Προς το περιεχόμενο

The Flash (DC, 2023)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικα εκαναν καποιο συμβουλιο, ειδαν οτι ο πιο επιτυχημενος κακος ειναι ο Zod και γυρνανε συνεχεια εκει

Anyway, παλι υπερβολικο cgi σε βαθμο που να φαινεται ψευτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
22 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Το βάζω σε spoiler just in case.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οι τύποι θα προτιμούσαν οποιονδήποτε

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

εκτός του Cavill

 

Προτιμώ να δω cameo την Iris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2023 στις 11:52 ΠΜ, achileesxi είπε

Πότε βγαίνει σε PC?

Θα το δω αλλά τα έχουν δείξει σχεδόν όλα σε αυτό το τρέιλερ. Κριτικές που είναι από κανονικούς δημοσιογράφους δεν λένε και τα καλύτερα λογία, έχει συγκριθεί και σε Thor: Love and Thunder να σκεφτείς. Δεν κάνει στην ταινία καμιά χάρη το μάρκετινγκ και ο υπερβολικός έπαινος από Στίβεν Κινγκ σε Τομ Κρους. Κάτι παίζει εδώ...

"Κανονικοί δημοσιογράφοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2023 στις 4:08 ΜΜ, Bourdoulas είπε

"Κανονικοί δημοσιογράφοι"

Δεν έχεις και άδικο άλλα τώρα νταξει τωρα θα δεις και τη λεγεται αν και ειναι σκουπίδια σχεδόν πάντα...

Μην περιμένεις κανένα αριστούργημα, κιόλας χαχα..

Επεξ/σία από achileesxi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Spoiler

CGI μετά από λίγο αισχρά , plot holes άπειρα και ένα τέλος….τι να πω ρε παιδιά ; Ενώ μου αρέσει η φάση γενικά και είναι τρελό DC fanboy δεν μπορώ να παραβλέψω πολλά θέματα που είχε η ταινία …

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, screaming_trees είπε

Να κάνω μια ερώτηση, θελει ο μικρός μου να τη δει, είναι 10. Θα μας αφήσουν να μπούμε στα village στο Ρέντη ή θα φάμε πόρτα? 

 

Άνετα περνάς...

Είχα πάει στον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών με τον δικό μου 10χρονο γιό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, PaRaNo1d said:
  Reveal hidden contents

CGI μετά από λίγο αισχρά , plot holes άπειρα και ένα τέλος….τι να πω ρε παιδιά ; Ενώ μου αρέσει η φάση γενικά και είναι τρελό DC fanboy δεν μπορώ να παραβλέψω πολλά θέματα που είχε η ταινία …

 

Να μην παω δλδ κινηματογραφο σημερα να την δω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, screaming_trees είπε

Να κάνω μια ερώτηση, θελει ο μικρός μου να τη δει, είναι 10. Θα μας αφήσουν να μπούμε στα village στο Ρέντη ή θα φάμε πόρτα?

Υπάρχει λόγος για το rating και δεν θα έπρεπε να τον πας, παρόλα αυτά δικό σου θέμα και όσο αφορά το Ελλαδιστάν δεν έχω δει ποτε να πέφτει πόρτα, δυστυχώς.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Να μην παω δλδ κινηματογραφο σημερα να την δω;

Να πας προφανώς.

Τη ταινία τη βλέπεις ευχάριστα αν σου αρέσει η DC παρόλα τα θέματα που έχει , απλα να ξέρεις στο τέλος θα νιώσεις οτι μπορούσαν και καλύτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την είδα και εγώ. Ωραία ταινία αν και στο τέλος είναι όλα ανούσια και δεν οδηγεί σε τίποτα που σε κάνει να νιώθεις ότι μόλις χαραμίσεις τον χρόνο σου αλλά κατά τα άλλα, είναι γενικά ευχάριστη και θετική. Ήταν μια στιγμή ηλίθια με τον Μπάτμαν με λίγο κοροϊδευτικο αέρα που δεν γουστάρα. Η Σουπεργκιρλ η τι στο διάολο εντελώς ανούσια παρουσία αν και καλά έκαναν γιατί η ηθοποιός είναι για τα μπάζα. Ο Κίτον πήρε το χρήμα του και τόσο πάει εκείνο το θέμα. Ο Μπεν βαρεμενος και κουρασμένος και δεν νοιάζονταν. Διασκεδαστικό αν και νιώθει σαν ένα επεισόδιο μιας σειράς που κόπηκε από το πουθενά και δεν έχει καν νόημα. Ένα πολύ γενναιόδωρο 6/10. Εγώ λέω αξίζει. Δεν είναι βαρετό αλλά δεν είναι ιδιαίτερα καλό. Τα εφε έχει πλάκα να τα δεις γιατί είναι ..εμπειρία!!

Spoiler

The-Flash-Christopher-Reeve-Superman.webp.1e71dcdfff7581f70f0a18afe86ed4b8.webp

Επίσης...έχει κάτι δώρα πολύ ωραία για φανς DC

Επεξ/σία από achileesxi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 16/06/2023 at 12:29, Mpiftekis said:

Άνετα περνάς...

Είχα πάει στον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών με τον δικό μου 10χρονο γιό ;)

3,5 ετών με πήγαν οι γονείς στο ' Αρμαγεδδών ' (1998) - Πέρασα, είδα, σοβαρός -ούτε κιχ, λίγο στο τέλος στεναχωρήθηκα που θυσιάστηκε ο Χάρι και μες την ησυχία είπα ένα "Οχιιι, πάει ο φίλος μου ο Γουίλι" με γέλια ν ακούγονται απο διπλανές θέσεις - ενώ ήμουν καθισμένος σε στίβα από μπουφάν των γονιών για να μπορέσω να φτάσω σε ανεκτό προς θέαση ύψος. Βγήκα με κόλλημα για ταινίες τέτοιου είδους από τότε (και φαν του Μπρούς Γουίλις).

Είχα περάσει φοβερά και είχα σοκαριστεί κιόλας γιατί μου φαινόταν τόσο φαντασμαγορικό και αληθοφανές! Η πρώτη ταινία που είδα. Ακολούθησαν πολλές ακόμη. Εννοείται Άρχοντα, όλες - πρεμιέρα με σπρωξιδια σαν τις σαρδέλες ποιος θα πρωτομπει. Τρίτη ταινία βράδυ 11 παρά προβολή, στα μισά οι γονείς μου είχαν αποκοιμηθεί μαζί με το μισό σινεμά. Όχι όμως εγώ χαχα

(ευχαριστώ τους γονείς μου που μου έμαθαν το σινεμά από μικρό :D)

 

 

On 16/06/2023 at 09:04, screaming_trees said:

Να κάνω μια ερώτηση, θελει ο μικρός μου να τη δει, είναι 10. Θα μας αφήσουν να μπούμε στα village στο Ρέντη ή θα φάμε πόρτα? 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...