Προς το περιεχόμενο

Front mesh grill H440


vaggelis dogas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα συμφορουμιτες

Ειμαι στη φαση που moddarw το κουτι απο το main pc ,to H440  μου με κυριως quality of life αναβαθμισεις,αφαιρεσα την μεταλλικη πλακα που εμπαιναν τα συρταρια των σκληρων και εβαλα ενα απλο 2πλο hdd cage στον πατο  ,full plexi πλαινο πανελ και επεσα πανω σε αυτο το mod που μου φανηκε καλη ιδεα σαν αναβαθμιση γιατι το H440 δεν φημιζεται για το airflow του .Το προβλημα μου ειναι οτι ο τυπος στο βιντεο χρησιμοποιει μια γκριλια απο ενα site στην αμερικη που μαζι με τελωνειο και μεταφορικα το κανει ψιλο ασυμφορο,σε τι μαγαζι πρεπει να παω για να βρω αυτο που ψαχνω ή εστω κατι παρομοιο? Σκεφτηκα γριλια απο προφυλακτηρα αυτοκινητου σαν μια λυση.Παραθετω και το site με την γριλια που χρησιμοποιησε ο τυπος στο βιντεο https://www.mnpctech.com/products/round-modders-mesh?_pos=1&_sid=7cd16457a&_ss=r

Επεξ/σία από vaggelis dogas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάξε για μεταλλική σίτα ή διάτρητο πλέγμα...

Θα βρεις άπειρα αποτελέσματα, αποκλείεται να μην βρεις κάτι που σου κάνει σε αισθητική και τιμή.

Το πλέγμα που έβαλες, το πιθανότερο οτι θα το βρεις σε μαγαζιά που εμπορεύονται σίδερα/λαμαρίνες

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχωντας το 440 αρκετό καιρό, η λογική του είναι κόβεις ρεύμα για να μην έχεις θερμοκρασία. Δεν έχει καλό airflow αλλά σε X58 σύστημα με 980Χ και 360 αιο πάνω και με 2 14ρια φαν μπροστά δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Είναι idle 29 πάνω κάτω. Η 1660s είναι νορμάλ στους 36. Και τα 2 είναι 100% στοκ ταχύτητες. Χωρίς OC. Γενικά από τα πιο όμορφα και ματζοβολα κουτιά που έχω δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...