Προς το περιεχόμενο

Dungeons & Dragons 2023


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

δεν εχει υπαρξει κατι καλυτερο στο συγκεκριμενο niche πριν απο αυτο.....ο αρχοντας θεωρω πως ειναι κατι αλλο διαφορετικο

Πολύ περίεργο, στο tv προσπαθούνε, ανεπιτυχώς, στο cinema ούτε καν. Καλά, η αλήθεια είναι ότι θέλει balls να κανεις κάτι καλύτερο από LOTR, αλλα still, για hollywood μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορει να μην εκανε ουτε καν break even απο εσοδα, μιας και εχουμε 150εκ μπατζετ της ταινιας και βαση λογικης αλλα 100-150 εκ που πηγαν για το marketing. 

ΑΛΛΑ, αρχικα την εκαναν release μαζι με Mario, JW4, Quantumania & creed 3... εν συνεχεια μιας και μιλαμε για προιον της Hasbro, ο στοχος ειναι το merchandise, ΕΛΠΙΖΩ να εχουμε συνεχεια... και καπου πηρε το αυτι μου για tv series.

Παντως υπηρχε μερακι στην ταινια, την εχω δει 3 φορες, μια σινεμα και 2 απο τον θειο. Χιουμορ? Τσεκ, cgi & practical effects check, καλο cast check, αρχη μεση τελος check, χαρακτηρες που γουσταρα check check

7.5/10.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πολύ περίεργο, στο tv προσπαθούνε, ανεπιτυχώς, στο cinema ούτε καν. Καλά, η αλήθεια είναι ότι θέλει balls να κανεις κάτι καλύτερο από LOTR, αλλα still, για hollywood μιλάμε.

Καλά, δεν χρειάζεται να στοχεύει τόσο ψηλά. Μια καλή σειρά ή ταινία φαντασίας ζητάμε.

Η συγκεκριμένη μου άρεσε γενικά. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά σίγουρα περνάει ευχάριστα ή ώρα. Ειδικά εάν γνωρίζεις το setting. Προσωπικά που αρέσει πώς μετέφεραν τα ξόρκια. Έβλεπες την σκηνή και αναγνώριζες ότι έκανε chill touch ή evards black tentacles κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OK την είδα και εγώ.

Πολύ καλή. Ανάλαφρη, ενδιαφέρουσα, πιστή στο source material, χημεία μεταξύ των κύριων χαρακτήρων. Είχε ακόμα και τα θετικά μηνύματά της.

Για μένα τα είχε όλα. Ήταν ένα ευχάριστο, σύντομο pen and paper DnD campaign, όπου ο Dungeon Master και η παρέα των ηρώων είχαν όρεξη για χαβαλέ.

Πραγματικά καταλάβαινες σε όλα τα encounters και λοιπά actions ότι οι δημιουργοί χρησιμοποιούσαν τους DnD μηχανισμούς με τα ζάρια και το level των χαρακτήρων. Είχε αρκετά 20άρια, αλλά και μπόλικους άσσους :-)

Θέλω και άλλο.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την πετάξαν στο στριμινγκ για να βγάλουν κανένα φράγκο. Κρίμα, ήταν άβλαβης ταινία. Αν μη τι άλλο...

https://www.techwar.gr/13242/imerominia-kykloforias-dungeons-and-dragons-streaming-sto-paramount/

How 'Dungeons & Dragons' pulled off Doric's Wild Shape chase - Los Angeles  Times

Επεξ/σία από achileesxi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2023 στις 11:20 ΠΜ, panther_512 είπε

OK την είδα και εγώ.

Πολύ καλή. Ανάλαφρη, ενδιαφέρουσα, πιστή στο source material, χημεία μεταξύ των κύριων χαρακτήρων. Είχε ακόμα και τα θετικά μηνύματά της.

Για μένα τα είχε όλα. Ήταν ένα ευχάριστο, σύντομο pen and paper DnD campaign, όπου ο Dungeon Master και η παρέα των ηρώων είχαν όρεξη για χαβαλέ.

Πραγματικά καταλάβαινες σε όλα τα encounters και λοιπά actions ότι οι δημιουργοί χρησιμοποιούσαν τους DnD μηχανισμούς με τα ζάρια και το level των χαρακτήρων. Είχε αρκετά 20άρια, αλλά και μπόλικους άσσους :-)

Θέλω και άλλο.

και από εμένα , εξαιρετική

Προσωπικά μου θύμισε marvel-ο- ταινία (της καλής εποχής)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα είχε με πραγματικά πολλά χιουμοριστικά ευρήματα και σωστο ρυθμό, αρτ νταιρεκσιον και παραγωγή σε υψηλά επίπεδα ενώ και το σάουντρακ έχει τις (λίγες) στιγμές του.

Πάσχει σοβαρά όταν πάει να πουλήσει συναίσθημα και χαρακτήρες, κρύα πράγματα καμία σύνδεση των χαρακτήρων μεταξύ τους και του θεατή με αυτους. Κακοί διάλογοι, διεκπεραιωτικά αρκς, κακοί και κάποιοι ηθοποιοί (αν και περισσότερο υποπτεύομαι ότι φταίει το σεναριο και η σκηνοθεσία σε αυτό τον τομέα).

Τα κακά της μαρβελοποιησης του κινηματογράφου.

Θα μπορούσε να αφήσει στίγμα, κάπου μπλέχτηκαν πολλοί μανατζαραιοι και καπως κρύωσε λίγο η φάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε θυμάμαι τι έγινε στο τέλος. Φοβερό τελικά, την είδα πριν 2 εβδομάδες και δε  θυμάμαι τίποτα.

Επεξ/σία από Dakonblackblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Ούτε θυμάμαι τι έγινε στο τέλος. Φοβερό τελικά, την είδα πριν 2 εβδομάδες και δε  θυμάμαι τίποτα.

Μην νιώθεις και άσχημα χαχα δεν ήταν και κανένα αριστούργημα, προφανώς...

Αν ήταν καμιά αξέχαστη ταινία, θα είχε βγάλει κανένα φράγκο. Η κοκκινομάλλα κάτι ήταν, τουλάχιστον...🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την είδαμε και εμείς. Σινεμά, λίγα άτομα και τα περισσότερα ζευγαράκια οπότε δεν ήμασταν έξω από τα νερά μας. Η ταινία τελικά ήταν πολύ καλή. Ανάλαφρη, τόσο όσο, όχι woke πιπες, μερικές πολύ ενδιαφέρουσες επιλογές για ηθοποιούς, ειδικά ο "κακός". Ήταν αρκετά καλό φτιαγμένο σε βαθμό που εύκολα αντικαθιστάς το σενάριο με κάτι πολύ σκοτεινό και θα δούλευε πάλι. 

Το κορίτσι δεν κατάλαβε Χριστό αλλά το διασκέδασε πάρα αυτά. Σίγουρα πολύ περισσότερο από την προηγούμενη που είδαμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 31/07/2023 at 12:19, MariaLog said:

αρκετα καλη κωμωδια . μεχρι εκει..

Εννοείται, ούτε που συγκρίνεται με την άλλη fantasy ταινία με τίτλο...........................που βγήκε το................ και έπαιζαν οι ................., ......................., ............................

(Παρακαλώ συμπληρώστε τα κενά, γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα)

 

Come on παιδιά, ήταν πολύ καλή προσπάθεια. Μακάρι να βγάλουν και 2ο. Λυπηθείτε εμάς τους nerds.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...