Προς το περιεχόμενο

Vdsl 200 -powerline


Izanami

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω βάλει 200αρα vdsl αλλά μου κάνει συνεχώς διακοπές και όλο κάνει restart το router δεν ξέρω γτ και έχω δυνδεμενα 2 powerline ένα στο δωμάτιο και ένα στο σαλόνι μηπωσ φταίνε αυτά για τις διακοπές;όταν είχα 100αρα δεν συνέβαινε τίποτα. Μήπως τα powerline μπλοκάρουν κάπως το router ; αν είχε ποτέ και κάποιος άλλος ποτέ αυτό το πρόβλημα και το έλυσε ας απαντήσει άμα γίνεται ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά το Powerline μπορεί να κάνει παρεμβολές στο VDSL,και για αυτό το λόγο υπάρχει και ειδική ρύθμιση, π.χ. εδώ της TP-Link. Για δοκίμασε αν ταιριάζει στην περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε χωρις τα Powerlines για να δεις αν ειναι θεμα γραμμης ή θεμα Powerlines.

16 hours ago, Izanami said:

Καλησπέρα έχω βάλει 200αρα vdsl αλλά μου κάνει συνεχώς διακοπές και όλο κάνει restart το router δεν ξέρω γτ και έχω δυνδεμενα 2 powerline ένα στο δωμάτιο και ένα στο σαλόνι μηπωσ φταίνε αυτά για τις διακοπές;όταν είχα 100αρα δεν συνέβαινε τίποτα. Μήπως τα powerline μπλοκάρουν κάπως το router ; αν είχε ποτέ και κάποιος άλλος ποτέ αυτό το πρόβλημα και το έλυσε ας απαντήσει άμα γίνεται ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 9:57 ΠΜ, Orestis_G είπε

Θεωρητικά το Powerline μπορεί να κάνει παρεμβολές στο VDSL,και για αυτό το λόγο υπάρχει και ειδική ρύθμιση, π.χ. εδώ της TP-Link. Για δοκίμασε αν ταιριάζει στην περίπτωσή σου.

Δεν μου έχει την επιλογή για vdsl μόνο αυτό και το powerline είναι av600

https://www.skroutz.gr/s/35365817/TP-LINK-TL-PA4022P-Kit-V1-Powerline-Διπλό-για-Ενσύρματη-Σύνδεση-με-Passthrough-Πρίζα-και-2-Θύρες-Ethernet.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

IMG-a53dca6932a0e51573e4b1865bcc3e38-V.jpg.5bbb627141932fd7234ec8597319d90d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε χωρις τα powerlines.β.αλλο πραγμα να κανει αποσυνδεση η γραμμη και αλλο να κανει restart το router που ειναι ασχετο με τα Powerlines.Ειναι 2 τελειως διαφορετικα προβληματα

On 26/06/2022 at 16:50, Izanami said:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...