Προς το περιεχόμενο

Επιλογή smartwatch με nfc


teodgeor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/7/2022 στις 3:28 ΜΜ, teodgeor είπε

Μπορεί όποιος χρησιμοποιεί  να μου προτείνει smartwatch που να λειτουργεί το nfc για πληρωμές. Μεχρι 100 περίπου μπορώ να διαθέσω 

watch  4 στα 130 . 

https://www.skroutz.gr/s/30690940/Samsung-Galaxy-Watch4-Aluminium-40mm-Αδιάβροχο-με-Παλμογράφο-Black.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Ειναι απο τα πρωτα που βρηκα τυχαία αλλα διάβασα απο σχεδον ολους τους κατόχους ότι εχει πολύ χάλια αυτονομία μπαταριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, teodgeor είπε

Ειναι απο τα πρωτα που βρηκα τυχαία αλλα διάβασα απο σχεδον ολους τους κατόχους ότι εχει πολύ χάλια αυτονομία μπαταριας

Ναι μπαταρία δεν έχει καλή. Αν το χρησιμοποιείς πολύ θα πρέπει να το φορτίζεις μια φορά την μέρα. 

Αν πάλι κυρίως το θες για να πληρωνεις και για να φοράς κάτι θα σου βγάζει ένα τριήμερο 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας κάνω bump αυτό το thread, μιας και κοιτάζω και εγώ για ένα smartwatch με NFC, και δε μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες σχετικά με το battery life. Ωραία τα βιντεάκια που ανοίγουν τα πάντα και κρατάνε την οθόνη αναμένη για να δουν στο endurance test πόσο κρατάει, αλλά θα ήθελα να μάθω από ήδη κατόχους με καθημερινή χρήση πόσο σας κρατάει. 

Γενικά το πρώτο requirement για μένα είναι το να μπορεί να πληρώσει με NFC (είτε με Google Pay είτε με κάποια εφαρμογή τράπεζας), και το δεύτερο είναι να μη πρέπει να το φορτίζω κάθε μέρα. Βλέπω κάποια Xiaomi που λένε 15 μέρες μπαταρία, αλλά αναρωτιέμαι αν όντως προσφέρουν τέτοια διάρκεια, και αν όντως μπορείς να πληρώσεις με NFC. 

Έχει κανείς εμπειρίες/απόψεις για το συγκεκριμένο ζήτημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Ας κάνω bump αυτό το thread, μιας και κοιτάζω και εγώ για ένα smartwatch με NFC, και δε μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες σχετικά με το battery life. Ωραία τα βιντεάκια που ανοίγουν τα πάντα και κρατάνε την οθόνη αναμένη για να δουν στο endurance test πόσο κρατάει, αλλά θα ήθελα να μάθω από ήδη κατόχους με καθημερινή χρήση πόσο σας κρατάει. 

Γενικά το πρώτο requirement για μένα είναι το να μπορεί να πληρώσει με NFC (είτε με Google Pay είτε με κάποια εφαρμογή τράπεζας), και το δεύτερο είναι να μη πρέπει να το φορτίζω κάθε μέρα. Βλέπω κάποια Xiaomi που λένε 15 μέρες μπαταρία, αλλά αναρωτιέμαι αν όντως προσφέρουν τέτοια διάρκεια, και αν όντως μπορείς να πληρώσεις με NFC. 

Έχει κανείς εμπειρίες/απόψεις για το συγκεκριμένο ζήτημα;

Αγορασα τελικα το my band 6 nfc , πληρωνεις μέσω curve με οποια καρτα θες μια χαρά, θα δοκιμασω και το xiaomi pay μεσω alpha bank σε λιγες μέρες ποθυυ θα ερθει η καρτα. Η μπαταρια πολυ καλη προς το παρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, teodgeor είπε

Αγορασα τελικα το my band 6 nfc , πληρωνεις μέσω curve με οποια καρτα θες μια χαρά, θα δοκιμασω και το xiaomi pay μεσω alpha bank σε λιγες μέρες ποθυυ θα ερθει η καρτα. Η μπαταρια πολυ καλη προς το παρων

Google Pay δεν υποστηρίζει; Γιατί ούτε Curve έχω ούτε Alpha Bank :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Google Pay δεν υποστηρίζει; Γιατί ούτε Curve έχω ούτε Alpha Bank :)

google pay δεν ξέρω. Φτιαξε ενα λογαριασμο  curve και προσθεσε καρτα, δεν ειναι τίποτα και εγω  δεν είχα . ειναι πολυ απλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...