Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μεταφορά τηλεφωνικής γραμμής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγες ημέρες μετακομίσαμε σε άλλη περιοχή και έχουμε κάνει αίτηση στη Vodafone για μεταφορά της γραμμής (σταθερό και ίντερνετ) στη νέα διεύθυνση. Το πρόβλημα είναι ότι επικοινώνησαν μαζί μου από την Vodafone και μου είπαν πως ο ΟΤΕ τους ενημέρωσε ότι για να γίνει μεταφορά της γραμμής πρέπει να κάνουν κάποιες εργασίες στο καφαο γιατί δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραμμές...και ότι αυτό μπορεί να πάρει από 1 ημέρα έως και 6 μήνες (!!!!) χωρίς να μπορούν να μου πουν κάτι πιο συγκεκριμένο. Μπορεί λέει να είναι από ένα απλό καλώδιο μέχρι οτιδήποτε! Και ρωτάω εγώ τώρα... ποιόν να κυνηγήσω? Τον ΟΤΕ η την Vodafone? Τι κινήσεις πρέπει να κάνω?  Επίσης επειδή υποψιάζομαι ότι σε περίπτωση που πάω στην cosmote θα μου βρουν γραμμή με τη μία αν σπάσω το συμβόλαιο με την Vodafone θα πληρώσω πρόστιμο ή είμαι δικαιολογημένη εφόσον δεν μπορούν να μου παρέχουν αυτό για το οποίο πληρώνω? Και δεν μετακομίσαμε σε κανένα ψαροχώρι, στο Γαλάτσι Αττικής μετακομίσαμε! Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Είμαστε πολύτεκνη οικογένεια με παιδί ΑΜΕΑ και το ίντερνετ το χρειαζόμαστε άμεσα όπως και το τηλέφωνο!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια πιθανοτητα αμα να σπασεις το συμβολαιο να σου τα ζητησουν κανονικα τα τελη διακοπης διοτι δεν ειναι δικη τους υπαιτιοτητα το προβλημα που υπαρχει αλλα του διαχειριστη του δικτυου του ΟΤΕ δηλαδη παντως παρε τους ενα τηλεφωνο και ζητα εστω να δωσουν απεριοριστο ιντερνετ και ομιλια στο κινητο μεχρι να βρεθει λυση στο θεμα σου δεν θα σου το αρνηθουν πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, survivor471 είπε

ζητα εστω να δωσουν απεριοριστο ιντερνετ και ομιλια στο κινητο μεχρι να βρεθει λυση στο θεμα σου

Αυτή είναι η καλύτερη λύση. Αν τώρα πάρεις ρουτερ κινητής θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο για να βάλεις κάρτα Sim εκεί ώστε να μπορούν να έχουν όλη Internet στο σπίτι (μπορείς να κάνεις και Hotspot το κινητό σου ως προσωρινή λύση αλλά δεν το προτείνω μακροπρόθεσμα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, survivor471 είπε

ζητα εστω να δωσουν απεριοριστο ιντερνετ και ομιλια στο κινητο μεχρι να βρεθει λυση στο θεμα σου δεν θα σου το αρνηθουν πιστευω

Δεν υπάρχει ουτε μια στο εκατομμύριο να συμβεί αυτο, η αίτηση θα μείνει σε αναμονή, και μετά θα ακυρωθεί, και ούτε τον ξέρουν ούτε τους ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...