Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, waveparticle είπε

Καλησπερα, η ΔΕΗ γιατί εχει τοσο υψηλες τιμες στο πιο ανταγωνιστικο πακετο (0,15€/Kwh), ανω οι αλλοι ξεκινανε 5 λεπτα χαμηλοτερα? Περυσι-προπερσι, αν θυμαμαι καλα, ειχε πιο δελεαστικα πακετα (σε σχεση με τους ανταγωνιστες της).

Υπαρχει καποιος λογος να επιλεξω το ΔΕΗ 4all (ληξη του enter τελος οκτωβριου) και να μην επιλεξω το Zenith power home for all που ερχεται 5 λεπτα φθηνοτερα? (εχει 1,5€ ακριβοτερο παγιο αλλα παλι συμφερει μακραν)

Η δεη δεν καιγεται να κρατησει κοσμο, εννοεται εχει νοημα να κοιταξεις αλλη εταιρια ειδικα οσο μπορουμε ακομη να κανουμε "τουρισμο" αζημιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2192

  • doomnx

    1263

  • takoulou

    673

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, waveparticle είπε

Καλησπερα, η ΔΕΗ γιατί εχει τοσο υψηλες τιμες στο πιο ανταγωνιστικο πακετο (0,15€/Kwh), ανω οι αλλοι ξεκινανε 5 λεπτα χαμηλοτερα?

καλό είναι να μην αναφέρουμε τη ΔΕΗ εδώ μιας και στο παρελθόν υπήρχαν οπαδισμοί (και γιαυτό κυρίως σπάσανε τα νήματα)

όποιος και ο λόγος κοιτάς ότι σε συμφέρει

2 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Περυσι-προπερσι, αν θυμαμαι καλα, ειχε πιο δελεαστικα πακετα (σε σχεση με τους ανταγωνιστες της).

όχι , απλά είχε κάποια σταθερά φθηνά και καβαντζώθηκε κόσμος , αν δεις το ιστορικό τιμών υπήρχαν καλύτερα (και χειρότερα ) προγράμματα

4 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Υπαρχει καποιος λογος να επιλεξω το ΔΕΗ 4all (ληξη του enter τελος οκτωβριου) και να μην επιλεξω το Zenith power home for all που ερχεται 5 λεπτα φθηνοτερα? (εχει 1,5€ ακριβοτερο παγιο αλλα παλι συμφερει μακραν)

όπως νομίζεις , τυχών παγίδες αναφέρονται εδώ και στη στήλη σχόλια στο excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Απο το live chat της elpe για εμας που καναμε συμβολαιο πριν την 1/9 το παιζουν ζορικοι για να δωσουν 30€αρι

Επειδή όντως είναι εκνευριστικοί ακολούθησε εμένα και πάνε μια εβδομάδα ηρων και μετά πάλι ΕΛΠΕ και τα παίρνεις όλα! Εγώ αυτό θα κάνω από βδομάδα πάντως…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Απο το live chat της elpe για εμας που καναμε συμβολαιο πριν την 1/9 το παιζουν ζορικοι για να δωσουν 30€αρι

πάρε και τηλ στα κεντρικά και μετά τηλ στο υποκατάστημα της περιοχή σου ,

αλλιώς πάμε Ηρών για τα 50 και είδα ημερομηνία 29/9 πέφτει Παρασκευή

άρα 80+50+80(ξανά?)+30

1 λεπτό πριν, Greg29M είπε

Επειδή όντως είναι εκνευριστικοί ακολούθησε εμένα και πάνε μια εβδομάδα ηρων και μετά πάλι ΕΛΠΕ και τα παίρνεις όλα! Εγώ αυτό θα κάνω από βδομάδα πάντως…

με πρόλαβες 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Επειδή όντως είναι εκνευριστικοί ακολούθησε εμένα και πάνε μια εβδομάδα ηρων και μετά πάλι ΕΛΠΕ και τα παίρνεις όλα! Εγώ αυτό θα κάνω από βδομάδα πάντως…

Αμα δω περιεργες τιμες οκτωβριου, μολις φαω το 80€ αντιο. 

Και πολυ καλα θα κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

 

άρα 80+50+80(ξανά?)+30

με πρόλαβες 😁

Επειδή θα φύγω σε μια βδομάδα το πολύ από Ηρων και θα βγει πιστωτικός ο λογαριασμός να ζητήσω να μου τα βάλουν στην τράπεζα ; 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Επειδή θα φύγω σε μια βδομάδα το πολύ από Ηρων και θα βγει πιστωτικός ο λογαριασμός να ζητήσω να μου τα βάλουν στην τράπεζα ; 😂😂

κάτσε να δούμε μήπως η ελπέ πάει 1€ το κιλοβάτ τον Οκτ 😛

πάντως πέρα απο την πλάκα , σιγά πόσοι είμαστε που πάμε για τα δώρα . Παίζει να τα συνεχίσουν μέχρι τέλους του χρόνου

Πέρυσι δίναν 400€ σε double (σπαστά) για κανα τρίμηνο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, alexander098 said:

Η δεη δεν καιγεται να κρατησει κοσμο,

Στο αέριο όμως παραμένει από τις πλέον συμφέρουσες. Γι' αυτό μου κάνει εντύπωση!

 

5 minutes ago, alexander098 said:

Αμα δω περιεργες τιμες οκτωβριου,

Αυτό πώς θα γίνει? Η τιμή τους δεν υπολογίζεται από κάποιον συγκεκριμένο αλγόριθμο? Ποια παράμετρος θα αλλάξει τόσο που θα στείλει την τιμή ψηλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, waveparticle είπε

Αυτό πώς θα γίνει? Η τιμή τους δεν υπολογίζεται από κάποιον συγκεκριμένο αλγόριθμο? Ποια παράμετρος θα αλλάξει τόσο που θα στείλει την τιμή ψηλά?

έχει παραπάνω απο χρόνο που δημοσιεύονται οι τιμές του επόμενου μήνα κάθε 20 του τρέχων μηνός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

κάτσε να δούμε μήπως η ελπέ πάει 1€ το κιλοβάτ τον Οκτ 😛

πάντως πέρα απο την πλάκα , σιγά πόσοι είμαστε που πάμε για τα δώρα . Παίζει να τα συνεχίσουν μέχρι τέλους του χρόνου

Πέρυσι δίναν 400€ σε double (σπαστά) για κανα τρίμηνο ....

Θα συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο μέχρι τέλος του έτους. Το αέριο κινείται σταθερά στην περιοχή του 36€/mwh και η χονδρική ρεύματος ανεβοκατεβαίνει μέχρι 0.12 μ.ο. Θέλει να φτιάξει πελατολόγιο για τη νέα χρονια που καταργείται το υφιστάμενο καθεστώς…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, korakios said:

έχει παραπάνω απο χρόνο που δημοσιεύονται οι τιμές του επόμενου μήνα κάθε 20 του τρέχων μηνός

Δεν το γνωριζα. Πού το βλέπω αυτό? Στον αδμηε?

Η ελπέντισον στο green economy εχει αναπροσαρμογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, waveparticle είπε

Δεν το γνωριζα. Πού το βλέπω αυτό? Στον αδμηε?

όχι κάθε πάροχος έχει σημείο που δημοσιεύει τιμές πχ

elpedison τιμοκατάλογος
nrg τιμοκατάλογος
Προτέργια τιμοκατάλογος
Ελίν τιμοκατάλογος
Ηρών τιμοκατάλογος
Ζενίθ τιμοκατάλογος
volterra τιμοκατάλογος
Solar τιμοκατάλογος
Φυσικό Αέριο τιμοκατάλογος

 ή δες την καρφιτσωμένη ανάρτηση

1 λεπτό πριν, waveparticle είπε

Η ελπέντισον στο green economy εχει αναπροσαρμογή?

ναι και τεράστια , αλλά έχει ενσωματωθεί στις δημοσιευμένες τιμές μέχρι τέλους του έτους

μετά αν δεν αλλάξουν όρια και συντελεστές θα ξαναξεφύγουν οι τιμές

Επίσης υποτίθεται οτι απο το νέο έτος κάθε 1η του μηνός απο το νέο έτος θα δημοσιεύουν τιμή σε κάποια προγράμματα για τον τρέχων μήνα και θα βασίζεται σε προηγούμενη χοντρική (για να μην κάθεται κάποιος και υπολογίζει ρήτρα απο τιμές ΑΔΜΗΕ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Επειδή θα φύγω σε μια βδομάδα το πολύ από Ηρων και θα βγει πιστωτικός ο λογαριασμός να ζητήσω να μου τα βάλουν στην τράπεζα ; 😂😂

Ναι, στειλε στο live chat να στα βαλουν τραπεζα. Απλα ρωτα με ποια τραπεζα συνεργαζονται μην φας χρεωση εμβασματος. Σιγουρα παντως συνεργαζονται με πειραιως, δεν ξερω αν υπαρχει και 2η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έκαναν το άλλο θεϊκό (ίσως έχει γραφτεί σε πιο παλιές σελίδες) : με πήραν από elpedison τηλέφωνο να μου στείλουν μια δωροεπιταγή 20€ για Σκλαβενίτη, και μου την έστειλαν σπίτι την επόμενη μέρα.

Σοβαροί. Συμβόλαιο τέλος Αυγούστου ηλεκτρονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...