Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ "ΠΑΛΙΑ ΟΘΟΝΗ - ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ PC"


Jimmy_mmyji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, εχω ενα σχετικά καινουριο pc(2ετιας) και εχω συνδέσει μια οθόνη ψιλοπαλια(συνδέεται με vga). Ενω ή μητρική μου έχει κανονικά θυρα vga , οταν την συνδέω δεν δινει σήμα. Παρολα αυτα οταν την συνδέω στο παλιο μου λαπτοπ(10ετιας) τοτε δίνει σήμα και δουλεύει κανονικά. Υπάρχει καμια λυση για να παιξει στο καινούριο pc; 

Το pc έχει ryzen 5 3600, gigabyte 1660 super oc. Το λάπτοπ ειναι το samsung np300e5c και η οθόνη η accusync lcd 73vm

 

 

IMG_20220801_182027.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο επεξεργαστής που έχεις δεν διαθέτει γραφικά συνεπώς δεν μπορεις να πάρεις εικόνα απο εκει.

Η κάρτα γραφικών όπως αναφέρθηκε δεν εχει VGA port αρα ούτε αυτή μπορεί να δώσει χωρίς κάποιον μετατροπέα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Πως τη συνδεεις την οθονη;

Αμφιβαλλω οτι εχει η καρτα γραφικων υποδοχη vga αρα χρησιμοποιεις καποιο ανταπτορα;

Κανονικα την συνδέω, το κουτι απο πίσω έχει τέτοια θύρα 

43 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

ο επεξεργαστής που έχεις δεν διαθέτει γραφικά συνεπώς δεν μπορεις να πάρεις εικόνα απο εκει.

Η κάρτα γραφικών όπως αναφέρθηκε δεν εχει VGA port αρα ούτε αυτή μπορεί να δώσει χωρίς κάποιον μετατροπέα.

 

Εχεις δικιο το failαρα εγω, ειναι vga θυρα της μητρικής οχι της καρτας γραφικών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmy_mmyji είπε

το κουτι απο πίσω έχει τέτοια θύρα

για οταν βαλεις επεξεργαστη με ενσωματωμενη καρτα γραφικων,τωρα αυτος που εχεις δεν εχει.........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...