Προς το περιεχόμενο

Μετρητής Κατανάλωσης Ρεύματος LogiLink EM0002A 7,20€ (+ μεταφορικά)


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άσχετα από το αν είναι προσφορά η όχι το συγκεκριμένο προϊόν, ήταν πολύ χρήσιμη αγορά για μένα πριν 2 μήνες που το πήρα γιατί το έβαλα σε όλες τις ενεργοβόρες συσκευές και απέκτησα επιτέλους μια ιδέα τι καίει η καθεμία (hint το κλιματιστικό καίει πολυ). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω καιρό. Αλλά το ερώτημα είναι πόσο αξιόπιστο είναι ?. Προσοχή δεν απαιτώ από κάτι που κοστίζει 10Ε να έχει την ίδια αξιοπιστία με ειδικές συσκευές μετρήσεων που κοστίζουν πολλαπλάσια, αλλά πόσο να απέχουν σε μετρήσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Το έχω καιρό. Αλλά το ερώτημα είναι πόσο αξιόπιστο είναι ?. Προσοχή δεν απαιτώ από κάτι που κοστίζει 10Ε να έχει την ίδια αξιοπιστία με ειδικές συσκευές μετρήσεων που κοστίζουν πολλαπλάσια, αλλά πόσο να απέχουν σε μετρήσεις ?

Στη σελίδα στο eshop αναφέρει: "Ακρίβεια: ± 2%"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Angelos19 είπε

Άσχετα από το αν είναι προσφορά η όχι το συγκεκριμένο προϊόν, ήταν πολύ χρήσιμη αγορά για μένα πριν 2 μήνες που το πήρα γιατί το έβαλα σε όλες τις ενεργοβόρες συσκευές και απέκτησα επιτέλους μια ιδέα τι καίει η καθεμία (hint το κλιματιστικό καίει πολυ). gb whatsapp apk

Θυμάμαι ότι διάβασα ένα άρθρο ότι οι νεότεροι μετρητές στυλ έχουν ανακρίβεια για ορισμένα φορτία.

Δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά φαίνεται να θυμάμαι ότι διάβασα ότι υπερεκτιμούν την κατανάλωση σε πράγματα όπως ο φωτισμός LED.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως τοσο βλεπω εχει (καπου 7€ και κατι σεντς) το μισο διαστημα που ειναι αποθηκευμενο ιστορικο τιμων στο skroutz, σε αλλα μαγαζια βεβαια.

Οποτε ειναι μια προσφορα σχεδον μονιμη. Μονο πλεονεκτημα οτι ισως υπαρχουν περισσοτερα ισοπ ποιντς απο τα υπολοιπα μαγαζια που το βαζουν προσφορα για να γινει αγορα χωρις μεταφορικα. Με μεταφορικα ειναι τιμη συνηθης.

Χρησιμα τετοια μηχανακια για να εχεις εικονα τι καιει το καθε τι. Επισης (ιδιαιτερα κρισιμο για οσα ζουμε φετος) για να βρεις συσκευες που απλα εχοντας τες στην πριζα (standby) χρεωνεσαι 10-20-30-... ευρω τον χρονο για την καθε μια! 

Εχω 2-3 εδω και καμια δεκαρια χρονια. Ενα energenie που το ειχα παρει 8-9 ευρω απο εξω, εχει το καλο οτι η οθονη του δεν δειχνει μονο ενα καθε φορα. και επισης μετρα και συντελεστη ισχυος, δεν γνωριζω αν το μετρα του θεματος.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Επισης (ιδιαιτερα κρισιμο για οσα ζουμε φετος) για να βρεις συσκευες που απλα εχοντας τες στην πριζα (standby) χρεωνεσαι 10-20-30-... ευρω τον χρονο για την καθε μια! 

Ενδιαφέρον. Τι συσκευές είναι συνήθως αυτές? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χρήσιμη συσκευή, ιδιαίτερα σε μεταβλητά φορτία που δεν μπορείς να έχεις ακριβές εικόνα, πχ υπολογιστής.

Αμφίβολο αν είναι προσφορά και για να είμαι ειλικρινής σκέφτηκα να το ποστάρω, όμως έλεγξα ιστορικό από σκρουτζ και είδα ότι μάλλον δεν είναι. Σαφώς τα πολλά eshop points σε συνδυασμό με δωρεάν παραλαβή από κατάστημα κάνουν πολύ δελεαστική την τιμή.

Το ποσό εξελιγμένα είναι τα ηλεκτρονικά, όλοι το γνωρίζουμε. Το 2% απόκλιση είναι καλή τιμή που θα σου δώσει αρκετά καλή εικόνα.

Ο συντελεστής ισχύος σε μια τέτοια συσκευή νομίζω είναι αδιάφορος καθώς η ΔΕΗ δε το λαμβάνει υπόψιν της στα οικιακά τιμολόγια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε τις μετρήσεις σας (κατά πόσο αξιόπιστες θα είναι, είναι ακόμα ένα άλλο ερώτημα) αλλά επειδή έχω πάρει 2 διαφορετικες μάρκες κινέζικα, και τα 2 χάλασαν μετά από 1-2 χρόνια. Δεν φαίνονται οι ενδείξεις στην οθόνη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω περίπου 3 μήνες, από τότε που μου άλλαξαν τη χρέωση του ρεύματος. Αρκετές συσκευές έχουν μια μικρή κατανάλωση, ακόμα και σβηστές, όπως έχω δει, περισσότερο το A/C περίπου 3,5W.

Άλλο καλό εργαλείο (πολύ καλύτερο βασικά) είναι το smart της tp link.

https://www.skroutz.gr/s/32406716/TP-LINK-Tapo-P110-Μονή-Εξωτερική-Πρίζα-Ρεύματος-Wi-Fi-με-Διακόπτη-Λευκή-Version-1-0.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Doubt είπε

Άλλο καλό εργαλείο (πολύ καλύτερο βασικά) είναι το smart της tp link.

https://www.skroutz.gr/s/32406716/TP-LINK-Tapo-P110-Μονή-Εξωτερική-Πρίζα-Ρεύματος-Wi-Fi-με-Διακόπτη-Λευκή-Version-1-0.html

Λιγο εκνευριστικο αυτο που κανει το σκρουτζ, αλλα εχει 3 εκδοσεις κατω απο την ιδια σελιδα. Το websupplies εχει το 2300w ενω το cp εχει με τα 3680. Μονο αυτο προσοχη σε οποιον προχωρησει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα 3680 το εχω απο το eshop περιπου 3 χρονια τωρα , στην τιμη και παραλαβη απο eshop points δεν μπορει να φτασει κανενα σκρουτζομαγαζο , σαν συσκευη ειναι παρα πολυ καλη και πολυ κοντα στις πραγματικες τιμες καταναλωσης

Επεξ/σία από triplex1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Κάτι άσχετο, είμαι ο μόνος που τρομάζει στην ιδέα να βάζει - βγάζει συσκευές από την πρίζα επι καθημερινής βάσεως ;

Βαλε πριζα με διακοπτη on-off για να μη τρομαζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...