Προς το περιεχόμενο

fritz7530 ,fritz7590


xatzi77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για οικιακη χρηση fritz7530 h 7590,εχω απλα καποιες διακοπες στο ιντερνετ με γραμμη 50αρα και που μετα την αλλαγη ρουτερ απο κοσμοτε εχω πεσει στο 35 με 40.ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τώρα ή στο μέλλον σύνδεση με VoIP τηλεφωνία (σε Cosmote ή Vodafone) σου κάνει το απλό 7530.

Αν έχεις (ή στο στο μέλλον) PSTN σε οποιονδήποτε ή VoIP σε Nova ή Wind,  πας για το 7590.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, jkoukos είπε

Αν έχεις τώρα ή στο μέλλον σύνδεση με VoIP τηλεφωνία (σε Cosmote ή Vodafone) σου κάνει το απλό 7530.

Αν έχεις (ή στο στο μέλλον) PSTN σε οποιονδήποτε ή VoIP σε Nova ή Wind,  πας για το 7590.

Φίλε Jkoukos γνωρίζεις αν σε Vodafone με international firmware το Internet σε VDSL παίρνει αυτόματα ρυθμίσεις ή θέλει και αυτό Set-up όπως το Voip ? Το international Firmware στο Region Greece έχει Vodafone σαν ISP ?

Ρωτάω γιατί έχω Vodafone 200 mbps, παράγγειλα το 7530 μεταχειρισμένο από το Ebay και αναμένω όταν έρθει να το σετάρω, έχω αποθηκεύσει τους κωδικούς Voip, Γαλλικό λογικά θα έχει την International firmware σωστά ?

Επεξ/σία από nikosaek2121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikosaek2121 Εγώ που πήρα την international έκδοση του 7590 και έχω VoIP απο Cosmote, πήρε τους κωδικούς εντελώς μόνο του μέσω του αρχικού setup. Σε 5 λεπτά είχα τηλέφωνο και internet κανονικά. Δεν εχω δει πιο εύκολη διαδικασία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, divnt είπε

@nikosaek2121 Εγώ που πήρα την international έκδοση του 7590 και έχω VoIP απο Cosmote, πήρε τους κωδικούς εντελώς μόνο του μέσω του αρχικού setup. Σε 5 λεπτά είχα τηλέφωνο και internet κανονικά. Δεν εχω δει πιο εύκολη διαδικασία.

Πόσες εκδόσεις έχει το Fritz!box 7530 & 7590 2 ? Γερμανική & International ή υπάρχουν  και άλλες εκδόσεις?

Επίσης φίλε μου θέλω να σε ρωτήσω το Router πίσω για DSL έχει Rj45 θύρα ; το fon έχει θύρα Rj 11 σωστά ?

Επεξ/σία από nikosaek2121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος αν και στην γερμανική έκδοση του 7590 μπορείς να επιλέξεις πάροχο Cosmote και να πάρει τους κωδικούς κανονικά; Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι πλέον και από όταν έβαλαν την επιλογή γλώσσας έχουν ουσιαστικά το ίδιο firmware τα γερμανικά και τα international.

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα αυτή της επιλογής προφίλ Cosmote και στο 7490 (είτε international είτε γερμανικό) ή μόνο στο 7590;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μέσα στη συσκευασία τα σωστά καλώδια. 

Το fritzfon δεν θέλει καλώδιο. 

Μόνο το ρευματος για φόρτιση. Τον ρόλο της βάσης το παίζει το ρουτερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2022 στις 10:06 ΠΜ, Giama είπε

Γνωρίζει κάποιος αν και στην γερμανική έκδοση του 7590 μπορείς να επιλέξεις πάροχο Cosmote και να πάρει τους κωδικούς κανονικά; Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι πλέον και από όταν έβαλαν την επιλογή γλώσσας έχουν ουσιαστικά το ίδιο firmware τα γερμανικά και τα international.

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα αυτή της επιλογής προφίλ Cosmote και στο 7490 (είτε international είτε γερμανικό) ή μόνο στο 7590;

Το λογισμικό των Fritz από την έκδοση 7.21 και μετά είναι ίδιο και στις 2 εκδόσεις υλικού (γερμανική και διεθνής). Οπότε το προφίλ της Cosmote υπάρχει πάντα και εμφανίζεται όταν επιλέξουμε την χώρα μας.

Ωστόσο σε αρκετές περιπτώσεις έχει παρατηρηθεί στις γερμανικές εκδόσεις υλικού να μην τραβά αυτόματα τα στοιχεία σύνδεσης της τηλεόρασης. Λύνεται με ένα απλό τηλεφώνημα στην τεχνική υποστήριξη.

Το προφίλ αυτό υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις υλικού των DSL Fritz που παίρνουν την έκδοση 7 του λογισμικού και αυτά είναι οι σειρές 74xx και 75xx.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...