Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, kokos198 είπε

Με δυο παροχές εγώ, σε καμία από τις δύο δεν έχω πάρει τους πόντους...και στην μία δεν πήρα και τα 50€ στον πρώτο λογαριασμό...(έχω ενημερώσει αντιστοιχα σε προηγούμενο post)...προσπαθούσαν να με πείσουν ότι δεν έχει 50αρικονη σύμβαση που υπέγραψα...και όταν είπα ότι την βλέπω μπροστά μου, κάλεσαν μετά από μερικές μέρες και είπαν ότι θα μου τα δώσουν μαζί με επιπλέον 50€ στον επόμενο λογαριασμό (και κάπως έτσι με κράτησαν στο κίτρινο για τον Γενάρη)

Κάνε αίτημα στο myrae και ανέβασε τα promo που δεν πιστωθηκες...Μην περιμένεις την εξυπηρέτηση πελατών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5554

  • ekrepali

    2082

  • doomnx

    1065

  • takoulou

    645

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, kokos198 είπε

Με δυο παροχές εγώ, σε καμία από τις δύο δεν έχω πάρει τους πόντους...και στην μία δεν πήρα και τα 50€ στον πρώτο λογαριασμό...(έχω ενημερώσει αντιστοιχα σε προηγούμενο post)...προσπαθούσαν να με πείσουν ότι δεν έχει 50αρικονη σύμβαση που υπέγραψα...και όταν είπα ότι την βλέπω μπροστά μου, κάλεσαν μετά από μερικές μέρες και είπαν ότι θα μου τα δώσουν μαζί με επιπλέον 50€ στον επόμενο λογαριασμό (και κάπως έτσι με κράτησαν στο κίτρινο για τον Γενάρη)

εσένα θυμόμουν τότε ,

τα έξτρα 50 δεν το κόβω , πάντως τσίπης ο υπάλληλος, προσωπικά θα σου έλεγα 200€ 😂

επίσης κοίταξα λίγο τα ποστ σου και δεν ειδα αν έκανες αίτημα μέσω myrae , επομένως θα πρότεινα να κάνεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν υπάρχουν πορτοκαλί , δεν υπάρχει υποστήριξη απο ΔΕΔΔΗΕ (άσχετα με τον τύπο του μετρητή που έχεις)

εκτός αν αναφέρεσαι σε επαγγελματικό και πολύ πρόσφατα σου άλλαξαν μετρητή , αλλά και εκεί επιστρέφεις στο οτι δεν υπάρχουν πορτοκαλί τιμολόγια

Τότε τι διαφημίζουν για πορτοκάλι;;; δεν υπάρχουμε.... Έχω έξυπνο μετρητή της holley. Έχει καιρό που τον έβαλα. 4 με 5 χρόνια!!! Δεν θεωρείται έξυπνος αυτός; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, marinna είπε

κάποιοι είπαν ότι χρειάστηκε να απεγκαταστήσουν την εφαρμογή και να την ξαναβάλουν. Δεν θυμάμαι αν το δοκίμασες

Απίστευτο...η καλύτερη πληροφορία της ημέρας...το έκανα και μόλις μπήκα είδα ότι μπήκαν οι πόντοι! Μου έδωσες την καλύτερη πληροφορία..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, caveneo είπε

Τότε τι διαφημίζουν για πορτοκάλι;;; δεν υπάρχουμε.... Έχω έξυπνο μετρητή της holley. Έχει καιρό που τον έβαλα. 4 με 5 χρόνια!!! Δεν θεωρείται έξυπνος αυτός; 

πρέπει

0. να είναι ψηφιακός

1. να έχει υποδοχή sim

2. να είναι ενεργοποιημένη η sim με το δίκτυο

3. να συνδέεται με ΔΕΔΔΗΕ

4. να παίρνει τα δεδομένα συνεχώς (όχι τηλεμέτρηση μια το μήνα)

5. να έχει ενημερωθεί το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ οτι ανήκεις στην κατηγορία "με ωριαίο μετρητή" , θα το καταλάβαινες απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις , έχει αναλυθεί στο νήμα "μετρητές ΔΕΔΔΗΕ" , λινκ στην καρφιτσωμένη ανάρτηση και απορίες (αν έχεις) , εκεί (οχι εδώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

πρέπει

0. να είναι ψηφιακός

1. να έχει υποδοχή sim

2. να είναι ενεργοποιημένη η sim με το δίκτυο

3. να συνδέεται με ΔΕΔΔΗΕ

4. να παίρνει τα δεδομένα συνεχώς (όχι τηλεμέτρηση μια το μήνα)

5. να έχει ενημερωθεί το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ οτι ανήκεις στην κατηγορία "με ωριαίο μετρητή" , θα το καταλάβαινες απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις , έχει αναλυθεί στο νήμα "μετρητές ΔΕΔΔΗΕ" , λινκ στην καρφιτσωμένη ανάρτηση και απορίες (αν έχεις) , εκεί (οχι εδώ)

Σε ευχαριστώ πολύ και χαράς το κουράγιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που οταν αλλαζουμε παροχο δε καταγραφει ο δεδδηε την ενδειξη του μετρητη αλλα τη δηλωνουμε μονοι μας, αν παω στη volton και φυγω μετα απο ενα μηνα πως θα μετρηθουν οι kwh που θα εχω καταναλωσει ωστε να μη τις χρεωθω? Οτι δηλωσω στο νεο παροχο που θα παω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos678 είπε

Απο τη στιγμη που οταν αλλαζουμε παροχο δε καταγραφει ο δεδδηε την ενδειξη του μετρητη αλλα τη δηλωνουμε μονοι μας, αν παω στη volton και φυγω μετα απο ενα μηνα πως θα μετρηθουν οι kwh που θα εχω καταναλωσει ωστε να μη τις χρεωθω? Οτι δηλωσω στο νεο παροχο που θα παω?

αυτό με ενδιαφέρει και εμένα?

επίσης δεύτερη ερώτηση επειδή στην οικοδομή που μένω σκοτωθήκαμε με την διαχειρίστρια γιατί έκανε μαλακίες με το ρεύμα το κοινόχρηστο μπορείτε να μου πείτε σε επαγγελματικό ποιο είναι το ποιο συμφέρων (μου ειπαν οτι το κοινόχρηστο είναι επαγγελματικό ρεύμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos678 είπε

Οτι δηλωσω στο νεο παροχο που θα παω?

φωτό  μετρητή

1 λεπτό πριν, revmatopliktos είπε

Είναι δυνατόν αν στο τέλος του πρώτου μήνα φύγεις από την volton να χαθεί η συνέπεια ;

φυσικά , τα πάντα παίζουν σα σενάριο

παλιότερα θυμάμαι η volton έβαζε κατευθείαν τη συνέπεια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

πρέπει

0. να είναι ψηφιακός

1. να έχει υποδοχή sim

2. να είναι ενεργοποιημένη η sim με το δίκτυο

3. να συνδέεται με ΔΕΔΔΗΕ

4. να παίρνει τα δεδομένα συνεχώς (όχι τηλεμέτρηση μια το μήνα)

5. να έχει ενημερωθεί το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ οτι ανήκεις στην κατηγορία "με ωριαίο μετρητή" , θα το καταλάβαινες απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις , έχει αναλυθεί στο νήμα "μετρητές ΔΕΔΔΗΕ" , λινκ στην καρφιτσωμένη ανάρτηση και απορίες (αν έχεις) , εκεί (οχι εδώ)

Σε επαγγελματικό γ22 στην δουλειά μου, που ενεργοποιήθηκε τον Δεκέμβριο, ήρθε ΈΚΤΑΚΤΟΣ λογαριασμός με 0kwh χρέωση για 1 ημέρα και έγραφε στις ενημερώσεις ότι ενεργοποιήθηκε στην χαμηλή τάση ωριαίο τιμολόγιο. Δεν έχω ιδέα τι αλλάζει, αφού οι χρεώσεις είναι ίδιες, και νυχτερινό δεν υπήρχε εξαρχής...

Επεξ/σία από redbullboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, supermarioarv είπε

επίσης δεύτερη ερώτηση επειδή στην οικοδομή που μένω σκοτωθήκαμε με την διαχειρίστρια γιατί έκανε μαλακίες με το ρεύμα το κοινόχρηστο μπορείτε να μου πείτε σε επαγγελματικό ποιο είναι το ποιο συμφέρων (μου ειπαν οτι το κοινόχρηστο είναι επαγγελματικό ρεύμα)

κατεβάζεις excel , καρτέλα επαγγελματικά και κοιτας τα Γ21 , βάζεις κιλοβατώρες (ανα μήνα) ,

για Ιανουάριο συγκεκριμένα για πράσινα βάζεις 102,2 και στο Μ-1 και στο Μ-2

απο τον άλλο μήνα δε θα χρειάζεται αυτή η χαζομάρα

για κίτρινα που παίρνουν χοντρική απο προηγούμενο μήνα αναγκαστικά αλλάζεις το Μ-2 105,4

για τα υπόλοιπα κίτρινα μαντεύεις ΤΕΑ/MCP

Μόλις τώρα, redbullboy είπε

Σε επαγγελματικό γ22 στην δουλειά μου, που ενεργοποιήθηκε τον Δεκέμβριο, ήρθε λογαριασμός με 0kwh χρέωση για 1 ημέρα και έγραφε στις ενημερώσεις ότι ενεργοποιήθηκε στην χαμηλή τάση ωριαίο τιμολόγιο. Δεν έχω ιδέα τι αλλάζει, αφού οι χρεώσεις είναι ίδιες, και νυχτερινό δεν υπήρχε εξαρχής...

το τιμολόγιο δεν αλλάζει , αλλά αλλάζουν οι ρυθμιζόμενες , βρήκα το ποστ απο μέλος , στην αρχή ήταν λάθος οι χρεώσεις,

καλή μελέτη

https://www.insomnia.gr/forums/topic/815440-επαγγελματική-παροχή-με-ωρομέτρηση/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους.

Όσοι ήμασταν ζενίθ power home now  και δηλώσαμε αντίρρηση να μεταφερθούμε στο πράσινο, 

Τώρα σε ποιο πρόγραμμα είμαστε?

Στο chat  άσχετη μάλλον η τύπισσα, λέει ότι παραμένω στο power home now  με ότι είχα υπογράψει στην σύμβαση.😁

Το τηλεφωνικό κέντρο της ζενίθ, αδύνατο να σηκώσουν το τηλέφωνο.

Έστειλα mail, καμία απάντηση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Merenda7 είπε

Όσοι ήμασταν ζενίθ power home now  και δηλώσαμε αντίρρηση να μεταφερθούμε στο πράσινο, 

Τώρα σε ποιο πρόγραμμα είμαστε?

power home now

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

αυτό με ενδιαφέρει και εμένα?

επίσης δεύτερη ερώτηση επειδή στην οικοδομή που μένω σκοτωθήκαμε με την διαχειρίστρια γιατί έκανε μαλακίες με το ρεύμα το κοινόχρηστο μπορείτε να μου πείτε σε επαγγελματικό ποιο είναι το ποιο συμφέρων (μου ειπαν οτι το κοινόχρηστο είναι επαγγελματικό ρεύμα)

Μπες διαχείριστης να βάζεις ότι θες 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...