Προς το περιεχόμενο

Gov.gr: Ψηφιακή μεταβίβαση οχημάτων και MyAuto για ηλεκτρονικό φάκελο κάθε οχήματος


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω διαβάσει κάπου και το κλέβω: αυτόν τον άνθρωπο (Πιερρακάκης) πρέπει να τον βαλσαμώσουν στο εν λόγω υπουργείο. 100 κυβερνήσεις να αλλάξουν, αυτός πρέπει να μείνει εκεί.

Και αντίστοιχα να βρεθούν κι άλλοι τέτοιοι που να αναλάβουν τα υπόλοιπα υπουργεία (με αντίστοιχες δυνατότητες δηλαδή και όχι βύσματα)...

  • Like 14
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kalmik είπε

Πως θα διασφαλίζεται το οικονομικό μέρος της συναλλαγής;

Δηλ. δε φαίνεται αν προβλέπεται πως θα γίνεται η μεταφορά των χρημάτων;

Μετά την ολοκλήρωση της υποβολής αίτησης, ο αγοραστής θα εκδίδει ψηφιακά, μέσω του gov.gr, βεβαίωση υποβολής αιτήματος και πλήρωσης των προϋποθέσεων μεταβίβασης της κυριότητας του οχήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Chape είπε

Μετά την ολοκλήρωση της υποβολής αίτησης, ο αγοραστής θα εκδίδει ψηφιακά, μέσω του gov.gr, βεβαίωση υποβολής αιτήματος και πλήρωσης των προϋποθέσεων μεταβίβασης της κυριότητας του οχήματος.

Ναι αλλά εγώ ως πωλητής που συναινώ κινώντας τη διαδικασία στην μεταφορά της κυριότητας πως διασφαλίζομαι ότι οι άλλος μου δίνει τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JohnnyDragon είπε

Θα πρέπει το insomnia να προσθέσει reaction ένα emoji που σταυροκοπιέται για ειδήσεις σαν αυτή. Ότι και να λένε για αυτή την κυβέρνηση, το Gov το έχουν πάει 100 χρόνια μπροστά, που για τα δεδομένα της Ελλάδας αυτό μεταφράζεται σε 1000 χρόνια μπροστά.

Eλπίζω να καταλαβαίνετε μερικοί ότι η ψηφιακή διακυβέρνηση έχει ξεκινήσει από το πρώτο μνημόνιο και δουλεύεται δέκα χρόνια γιατί αλλιώς δεν θα βγαίναμε από καθεστώς επιτήρησης απλώς έτυχε να γίνουν επί αυτής της κυβέρνησης όλα αυτά και να μην νομίζετε ότι επειδή βγήκαν Σεπτέμβριο του 2019 και Μάρτιο του 2020 παρουσίασαν ένα άκρως δυσλειτουργικό gov.gr έκαναν κι όλη τη δουλειά αυτή σε έξι μήνες :P

Κι επίσης, να πούμε ότι από καθεστώς επιτήρησης είναι να βγούμε φέτος οπότε κυριολεκτικά αυτό το τέρμα διεφθαρμένο κράτος (ασχέτως κυβέρνησης) παρουσίασε την ψηφιακή διακυβέρνηση σε beta δύο χρόνια πριν την αξιολόγηση και όχι νωρίτερα όχι γιατί δεν μπορούσαν, αλλά γιατί έπρεπε να μαγειρεύουν τα νούμερα καλύτερα.

Επεξ/σία από Ypnovatis
κλασικά ορθογραφικά
  • Like 8
  • Thanks 3
  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους τυφλους ο μονοφθαλμος βασιλευει. 

Ναι μεν υπαρχει προοδος, αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Ουτε ολες οι εφαρμογες λειτουργουν τελεια, ουτε χρειαζονται 2 και 3 εφαρμογες για το ιδιο πραγμα.

Για να μην πω οτι λογω του ιου αναγκαστικα προχωρησαν καποια πραγματα, που αλλιως δε θα προχωρουσαν.

Τωρα θα μου πεις τι ψαχνω, αφου τα media αυτο γραφουν, αυτο θα διαβασω και εδω...

Σε τεχνολογικο site κατενθουσιασμενοι νεολαιοι, λες και βλεπουν παρομοια εφαρμογη πρωτη φορα...

 

 

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Confused 10
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, kokoviosR said:

 

Σε τεχνολογικο site κατενθουσιασμενοι νεολαιοι, λες και βλεπουν παρομοια εφαρμογη πρωτη φορα...

 

 

Τις είχες και χθες;

  • Like 22
  • Thanks 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο,επιτελους. Στην αγγλια μπορεις ακομα και κυριακη να αγορασεις αυτοκινητο.Συναντιεστε,συμφωνειτε παιρνουν και οι 2 το δικο τους κομματι απο την αδεια και το στελνουν στο συγκοινωνιων και τελος..μπορει να εχει απλοποιηθει κ αλλο απ αυτο που ισχυει εδω και 20 χρονια 

 

Να γινει και δωρεαν η μεταβιβαση τα χρηματα που ζητανε για το τιποτα ειναι παραλογα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kalmik είπε

Ναι αλλά εγώ ως πωλητής που συναινώ κινώντας τη διαδικασία στην μεταφορά της κυριότητας πως διασφαλίζομαι ότι οι άλλος μου δίνει τα χρήματα;

και πλήρωσης των προϋποθέσεων μεταβίβασης της κυριότητας του οχήματος.

 

Όπου προϋποθέσεις βάλε μέσα και την αποδοχή του πωλητή ότι τα χρήματα έχουν εισπραχθει. Αν διαβάσεις το λινκ του άρθρου με τις οδηγίες θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυδάκι. Αμάν πια. Κάποια άτομα απ'ότι φαίνεται δεν μπορούν να πουν καλή κουβέντα για τίποτα και για κανέναν.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΆΒΟ στον Πιερρακάκη. Συνέχισε μεγάλε την σωστή δουλειά μπας και επιτέλους βγει αυτή η χώρα κάποια στιγμή από τόν μεσαίωνα.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτισμός! Ζήτησα αλλαγή άδειας κυκλοφορίας γιατί μου είχαν δώσει μία άθλια σελίδα Α4.

 

46 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Στους τυφλους ο μονοφθαλμος βασιλευει. 

Ναι μεν υπαρχει προοδος, αλλα μην τρελαθουμε κιολας.

Ουτε ολες οι εφαρμογες λειτουργουν τελεια, ουτε χρειαζονται 2 και 3 εφαρμογες για το ιδιο πραγμα.

Για να μην πω οτι λογω του ιου αναγκαστικα προχωρησαν καποια πραγματα, που αλλιως δε θα προχωρουσαν.

Τωρα θα μου πεις τι ψαχνω, αφου τα media αυτο γραφουν, αυτο θα διαβασω και εδω...

Σε τεχνολογικο site κατενθουσιασμενοι νεολαιοι, λες και βλεπουν παρομοια εφαρμογη πρωτη φορα...

 

 

προσπέρασε ρε μαν.

όχι άλλη ξυνίλα πια

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...