Προς το περιεχόμενο

στικάκι transcend 32gb usb3.0 παρουσιάζει πολύ χαμηλή ταχύτητα εγγραφής (σχεδόν μηδενίζεται)


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. έχω ένα στικάκι transcend 32gb που δεν έχει κλείσει καν χρόνο. το τελευταίο διάστημα όταν περνάω σε αυτό ένα αρχείο ή φάκελο με αρχεία, η ταχύτητα παίζει απο 3-4mb/s, μετά πέφτει σε kb/s, μετά μηδενίζεται, ξαναανεβαίνει κτλ, με αποτέλεσμα να είναι απίστευτα αργό ακόμα και σε usb 3.0 θύρα και σε όσους υπολογιστές το δοκίμασα. Το στικάκι είναι usb 3.0. Η προσπέλαση στα αρχεία και στους φακέλους γίνεται κανονικά και γρήγορα, δεν κολλάει δηλαδή, και με διόρθωση σφαλμάτων των windows 10 δεν βγάζει κάποιο σφάλμα. Τι μπορεί να συμβαίνει? Βαράει φλάτζα? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δοκιμάσει μεταφορά αρχείων από NVME στο στικάκι; Σε μεταφορά ταινίας έχει παρουσιάζει κι εκεί πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πετούσα στα σκουπίδια και θα αγόραζα ένα στικάκι με μεγάλες ταχύτητες εγγραφής για να μην σπάνε τα νεύρα μου....

Έχω πάρει εδώ και καιρό το: https://www.skroutz.gr/s/10874715/Sandisk-Extreme-Pro-128GB-USB-3-1-Stick-Μαύρο.html 

και το έχω καταευχαριστηθεί.

Υ.Γ. (τα πιο πολλά φθηνά στικάκια έχουν την συμπεριφορά που περιγράφεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2022 στις 7:14 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Έχετε δοκιμάσει μεταφορά αρχείων από NVME στο στικάκι; Σε μεταφορά ταινίας έχει παρουσιάζει κι εκεί πρόβλημα;

NVME δεν έχω, μόνο απλό ssd.παντού παρουσιάζει το πρόβλημα.

slr δεν ήταν και απο τα πιο φθηνά, ούτε τα πιο ακριβά. Τα transcend  είναι ακριβά σε σχέση με τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2022 στις 12:50 ΜΜ, tzitzikas2 είπε

καλησπέρα. έχω ένα στικάκι transcend 32gb που δεν έχει κλείσει καν χρόνο. το τελευταίο διάστημα όταν περνάω σε αυτό ένα αρχείο ή φάκελο με αρχεία, η ταχύτητα παίζει απο 3-4mb/s, μετά πέφτει σε kb/s, μετά μηδενίζεται, ξαναανεβαίνει κτλ, με αποτέλεσμα να είναι απίστευτα αργό ακόμα και σε usb 3.0 θύρα και σε όσους υπολογιστές το δοκίμασα. Το στικάκι είναι usb 3.0. Η προσπέλαση στα αρχεία και στους φακέλους γίνεται κανονικά και γρήγορα, δεν κολλάει δηλαδή, και με διόρθωση σφαλμάτων των windows 10 δεν βγάζει κάποιο σφάλμα. Τι μπορεί να συμβαίνει? Βαράει φλάτζα? Ευχαριστώ

 

3 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

NVME δεν έχω, μόνο απλό ssd.παντού παρουσιάζει το πρόβλημα.

slr δεν ήταν και απο τα πιο φθηνά, ούτε τα πιο ακριβά. Τα transcend  είναι ακριβά σε σχέση με τα άλλα.

Στειλ το για εγγύηση τότε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...