Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, doomnx είπε

Τι βλακείες λένε θεέ μου. Αφού έχουμε παράδειγμα που άλλαξε πάροχο και συνέχιζε να λαμβάνει ΚΟΤ χωρίς νέα αίτηση.

Μου είχαν πει το ίδιο και στην Ελπέ θυμάμαι, ωστόσο δεν έχω δει λογαριασμό ακόμα να δω αν έχουν περάσει την ΚΟΤ έκπτωση (από 01/01/24 πήγα και σε ΚΟΤ Α από ΚΟΤ Β). 
Επόμενως πρόσω ολοταχώς για ΗΡΩΝ και το 50αράκι.
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5554

  • ekrepali

    2082

  • doomnx

    1063

  • takoulou

    645

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, alexmpl είπε

Και σε μένα σήμερα άλλαξε το ψηφίο από τις 9/1 που είχε στείλει το αίτημα η ελπε για αίτηση από 31/12.Πήρα εχθές τηλέφωνο να μου πουν γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα το αίτημα αλλιώς πάλι 20 μέρες το κόβω να περίμενα.

Βέβαια το περίεργο είναι ότι οι μετρήσεις που φαίνονται στο deddie app δεν είναι αυτές που είχα δώσει στις 31/12 ούτε είνα τόσο κοντά στις τωρινές ενδείξεις του ρολογιού μου ώστε να υποθέσω ότι χθες ή σήμερα ήρθαν για επιτόπια.

Υπάρχει περίπτωση να καταχώρησε ο δεδδηε άλλες μετρήσεις προσεγγιστικά λόγω των πολλών ημερών από την αίτηση μου στην ελπε μέχρι σήμερα που ολοκληρώθηκε η μετάβαση?

Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιον?

Έχει τύχει να πάρουν μέτρηση απομακρυσμένα αν έχεις καινούργιο μετρητή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, korakios είπε

σε έναν μήνα

ναι , το 99% , είσαι δλδ σε ΚΟΤ και δε στο δώσανε ? Μήπως πήρες τηλέφωνα να το ρωτήσεις ?

αν μπουν , μπαίνουν στον 1ο κατευθείαν , μην περιμένεις κάτι άλλο

Spoiler

x1.jpg.bc53899c0683a340666481995a45c636.jpgx2.jpg.6570ed4effb26c954c0f40af69d314f1.jpg

Δεν το σκάλισα καθόλου για τα +50 € του ΚΟΤ. Πήρα μόνο 2-3 φορές να ρωτήσω πότε επιτέλους θα βγάλουν τον λογαριασμό.

Το ρώτησα και πιο πριν... Αν δεν τον πληρώσω και περιμένω τον εκκαθαριστικό (έφυγα στις 12/12) θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Επεξ/σία από vjshadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

0,12 δε βλέπω , ανέβασε screenshot

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1250296004_.png.3ec64bd86b05a1796f83075e69eed812.png

edit μάλλον εννοούσες οτι ούτε και εσύ είδες 0,12

το πιο πιθανό είναι να σου πασάρουν κυμαινόμενο σαν σταθερό

Ναι, εννοούσα οτι δεν βρήκα πουθενά την τιμή που μου ανέφεραν τηλεφωνικά.
Το διευκρίνισα  τελικά και βγαίνει 0,12 με την έκπτωση συνέπειας (τελική τιμή την ανέφεραν) από 0,17.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CMorganV είπε

Ναι, εννοούσα οτι δεν βρήκα πουθενά την τιμή που μου ανέφεραν τηλεφωνικά.
Το διευκρίνισα  τελικά και βγαίνει 0,12 με την έκπτωση συνέπειας (τελική τιμή την ανέφεραν) από 0,17.

Το σταθερό της ZeniΘ είναι 0,189 €/kWh χωρίς την έκπτωση συνέπειας και 0,16 € με την έκπτωση συνέπειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CMorganV είπε

Ναι, εννοούσα οτι δεν βρήκα πουθενά την τιμή που μου ανέφεραν τηλεφωνικά.
Το διευκρίνισα  τελικά και βγαίνει 0,12 με την έκπτωση συνέπειας (τελική τιμή την ανέφεραν) από 0,17.

Καλησπέρα. Από ποιο αριθμό τηλεφώνου σε κάλεσαν? Εγώ μίλησα σήμερα με ζενίθ και μου είπαν ότι το σταθερό μπλε πρόγραμμα είναι τελική τιμή 0.16 με έκπτωση συνέπεια. Το κίτρινο υπολογίζουν ότι για Ιανουαρίο θα βγει 0.12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Merenda7 είπε

Καλησπέρα. Από ποιο αριθμό τηλεφώνου σε κάλεσαν? Εγώ μίλησα σήμερα με ζενίθ και μου είπαν ότι το σταθερό μπλε πρόγραμμα είναι τελική τιμή 0.16 με έκπτωση συνέπεια. Το κίτρινο υπολογίζουν ότι για Ιανουαρίο θα βγει 0.12

από κινητό έγινε η προσφορά 6940277693
και το σταθερό για να γίνει η ενεργοποίηση 2311802486

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CMorganV είπε

από κινητό έγινε η προσφορά 6940277693
και το σταθερό για να γίνει η ενεργοποίηση 2311802486

σε πηρανε απο εταιρια που προωθει συμβολαια ζενιθ,οταν βλεπεις κινητο να ξερεις δεν ειναι η εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με το 2ο νούμερο μόλις και μου είπε ότι αυτή τη στιγμή είναι στα 16 λεπτά τελική τιμή, αλλά περιμένουν από αύριο να βγει κάποια καινούρια προσφορά κοντά στα 12...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν ΕΛΠΕ από 27/11 ξεκίνησα με 50+50 και έκανα 4/12 αλλαγή σε smart με τα 100€. Αρχές του Γενάρη έφυγα και βγήκε πρώτος λογαριασμός προχτές έναντι με το δώρο των 50€ μέσα, χωρίς το 100ρι. Έστειλα στο τσατ, μου λέει επειδή έφυγα δεν το δικαιούμαι. 
Στο myrae που να κάνω το αίτημα; 
Την τελευταία φορά που είχα θέμα με λογαριασμό και έκανα αίτημα στο «λογαριασμός μου-> αμφισβήτηση χρεώσεων» έκαναν 1,5 μήνα να απαντήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά καλό είναι να καθόμαστε να τα τρώμε τα δώρα. Είναι που είναι της υπομονής τα συστήματα, ας μην κάνουμε αλλαγές σαν τον Flash.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, manoc28 είπε

Ήμουν ΕΛΠΕ από 27/11 ξεκίνησα με 50+50 και έκανα 4/12 αλλαγή σε smart με τα 100€. Αρχές του Γενάρη έφυγα και βγήκε πρώτος λογαριασμός προχτές έναντι με το δώρο των 50€ μέσα, χωρίς το 100ρι. Έστειλα στο τσατ, μου λέει επειδή έφυγα δεν το δικαιούμαι. 
Στο myrae που να κάνω το αίτημα; 
Την τελευταία φορά που είχα θέμα με λογαριασμό και έκανα αίτημα στο «λογαριασμός μου-> αμφισβήτηση χρεώσεων» έκαναν 1,5 μήνα να απαντήσουν. 

Έφαγες 150 € στον λογαριασμό ή περιμένεις να σε επιστρέψουν χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αποψη σας λιγο παιδια. Υπάρχει η προσφορά της volton για 500kw τον 1ο μήνα. Αν έγω καίω πχ 120kw θα μπορούσα αν κάνω την αλλαγή να δηλώσω τις 3Χ τον 1ο μήνα. Και στη συνέχεια να δηλώσω 5-10kw για τους υπόλοιπους 2 μήνες, ώστε να εκμεταλλευτώ το όριο όσο περισσότερο γίνεται;

Καποια στιγμη ναι θα ξεκινησουν να μετρανε με τον μήνα αλλα νομίζω από Απρίλιο. Στέκει ή θα υπάρχει θέμα;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, crazyhorse1 said:

Την αποψη σας λιγο παιδια. Υπάρχει η προσφορά της volton για 500kw τον 1ο μήνα. Αν έγω καίω πχ 120kw θα μπορούσα αν κάνω την αλλαγή να δηλώσω τις 3Χ τον 1ο μήνα. Και στη συνέχεια να δηλώσω 5-10kw για τους υπόλοιπους 2 μήνες, ώστε να εκμεταλλευτώ το όριο όσο περισσότερο γίνεται;

Καποια στιγμη ναι θα ξεκινησουν να μετρανε με τον μήνα αλλα νομίζω από Απρίλιο. Στέκει ή θα υπάρχει θέμα;

δηλαδη υπαρχει τοση βοηθεια σε ενα φορουμ και εσεις παλι θελετε να κλεψετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ekrepali είπε

Oι 500kw δώρο είναι για τις 30 πρώτες μέρες μόνο. Αν κάτσεις πχ 3 μήνες και κάψεις 900kw, θα πάρεις δώρο 300kw και τις υπόλοιπες θα τις πληρωσεις βάσει τιμή προμήθειας του 2ου και 3ου μήνα.

@Demetroula 50 ευρώ ειναι το δώρο econtract, αν δε σου τα έβαλαν ζήτησε τα. Όσοι πήρανε 100 η 150 λόγω συστεμικου λάθους ειναι οι τυχεροί της υπόθεσης. 

Καλησπέρα...Εάν έχεις την καλοσύνη μπορείς να εξηγήσεις γιατί θα πάρει δωρεάν μόνο τις 300kwh και όχι τις 500kwh  που αναφέρουν στην εταιρεία ως δώρο γτ πιστεύω ότι πολλοί που μετακινήθηκαν προς volton δεν το γνωρίζουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...