Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 minutes ago, yazidis said:

5η εργάσιμη πέρασε και ακόμα να γίνει η αλλαγή παρόχου από Ζενίθ σε Elpedison. Ο ΔΕΔΔΗΕ δεν έχει ανανεώσει το τελευταάιο ψηφίο ακόμα, ούτε έχει περάσει την μέτρηση.

Πήρες elpedison να μάθεις αν την έχουν προωθήσει;

Πήρες ΔΕΔΔΗΕ να ρωτήσεις αν υπάρχει το αίτημα εκπροσώπησης αναρτημένο στο σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5543

  • ekrepali

    2081

  • doomnx

    1053

  • takoulou

    642

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, messinia3 said:

Κλείσε σταθερό  μάλλον, αλλιώς θα πρέπει ανά διαστήματα να ενημερώνεσαι για τις διακυμανσεις στα τιμολογια των παροχων.εχεις ξεμείνει σε πολύ ακριβό πρόγραμμα.😊καλά ο υπουργός δεν είχε εκφράσει τη δυσαρέσκεια του για την αποστολή email που απαξιώνουν το πράσινο τιμολόγιο?ακόμα στέλνουν αυτοί?😂😂

 

16 hours ago, korakios said:

νωρίς νωρίς 😁

ξεκίνα απο τη σελίδα 1050 περίπου , με ημερομηνία 1/12 😂

πλάκα κάνω , είναι πολλά και τα είχες αφήσει απο όσο βλέπω στην τύχη τους

διάβασε όμως την καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα ψηλά

άρα ή κλείσε στο weyellow για 6 μήνες και μετά ξαναβλέπεις ή στης elpedison το bright με τα 100€ δώρου

@messinia3 και @korakios, ευχαριστώ και διάβασα από την σελίδα 1050 μέχρι την 1098.

Από ό,τι είδα για Ήρων (είμαι χρόνια και δεν θέλω να αλλάξω), υπάρχουν τα:

Generous Guarantee = χαμηλή τιμή με διακύμανση = Το επέλεξαν οι περισσότεροι
Generous = υψηλότερη τιμή χωρίς διακύμανση
Generous Simply = κάτι ανάμεσα των δύο προηγούμενων

Τι προτείνετε για παροχές με: 

  • 3.000kwh το τετράμηνο και
  • 1.200kwh το τετράμηνο

Ευχαριστώ

 

 

 

Screenshot 2023-12-15 134523.jpg

Επεξ/σία από Alkazar21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alkazar21 είπε

 

@messinia3 και @korakios, ευχαριστώ και διάβασα από την σελίδα 1050 μέχρι την 1098.

Από ό,τι είδα για Ήρων (είμαι χρόνια και δεν θέλω να αλλάξω), υπάρχουν τα:

Generous Guarantee = χαμηλή τιμή με διακύμανση = Το επέλεξαν οι περισσότεροι
Generous = υψηλότερη τιμή χωρίς διακύμανση
Generous Simply = κάτι ανάμεσα των δύο προηγούμενων

Τι προτείνετε για παροχές με: 

  • 3.000kwh το τετράμηνο και
  • 1.200kwh το τετράμηνο

Ευχαριστώ

Περίμενε τότε να ανακοινώσει από βδομάδα το νέο σταθερό ο Ήρων  (Ακούγεται ότι θα είναι μειωμένο σε σχέση με τα σταθερά ΔΕΗ και Elpedison)...Έχεις χρόνο, δε χρειάζεται να βιαστείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, MasterBlaster said:

Νομίζω είναι θετικό που θεωρούν οι πάροχοι ότι δεν θα έχουμε μεγάλες αυξήσεις στη χονδρική και κάνουν σχετικά φθηνά σταθερά προϊόντα, στη μέση του χειμώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, MasterBlaster said:

Οι τιμές συμπαθητικές και για τα επαγγελματικά @HERTHAN αλλά έχουν μεγάλη εγγύηση και ρήτρα αποχώρησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παίξουν και άλλες προσφορές μέσα στις γιορτές , οι τιμές πέφτουν , τ9 ιδανικό θα ήταν να δούμε τιμές μπλε τιμολογίων 0,11-0,12 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι τιμές συμπαθητικές και για τα επαγγελματικά @HERTHAN αλλά έχουν μεγάλη εγγύηση και ρήτρα αποχώρησης

H σταθερότητα πληρώνεται...δεν μπορεί να έχεις κλειδωμένη τιμή χωρίς ρήτρα αποχώρησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 λεπτά ακόμα κάτω να πάνε κ είναι η τιμή....λουκούμι! 😁

Άμα δίνουν τώρα σταθερό με 0.149, απ' την άλλη, έχομεν ελπίδες για κυμαινόμενο ακόμα πιο χαμηλά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Θα παίξουν και άλλες προσφορές μέσα στις γιορτές , οι τιμές πέφτουν , τ9 ιδανικό θα ήταν να δούμε τιμές μπλε τιμολογίων 0,11-0,12 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμβεί το 0,11-0,12 σε σταθερό...αυτό θα μεταφραζόταν σε ΤΕΑ 70-75 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, MasterBlaster said:

H σταθερότητα πληρώνεται...δεν μπορεί να έχεις κλειδωμένη τιμή χωρίς ρήτρα αποχώρησης

Το WeYellow έχει 0.16 χωρίς ρήτρα αποχώρησης... γι'αυτό δε θεωρώ ακόμα "ευκαιρία" το 0.15 με ρήτρα αποχώρησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το WeYellow έχει 0.16 χωρίς ρήτρα αποχώρησης... γι'αυτό δε θεωρώ ακόμα "ευκαιρία" το 0.15 με ρήτρα αποχώρησης.

Ετήσιο χωρίς ρήτρα αποχώρησης δεν πρόκειται να βγει...η We είναι ευκαιρία αν θες να κλειδώσεις ένα εξάμηνο. Απλά στην We είναι τόσο μπουνταλάδες στην λιανική που δεν έχουν καταλάβει ακριβώς τι κάνουν...μπορεί να βγάλει αυτή ανοιχτό σταθερό στα 0,11! χιχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι δε θεωρώ ένα σταθερό στα 14 και 15 λεπτά ελκυστικό... όταν πριν 2 χρόνια πλήρωνα τα μισά. Επίσης οι εταιρείες έχουν σκοπό το υπερκερδος και σε καμια περιπτωση δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Τα 15 και 16 λεπτά σταθερο συμφέρουν σε σύγκριση με τι? Σε σύγκριση με τις προπέρσινες και περσινες τιμες ή με το άγνωστο που ακολουθει και συνήθως εμπεριέχει πολύ φόβο?

Κατά την ταπεινή μου άποψη....

Επεξ/σία από dimtech
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Ετήσιο χωρίς ρήτρα αποχώρησης δεν πρόκειται να βγει...η We είναι ευκαιρία αν θες να κλειδώσεις ένα εξάμηνο. Απλά στην We είναι τόσο μπουνταλάδες στην λιανική που δεν έχουν καταλάβει ακριβώς τι κάνουν...μπορεί να βγάλει αυτή ανοιχτό σταθερό στα 0,11! χιχι

μπουνταλαδες είμαστε εμείς που ψάχνουμε σταθερό με 0.22 και το θεωρούμε ευκαιρία ,τι είχαν τα έρμα και ψοφαγαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HAthinaia είπε

Στην προμήθεια σου πιστώθηκε και εσένα, είναι στις "Χρεώσεις Προμήθειας Ρεύματος", όχι στο σύνολο

Γενικά έχω την εντύπωση πως κάτι γίνεται με την Elpedison, εμένα η μια μου παροχή καθυστέρησε 10 μέρες να μεταβεί στην Elpedison και η άλλη ακόμα δεν έχει μπει (έχουν περάσει 11 μέρες). 

53 λεπτά πριν, takoulou είπε

Έχει σταλεί η εντολή στον Δεδδηε; Ρώτησες;

42 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πήρες elpedison να μάθεις αν την έχουν προωθήσει;

Πήρες ΔΕΔΔΗΕ να ρωτήσεις αν υπάρχει το αίτημα εκπροσώπησης αναρτημένο στο σύστημα;

Ναι τηλεφώνησα και μου είπαν απ'την εξυπηρέτηση του ΔΕΔΔΗΕ πως είναι στο στάδιο της προσωρινής έγκρισης. Ρώτησα αν φαίνονται και οι μετρήσεις που έδωσα αλλά μου απάντησε πως δεν φαίνεται κάτι σε αυτό το στάδιο ακόμα. Ούτε στο my deddie app φαίνονται οι μετρήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...