Προς το περιεχόμενο

Η Sony ξεκινά δοκιμές για να υποστηρίξει ανάλυση 1440p στο PlayStation 5


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 2006 άμα έπαιρνες το ps3 θα σου κόστιζε 680€ αρχική τιμή πόσο έκανε. Με τα ίδια λεφτά αγόραζες pc απείρως καλύτερο.

Τότε ήταν παμφηνα τα υλικά σαν τις ντομάτες 20 χρόνια πριν!

Τώρα που άλλαξαν οι εποχές και οι εταιρείες πουλάνε με χάσιμο χρημάτων τις κονσόλες και θέλουν να τα βγάλουν από το online, skins και συνδρομές, δεν υπάρχει καμία σύγκριση μεταξύ pc και κονσόλας. Κάπου εκεί έχει κολλήσει το mentality pc master race  αλλά οι εποχές άλλαξαν, πρέπει να συγχρονιστούν και αυτοί.

Τα pc είναι πανάκριβα, βάλε την έλλειψη ημιαγωγών και τις τιμές στις κάρτες γραφικών που αν και πέφτουν σιγά σιγά πάλι θες όσο 2 playstation 5 για να παίξεις σαν ένα playstation 5. Εντάξει κάνεις και άλλα πράγματα στο pc αλλά δεν είναι για όλους.

Μια κονσόλα και ένα laptop να έχεις με 1500€ αρχική τιμή και των 2 είσαι κομπλε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 29/7/2022 στις 10:44 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Τους πήρε σχεδόν δύο χρόνια κάτι που έπρεπε να υποστηρίζει από day-1.

Μπορεί να την θεωρούσαν "γιανκικη" ανάλυση και να την χλεβαζαν ότι έτρωγαν τα στελέχη σούσι και έπιναν σακε. Ποιος ξέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2022 στις 9:50 ΠΜ, EzioMorte είπε

Ευκολα η πιο απογοητευτικη γενια μεχρι στιγμης. Απειροελαχιστοι next-gen τιτλοι, υπερχρεωμενα παιχνιδια, ψαχνονται μεχρι και στις δυνατοτητες του μηχανηματος 2 χρονια μετα. ΟΚ, εννοειται οτι υπαρχει προβλημα διαθεσης και δεν γινεται να παρατησουν την προηγουμενη γενια αλλα μαλλον βιαστηκα ΠΑΡΑ πολυ να το παρω. Αν εξαιρεσουμε το Elden Ring που το πλατινιασα στην κονσολα, κατα τα αλλα τον τελευταιο χρονο δεν επαιξα τιποτα αλλο εκει, την εχω κλειστη στο ραφι να σκονιζεται και τα υπολοιπα στο PC. Εχω αρχισει να γλυκοκοιταω το Series X για το GamePass (που ειμαι ετσι κι αλλιως συνδρομητης) γιατι και το PC μου μια 1080 εχει, οποτε λογικα θα δω καλυτερα πραγματα εκει.

Αν πας στο game pass για next gen δυστυχώς θα απογοητευτείς. Πιο πιθανό να παίξεις παλιά καλά παιχνίδια που το PlayStation δεν μπορεί να κάνει emulate (Dead Space, Black κτλ). Αν ποντάρεις στις μελλοντικές προσθήκες του game pass, μπορεί όντως να αλλάξει η κατάσταση, αλλά προς το παρόν δεν θα σου προσφέρει next gen.

Δοκίμασε Demon’s Souls στο PS5!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εμείς με τα ps4pro που παίζουμε σε 4κ θα μείνουμε έως ότου κυκλοφορήσει ps5pro με δυνατότητες 4κ και καλύτερο design, κι αν δεν... Θα περιμένουμε κι ως το 6. Μιλάμε το 4pro δε ξέρω άλλες πόσες φορές θα βγάλει τα χρήματα του!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2022 στις 10:06 ΜΜ, Tetrabitos είπε

Άφησα το PC gaming  με την άνοδο τών bitcoins (GPU κτλπ) άλλα παιδιά έπαιζα BF1 και είχαν όλοι hacks. Πόσο βλαμμένος πρέπει να είσαι μπαίνεις και να χαλάς το παιχνίδι στους άλλους. Κάποιοι είμαστε ενήλικες και δουλεύουμε, έχουμε λίγο χρόνο και θέλουμε να παίξουμε/ χαλαρώσουμε. Αυτά που έβλεπα νομίζω πετούσαν κιόλας και σκότωναν headshot. Ε αηδιασα, στην κονσόλα δεν μπορούνε να βάλουνε  cheats  με .exe. Είναι μονόδρομος πια.

Συμφωνώ μαζι σου 100%, μιας και γω παράτησα το άθλιο σημερινό PC Gaming έτσι όπως το κατάντησαν.🤮

Δυστυχώς ανέκαθεν στο PC υπήρχαν, (και θα υπάρχουν ΠΑΝΤΑ) η καραγκιοζοπαίχτες που ο μοναδικός σκοπός τους (εφόσον δεν είχαν και ΔΕΝ θα έχουν ΠΟΤΕ ζωή) θα είναι να χαλάνε με Mod's το παιχνίδι κάποιου.....όποιο και αν είναι αυτό! Πχ. στο PC τα Remakes Resident Evil 2 και 3 τα έκαναν τσόντα με τα άθλια Mods.🤷‍♂️ (Αυτό το παράδειγμα είναι το λιγότερο προφανώς. ούτε την επιφάνεια δεν έχουμε ξύσει με αυτό)

Ευτυχώς πάντως σε κονσόλα ''ακόμα'' δεν υπάρχει αυτό το αίσχος και αυτός ο PC εμετός με τους καραγκιοζο-Modρες............... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisSerres είπε

Οκ εμείς με τα ps4pro που παίζουμε σε 4κ θα μείνουμε έως ότου κυκλοφορήσει ps5pro με δυνατότητες 4κ και καλύτερο design, κι αν δεν... Θα περιμένουμε κι ως το 6. Μιλάμε το 4pro δε ξέρω άλλες πόσες φορές θα βγάλει τα χρήματα του!!! 

Μερικά παιχνίδια είναι απελπισία στα 30fps.Οπότε ναι μεν αλλά..
Είναι πολύ προτιμότερο μερικές φορές το 1080p έστω 45fps απο 4K(που ούτε native είναι ούτε καν 4κ σε μερικά games βλέπε Elden Ring 1800p checkerboard)

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...