Προς το περιεχόμενο

Διασύνδεση Αγγελιών – Gadgets για ευκολότερη δημιουργία αγγελιών


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/7/2022 στις 11:14 ΠΜ, insomnia.gr είπε

Από σήμερα έχει ενεργοποιηθεί το πρώτο στάδιο διασύνδεσης μεταξύ της ενότητας των Αγγελιών, μ’ αυτή των Gadgets.

Έτσι κατά τη διάρκεια δημιουργίας μιας νέας αγγελίας και καθώς πληκτρολογείτε τον τίτλο της, σας προτείνουμε μια σειρά από gadgets που ίσως ταιριάζουν σ’ αυτό που θέλετε να πουλήσετε. Οι προτάσεις των gadgets προέρχονται από την τεράστια βάση που διαθέτει ήδη το Insomnia -η οποία εμπλουτίζεται καθημερινά- και αφορούν αποκλειστικά gadgets τα οποία εμπίμπτουν στην εκάστοτε κατηγορία που έχετε ορίσει, διευκολύνοντας την επιλογή.

 

Με την επιλογή του gadget που συμπίπτει με αυτό που επιθυμείτε να πουλήσετε, προστίθεται στην αγγελία ένας σύντομος κατάλογος τεχνικών χαρακτηριστικών. Με τον τρόπο αυτό, στοχεύουμε στην απλούστευση της διαδικασίας δημιουργίας μιας αγγελίας, παρέχοντας παράλληλα χρήσιμες πληροφορίες στους υποψήφιους αγοραστές. Φυσικά, μπορείτε να τροποποιήσετε τις πληροφορίες αυτές, να συμπληρώσετε στοιχεία ή και να αφαιρέσετε τελείως τα στοιχεία αυτά από την αγγελία σας.

image.png.e73983ac50cefbd68ed6ad17c6622686.png

Ακόμα, αν προχωρήσετε στην υποβολή της αγγελίας χωρίς να εισάγετε κάποια φωτογραφία -κάτι που δεν σας συνιστούμε-, τότε ένα popup εμφανίζεται και σας προτείνει να χρησιμοποιήσετε κάποιες που έχουμε ήδη στη βάση μας για το συγκεκριμένο gadget. Η διαδικασία είναι προαιρετική. Με τη δημοσίευση της αγγελίας, θα δείτε ότι πλέον έχει προστεθεί και μια τρίτη καρτέλα η οποία περιλαμβάνει όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά του gadget, δίνοντας στον αγοραστή μια πληρέστερη εικόνα για τις δυνατότητες του.

image.jpeg.2034f1b7946dff9f382fe363cef25b48.jpeg

Όπως με κάθε νέα λειτουργία έτσι και η συγκεκριμένη θα πρέπει να θεωρείται “beta” μέχρι να λυθούν τυχόν προβλήματα τα οποία μπορείτε να αναφέρετε στο παρόν νήμα. Παράλληλα μας ενδιαφέρει να ακούσουμε τη γνώμη σας και φυσικά οποιαδήποτε ιδέα για περαιτέρω επέκταση της λειτουργίας.

Η διασύνδεση Αγγελιών και Gadgets θέτει τις βάσεις για τη δημιουργία αξιόπιστων φίλτρων στις αγγελίες, κάνοντας πολύ πιο εύκολη την εύρεση του συγκεκριμένου gadget που ψάχνετε, με βάση τα κριτήρια που έχετε θέσει. Σε δεύτερο στάδιο θα προστεθεί και η δυνατότητα να δηλώσει ένας χρήστης ότι «θέλει» να αγοράσει ένα gadget, λαμβάνοντας άμεσα ενημέρωση μόλις κάποιο παρόμοιο δημοσιευθεί στις αγγελίες.  

Ερωταπαντήσεις

Δεν μου προτείνει το σύστημα το ακριβές αντικείμενο που θέλω να πουλήσω. Τι να κάνω;

Απολύτως τίποτα, μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά με την υποβολή της αγγελίας σας όπως πρώτα. Αν επιθυμείτε, μπορείς να μας στείλετε ένα email, αναφέροντας το gadget που έχετε προκειμένου να το προσθέσουμε στη βάση μας.

Προσπαθώ να βάλω αγγελία στα Laptops και το σύστημα δεν μου προτείνει κάποιο gadget

Στη συγκεκριμένη κατηγορία και μερικές ακόμη πιο γενικές γύρω από την τεχνολογία (πχ. πλήρη συστήματα), δεν υπάρχει ενοποίηση από τη στιγμή που δεν υπάρχουν τα αντίστοιχα gadgets στη βάση μας. 

Εντόπισα κάποιο λάθος στα τεχνικά χαρακτηριστικά

Μπορείτε να μας το αναφέρετε σε email προκειμένου να προχωρήσουμε σε έλεγχο και διόρθωσή του. 

ωραια βοηθεια για καθε ενδιαφερομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδία!! Πολύ καλή προσθήκη και θα βοηθήσει στην καλύτερη αναζήτηση προϊόντων. Μελλοντικά θα βοηθούσε το ιστορικό τιμής και ημερομηνία παραγωγής του προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JOHNATELO είπε

Μπράβο παιδία!! Πολύ καλή προσθήκη και θα βοηθήσει στην καλύτερη αναζήτηση προϊόντων. Μελλοντικά θα βοηθούσε το ιστορικό τιμής και ημερομηνία παραγωγής του προϊόντος.

Σωστός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

    Κύριοι μαζί με την καλησπέρα μου , παρακαλώ τα φώτα σας στο εξής , έχει ολοκληρωθεί μία αγγελία μου με πώληση , πήγα ως συνήθως στο πεδίο " Ολοκλήρωση πώλησης " όμως δεν βρίσκω την επιλογή της δήλωσης του λογότυπου του αγοραστή , ώστε να το γράψω μεν και στην συνέχεια να αφήσω την σχετική αξιολόγηση .

  Σίγουρα κάτι μου διαφεύγει , ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας , φιλικά Μπάμπης .

    Κύριοι μαζί με την καλησπέρα μου , παρακαλώ τα φώτα σας στο εξής , έχει ολοκληρωθεί μία αγγελία μου με πώληση , πήγα ως συνήθως στο πεδίο " Ολοκλήρωση πώλησης " όμως δεν βρίσκω την επιλογή της δήλωσης του λογότυπου του αγοραστή , ώστε να το γράψω μεν και στην συνέχεια να αφήσω την σχετική αξιολόγηση .

  Σίγουρα κάτι μου διαφεύγει , ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας , φιλικά Μπάμπης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babisskg είπε

    Κύριοι μαζί με την καλησπέρα μου , παρακαλώ τα φώτα σας στο εξής , έχει ολοκληρωθεί μία αγγελία μου με πώληση , πήγα ως συνήθως στο πεδίο " Ολοκλήρωση πώλησης " όμως δεν βρίσκω την επιλογή της δήλωσης του λογότυπου του αγοραστή , ώστε να το γράψω μεν και στην συνέχεια να αφήσω την σχετική αξιολόγηση .

  Σίγουρα κάτι μου διαφεύγει , ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας , φιλικά Μπάμπης .

    Κύριοι μαζί με την καλησπέρα μου , παρακαλώ τα φώτα σας στο εξής , έχει ολοκληρωθεί μία αγγελία μου με πώληση , πήγα ως συνήθως στο πεδίο " Ολοκλήρωση πώλησης " όμως δεν βρίσκω την επιλογή της δήλωσης του λογότυπου του αγοραστή , ώστε να το γράψω μεν και στην συνέχεια να αφήσω την σχετική αξιολόγηση .

  Σίγουρα κάτι μου διαφεύγει , ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας , φιλικά Μπάμπης .

    Solved !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θα γράψω και εδώ μια παράκληση που έχω. Δύο για την ακρίβεια.. 

 

Η πρώτη είναι να υπάρχει μια διαφορά στη γραμματοσειρά, αναλογα αν έχουμε δει μια αγγελία η όχι. Πχ όταν είναι αδιάβαστη να είναι bold αλλιώς κανονική, όπως ήταν παλιά δλδ. 

Δεύτερον και πολύ σημαντικό, δεν έχω καταλάβει γιατί διαγράφεται μια αγγελία όταν έχει κλείσει η έχει πουληθεί, άμεσα κιόλας... Αφήστε κάποιες μέρες με το κλειδακι όπως ήταν παλιά και όταν ολοκληρωθούν οι αξιολογήσεις και είναι θετικές, ας διαγραφεί.. 

Ευχαριστω προκαταβολικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...