Προς το περιεχόμενο

Η Sony ξεκινά δοκιμές για να υποστηρίξει ανάλυση 1440p στο PlayStation 5


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άφησα το PC gaming  με την άνοδο τών bitcoins (GPU κτλπ) άλλα παιδιά έπαιζα BF1 και είχαν όλοι hacks. Πόσο βλαμμένος πρέπει να είσαι μπαίνεις και να χαλάς το παιχνίδι στους άλλους. Κάποιοι είμαστε ενήλικες και δουλεύουμε, έχουμε λίγο χρόνο και θέλουμε να παίξουμε/ χαλαρώσουμε. Αυτά που έβλεπα νομίζω πετούσαν κιόλας και σκότωναν headshot. Ε αηδιασα, στην κονσόλα δεν μπορούνε να βάλουνε  cheats  με .exe. Είναι μονόδρομος πια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Συγκρίνεις όμως ανόμοια πράγματα. 

Έχεις να προτίνεις δυνατότερο PC Build σε σχέση με τις δυνατότητες του PS5 στα 500 ευρώ;

τα παιχνίδια που παίζω φίλε μου στο PC δεν παίζονται στο PlayStation!! ειδικα  Τα στρατηγικής που παιζω!!το pc το ανοίγεις το φτιάχνεις αλλάζεις το αναβαθμίσεις στο PS5 και στις άλλες παιχνιδομηχανές τι να κάνεις !! ο καθένας βέβαια όπως το βλέπει εγώ είμαι υπέρ των PC

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Rockstar προς Sony: Ρε Σόνιε, παλεύουμε το GTA6 για 4Κ αλλά τρέχει με 4fps με ray tracing

Sony: Καλμάρετε αγόρια, θα βγάλουμε νέο firmware με υποστήριξη 1440p - και καλά σαν έξτρα feature, χοχοχο

Επεξ/σία από this.is.elia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Συγκρίνεις όμως ανόμοια πράγματα. 

Έχεις να προτίνεις δυνατότερο PC Build σε σχέση με τις δυνατότητες του PS5 στα 500 ευρώ;

Εχεις να προτείνεις μαγαζί με PS5 στα 500 ευρώ;

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς το θυμήθηκες ρε Sony. Θυμάμαι από εποχές PS4 που το είχα συνδεδεμένο σε monitor 1440p λόγω χαμηλότερου delay, input lag και καλύτερης εικόνας, να ψάχνω στις ρυθμίσεις που μπορεί να είναι η επιλογή. Μετά μπήκα σε φόρα να διαβάσω και όντως δεν το είχαν σαν επιλογή. Τώρα ποιος ήταν ο λόγος να λείπει ένα τόσο απλό στην υλοποίηση feature μόνο η κολλημένη Sony το γνωρίζει. 

Τέσπα, κάλιο αργά παρά ποτέ. 

Υ.Γ. Παίδες, μην αρχίζετε πάλι την ίδια κουβέντα περί PC vs Consoles. Τα έχουμε ξαναπεί χίλιες φορές. Ένα PC, εκτός από την καλύτερη εμπειρία στα παιχνίδια, κάνει και άλλα 1000+ διαφορετικά πράγματα που δεν κάνει καμία κονσόλα. Η κονσόλα είναι μόνο για video games και τίποτε άλλο. Γι' αυτό και ένα PC κοστίζει παραπάνω συγκριτικά με μία κονσόλα. Απλή λογική είναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Άφησα το PC gaming  με την άνοδο τών bitcoins (GPU κτλπ) άλλα παιδιά έπαιζα BF1 και είχαν όλοι hacks. Πόσο βλαμμένος πρέπει να είσαι μπαίνεις και να χαλάς το παιχνίδι στους άλλους. Κάποιοι είμαστε ενήλικες και δουλεύουμε, έχουμε λίγο χρόνο και θέλουμε να παίξουμε/ χαλαρώσουμε. Αυτά που έβλεπα νομίζω πετούσαν κιόλας και σκότωναν headshot. Ε αηδιασα, στην κονσόλα δεν μπορούνε να βάλουνε  cheats  με .exe. Είναι μονόδρομος πια.

Μπορούνε. Υπάρχουν άλλοι τρόποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Εχεις να προτείνεις μαγαζί με PS5 στα 500 ευρώ;

Φυσικά , από εκεί που το πήρα και εγώ στα 500.

Τιμές με σκαμπανεβάσματα λόγω ελλείψεων έχουμε δει παντού το τελευταίο διάστημα και ειδικά αν βάλεις και την κερδοσκοπία από διαφορά μαγαζιά οι τιμές πολλές φορές ξεφεύγουν. Συνεπώς παίζει ρόλο πλέον και η χρονική στιγμή που θα επιλέξεις να κανείς την αγορά.

Πριν μερικούς μήνες θα μπορούσα να ρωτάω και εγώ αν έχεις να προτείνεις κανένα μαγαζάκι για κάρτα γραφικών όταν για να πάρεις κάτι αξιόλογο έπαιζες στο χιλιάρικο. Φυσικά και δεν προχωράς σε αγορά μέχρι να έρθουν οι τιμές σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, makism87 είπε

τα παιχνίδια που παίζω φίλε μου στο PC δεν παίζονται στο PlayStation!! ειδικα  Τα στρατηγικής που παιζω!!το pc το ανοίγεις το φτιάχνεις αλλάζεις το αναβαθμίσεις στο PS5 και στις άλλες παιχνιδομηχανές τι να κάνεις !! ο καθένας βέβαια όπως το βλέπει εγώ είμαι υπέρ των PC

Απο την ώρα που δεν μπορείς να παίξεις λοιπόν ορισμένα παιχνίδια σε κονσόλα πρός τι η συζήτηση εξαρχής ? δεν μπορείς δεν πας.Δεν είναι για σένα.Όπως κάποιος που θέλει zelda , mario δεν πάει σε PS5 ή κάποιος που θέλει Forza , Gears δεν πάει σε Switch κλπ κρατάς το PC.Δεν χρειάζεται να προσπαθείς να πείσεις κανένα πως έκανες την καλύτερη δυνατή επένδυση.

Τα πλεονεκτήματα που γράφεις (το ανοίγεις το φτιάχνεις κλπ) είναι μειονεκτήματα για κάποιον που θέλει απλά να πατάει 1 κουμπί , να κάθεται στο καναπέ και την οθονάρα μετά απο μια κουραστική μέρα και να πάιξει κάτι για μισή ώρα.

Προσωπικά έχω μείνει με έναν ryzen5 3600 - rtx 2060 (και πίστεψε με κάποτε έγραφα κάθε μέρα στα νήματα Pc case modding κλπ )  το pc δεν το ξανα ακουμπάω για gaming.Απο όταν άρχησα να παίζω στο καναπέ δεν υπάρχει γυρισμός.Μέχρι που έχω σκεφτεί να το δώσω να πάω σε ένα mac mini να φύγει όλη αυτή η κουμούτσα στο γραφείο.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτξ η διαμαχη κονσολα vs pc δεν θα τελειωσει ποτε και τελικα ειναι πως το βλεπει ο καθενας. Προσωπικα εχω το pc για πολλα αλλα πραγματα, playstation & xbox για το gaming . Bεβαια τα εσκασα χοντρα δεν λεω. Απο εκει και περα ο καθενας κοιταει το μπατζετ του και το τι αρεσει στον ιδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Συγκρίνεις όμως ανόμοια πράγματα. 

Έχεις να προτίνεις δυνατότερο PC Build σε σχέση με τις δυνατότητες του PS5 στα 500 ευρώ;

Xbox Series X .. λάδι στη φωτιά ρίχνω το ξέρω 😇😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Stefanos683 είπε

Rip Sony...οι καρτες γραφικων πεφτουν συνεχως, βρισκεις 2060 στα 250ε , η 6600 θα παει λιγοτερο απο 300, κ τρεχουν τα παντα

ι3 12100 ή ι5 10400 με ρχ 6600, τρεχει σουπερ κ πολυ πιο ξεκλειδωτα, εστω λιγο πιο ακριβα

η 2060 στα 250ευρω,τελευταια κομματια https://www.amazon.de/-/en/06G-P4-2062-KR-EVGA/dp/B07MVNPKWN/ref=pd_aw_ci_mcx_mh_mcx_views_0?pd_rd_w=XacoL&content-id=amzn1.sym.1bb59e71-d630-4c02-9d50-e54fe53481ec&pf_rd_p=1bb59e71-d630-4c02-9d50-e54fe53481ec&pf_rd_r=15FBC8BZCWKYCHHTSGZQ&pd_rd_wg=R0YaI&pd_rd_r=a3d05ecb-1517-4a22-b19d-0b68a6aa943c&pd_rd_i=B07MVNPKWN

Ωραίο το αστείο.

1 ώρα πριν, FasTaker είπε

Aυτξ η διαμαχη κονσολα vs pc δεν θα τελειωσει ποτε και τελικα ειναι πως το βλεπει ο καθενας. Προσωπικα εχω το pc για πολλα αλλα πραγματα, playstation & xbox για το gaming . Bεβαια τα εσκασα χοντρα δεν λεω. Απο εκει και περα ο καθενας κοιταει το μπατζετ του και το τι αρεσει στον ιδιο.

Έτσι είναι. Και εγώ έχω δώσει πολλά στο PC (i9 12900KS, 3090, etcetc), αλλά αυτό που κάνουν και κάθονται συγκρίνουν με κονσόλες είναι too much .. καλύτερα ένα series X ή ps5 ή και ακόμα series S παρά ένα pc με τα λεφτά που έδωσα μόνο για gaming (my system is for gaming/Simulations CFD - Post Processsing Data).

 

Επεξ/σία από SUBZERO1231
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FasTaker είπε

Aυτξ η διαμαχη κονσολα vs pc δεν θα τελειωσει ποτε και τελικα ειναι πως το βλεπει ο καθενας. Προσωπικα εχω το pc για πολλα αλλα πραγματα, playstation & xbox για το gaming . Bεβαια τα εσκασα χοντρα δεν λεω. Απο εκει και περα ο καθενας κοιταει το μπατζετ του και το τι αρεσει στον ιδιο.

και εγώ μέχρι το PlayStation 3 έπαιζα τωρα Οι κονσόλες προσπαθούν να γίνουν PC και τα PC - κονσόλες χαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκολα η πιο απογοητευτικη γενια μεχρι στιγμης. Απειροελαχιστοι next-gen τιτλοι, υπερχρεωμενα παιχνιδια, ψαχνονται μεχρι και στις δυνατοτητες του μηχανηματος 2 χρονια μετα. ΟΚ, εννοειται οτι υπαρχει προβλημα διαθεσης και δεν γινεται να παρατησουν την προηγουμενη γενια αλλα μαλλον βιαστηκα ΠΑΡΑ πολυ να το παρω. Αν εξαιρεσουμε το Elden Ring που το πλατινιασα στην κονσολα, κατα τα αλλα τον τελευταιο χρονο δεν επαιξα τιποτα αλλο εκει, την εχω κλειστη στο ραφι να σκονιζεται και τα υπολοιπα στο PC. Εχω αρχισει να γλυκοκοιταω το Series X για το GamePass (που ειμαι ετσι κι αλλιως συνδρομητης) γιατι και το PC μου μια 1080 εχει, οποτε λογικα θα δω καλυτερα πραγματα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...