Προς το περιεχόμενο

John Wick: Chapter 4 [24-Μαρτίου-2023]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κριμα, κριμα, κριμα. Χαρακτηριστικη φιγουρα παντα στους ρολους που επαιζε, ετσι αυτο του στιβαρου τυπου που δεν δεχεται μαλακιες RIP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΣΠΕΙΡΕ! Πολύ πολύ καλύτερο από το 3 και σε σενάριο και σε ρυθμό. Καταπληκτική φωτογραφία και σκηνοθεσία. Απόλαυση, ατόφια κινηματογραφική απόλαυση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kirileman είπε

ΕΣΠΕΙΡΕ! Πολύ πολύ καλύτερο από το 3 και σε σενάριο και σε ρυθμό. Καταπληκτική φωτογραφία και σκηνοθεσία. Απόλαυση, ατόφια κινηματογραφική απόλαυση.

Nαι εε?Το 3 προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου,μα καθολου.Τοσο πολυ που ειπα δεν θα παω να δω το 4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Nαι εε?Το 3 προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου,μα καθολου.Τοσο πολυ που ειπα δεν θα παω να δω το 4.

Τι να σου αρέσει από το 3; Ψιλοάθλιο ήταν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα που στην Disney έχουν woke (τσέκαρε το ποιον την κυρίας που θα τους μηνύσει και θα καταλάβετε) εμφύλιο, εδώ ανοίγουν σαμπάνιες για ένα franchise που συνεχίζει να μεγαλώνει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Ξέφυγαν με το ψέμα, νομίζω ότι πλέον συγκρίνεται με τον Vin Diesel που ρίχνει με αμάξι 2 ελικόπτερα στο Fast X. Δεν περίμενα να δω αληθοφάνεια, αλλά κάπου έλεος. Κατά τα άλλα ήταν 2.30 απολαυστικές ώρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα, από άποψης της δράσης είναι ένα δεκαρι μαζί με την εμφάνιση και την κινηματογραφία. Τα υπόλοιπα, ούτε κοντά. Ωραίο στην στιγμή αλλά πέφτει πολύ στα μάτια σου μετά από αναθεώρηση. Ένα εύκολο 6/10. Καλό αλλά θα προτιμούσα να δω τα Άβαταρ ξανά ένω προλάβαινα. Έτσι νομίζω εγώ, τέλος πάντων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 παίρνει μια μέση νετφλιξοταινία κατά τη γνώμη μου. Αυτή εδώ είναι ένα καθαρό 7,5, ίσως 8 παρά κάτι. Σε σχέση με το 3, φρόντισαν οι "ανούσιες" και επαναλαμβανόμενες σκηνές δράσης να έχουν μια πρωτοτυπία, όπως η φοβερή σεκάνς με τις εκρηκτικές σφαίρες. Και βέβαια είχε πολλούς και ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Τη ξαναβλέπω άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

6 παίρνει μια μέση νετφλιξοταινία κατά τη γνώμη μου. Αυτή εδώ είναι ένα καθαρό 7,5, ίσως 8 παρά κάτι. Σε σχέση με το 3, φρόντισαν οι "ανούσιες" και επαναλαμβανόμενες σκηνές δράσης να έχουν μια πρωτοτυπία, όπως η φοβερή σεκάνς με τις εκρηκτικές σφαίρες. Και βέβαια είχε πολλούς και ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Τη ξαναβλέπω άνετα.

Αποδεχτή άποψη αλλά απλα δεν μου έκανε καμιά εντύπωση. Αρχισε ωραία όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα χθες και δεν την προτείνω για κινηματογράφο.

Το σενάριο είναι κυριολεκτικά  παρμένο από σκέφτομαι και γράφω μαθητή δημοτικού , οι σκηνές μάχης είναι μεγάλες και επαναλαμβανόμενες σε βαθμό που καταντούν κουραστικές , η σκηνοθεσία είναι κακή και σε καποιο σημείο η ταινία μου θύμιζε video game . Αφήνω ασχολίαστες τις ξύλινες ερμηνείες και τους χαρακτήρες της ταινίας που είναι αδιάφοροι. Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο είναι ότι  john Wick έχει καταντήσει μια άτρωτη φονική μηχανή χωρίς προσωπικά κίνητρα. Για εμένα ο john wick είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον σαν χαρακτήρας στο πρώτο που ήταν λιγότερο άτρωτος και ήθελε να τους ξεκάνει όλους για να εκδικηθεί που του έκλεψαν το αυτοκίνητο και του σκότωσαν το σκυλάκι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...