Προς το περιεχόμενο

Σκούτερ 50cc


ziaba

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ziaba είπε

Κοιτάω μόνο 50αρι γιατί οι υπόλοιποι στην οικογένεια έχουν ΑΜ δίπλωμα τίποτα άλλο και δεν μπορώ να τους πιέσω να βγάλουν διπλώματα, προσωπικά αγοράζω Hayabusa αν θέλω είναι τελείως άλλο θέμα ... Ποιο σκουτερ κατηγορίας ΑΜ θα κρατήσει αρκετά χρόνια χωρίς προβλήματα και κάθε Τρίτη μάστορα είναι το ερώτημα μου αν υπήρχε καινούριο Honda ή έστω Yamaha θα έπαιρνα ένα απ αυτά και δεν θα άνοιγα θέμα 

Honda και Yamaha πλέον τα μικρά τα φτιάχνουν στα Θεού ξεχασμένο μέρος και χώρα , με ότι συνεπάγεται στην ποιότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Honda και Yamaha πλέον τα μικρά τα φτιάχνουν στα Θεού ξεχασμένο μέρος και χώρα , με ότι συνεπάγεται στην ποιότητα

 Δηλ η συμ, κυμκο και piaggio έχουν καλύτερη ποιότητα στα αντίστοιχα μοντέλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ziaba said:

 Δηλ η συμ, κυμκο και piaggio έχουν καλύτερη ποιότητα στα αντίστοιχα μοντέλα? 

SYM, Kymco ποντάρω πως τα φτιάχνουν Taiwan. Και Piaggio έχω την εντύπωση πως τα μικρά της τα φτιάχνει στην Κίνα πλέον...

SYM Symphony 50 (αν και δεν καταλαβαίνω πως το έχουν καταφέρει το 125 να ειναι πιο φτηνο από το 50). Μεγάλες ρόδες που δεν θα κοπανάει και γνωστή μάρκα χωρίς να πληρώνεις και τόσο όνομα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ziaba είπε

 Δηλ η συμ, κυμκο και piaggio έχουν καλύτερη ποιότητα στα αντίστοιχα μοντέλα? 

στα μικρά ναι (για αυτό και τόνισα μικρά)
εδω στα μεγάλα yamaha πλέον κάνει μ....ες (βλ tracer 700 κινιτηρας πολύ καλός πλαστικά κλπ χάλια)

btw έτυχε σήμερα να οδηγήσω 50cc 4 χρόνο ειμαι 87 κιλά σε μια ανηφόρα με πολύ πολύ ζόρι ανέβηκε (έτοιμος ήμουν να γυρίσω πίσω και να κάνω κύκλο γιατι έφτασα να πηγαίνω με 30 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Black Demis είπε

στα μικρά ναι (για αυτό και τόνισα μικρά)
εδω στα μεγάλα yamaha πλέον κάνει μ....ες (βλ tracer 700 κινιτηρας πολύ καλός πλαστικά κλπ χάλια)

btw έτυχε σήμερα να οδηγήσω 50cc 4 χρόνο ειμαι 87 κιλά σε μια ανηφόρα με πολύ πολύ ζόρι ανέβηκε (έτοιμος ήμουν να γυρίσω πίσω και να κάνω κύκλο γιατι έφτασα να πηγαίνω με 30 )

Θες να πεις ότι τα σκούτερ και τα πάπια της Honda, Yamaha 125-150 υστερούν σε ποιότητα από τα αντίστοιχα συμ και κυμκο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ziaba είπε

Θες να πεις ότι τα σκούτερ και τα πάπια της Honda, Yamaha 125-150 υστερούν σε ποιότητα από τα αντίστοιχα συμ και κυμκο? 

Πλέον ναι (για τα καινούργια μικρά μιλάω και ξανά τονίζω μικρά)

Κάποτε έπαιρνες honda έλεγε made in Japan ηταν tank τωρα παίρνεις γράφει made in Vietnam Και σκουριάζει ραγιζουν πλαίσια κλπ καμία σχέση με παλιά.

(στα μεγάλα παραμένει top εκεί μόνο Yamaha έριξε ποιότητα στα πλαστικά πάρα πολύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Black Demis είπε

Πλέον ναι (για τα καινούργια μικρά μιλάω και ξανά τονίζω μικρά)

Κάποτε έπαιρνες honda έλεγε made in Japan ηταν tank τωρα παίρνεις γράφει made in Vietnam Και σκουριάζει ραγιζουν πλαίσια κλπ καμία σχέση με παλιά.

(στα μεγάλα παραμένει top εκεί μόνο Yamaha έριξε ποιότητα στα πλαστικά πάρα πολύ)

Πλάκα κάνεις έτσι? Μπορεί να παίξουν μπάλα με Sh σε σκούτερ και με crypton σε παπί οι άλλες εταιρίες φάση συμ, κυμκο κλπ μλκς δεν παίζει μιλάμε για μηχανάκια που φτάνουν 100κ με κλειστό μοτέρ άνετα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα με ενδιεφερε ένα scooterάκι που να πιάνει μόνο 25km/h για χρήση σε ποδηλατόδρομους. Να κοιτάω σε 50cc ή πρέπει να κοιτάω με βάση άλλα κριτήρια?
Έχει κανείς καμιά πρόταση στα 1.5k €?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 30/9/2022 στις 12:43 ΜΜ, ribo7 είπε

@ziaba τελικά αγόρασες κάποιο 50ράκι? Για SYM Fiddle II (Euro5) τι γνώμη έχετε για κάτι πολύ απλό? (όπως είπα, χρήση σε ποδηλατόδρομο, max 25km/h το νόμιμο)

Όχι αφού δεν υπάρχει κάτι να αγοράσω 😁😁😁δυστυχώς η Yamaha και η honda σταμάτησαν τα 50αρια 😭😭😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...