Προς το περιεχόμενο

Revolut νέα δυνατότητα - Μεταφορά ποσού σε κάρτα


Panoskoopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα .

Στη revolut ,αν πάτε στο κάτω πλαίσιο , στη μεταφορά , πατήσετε κάρτες και έπειτα σας δίνεται η δυνατότητα να στείλετε χρήματα σε κάρτα δικιά σας .

Έτσι μπορείτε να φορτίσετε δωρεάν την εικονική σας κάρτα , χωρίς κόστος της τράπεζας. Σε μεταφορά 10€ , με χρέωσε 0.07

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Panoskoopa είπε

Καλησπέρα .

Στη revolut ,αν πάτε στο κάτω πλαίσιο , στη μεταφορά , πατήσετε κάρτες και έπειτα σας δίνεται η δυνατότητα να στείλετε χρήματα σε κάρτα δικιά σας .

Έτσι μπορείτε να φορτίσετε δωρεάν την εικονική σας κάρτα , χωρίς κόστος της τράπεζας. Σε μεταφορά 10€ , με χρέωσε 0.07

Αν έχω καταλάβει καλά τη διαδικασία, εμένα δεν με αφήνει σε ευρώ σε ελληνική κάρτα.

 

A3C0E0AB-C659-491F-A6F8-BA65DCE14C72.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτυχής μεταφορά σε Eurobank debit άμεσα. Απίστευτα βολικό και ο γρηγορότερος και ευκολότερος τρόπος μέχρι σήμερα για διατραπεζικές μεταφορές. Δεν χρειάζεται να γνωρίζουμε τίποτα περισσότερο πέρα από τα 16 νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να γίνει και με debit? Να μεταφέρουμε δηλαδή χρήματα έμεσα από Revolut σε ελληνικό λογαριασμό με μικρότερη προμήθεια που κρατάνε οι Ελληνικές?

Θα είχε ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστα νέα.
Σε Alpha Bank έστειλε σωστά σε Credit και Debit.
Σε Eurobank έστειλε μόνο σε Debit, Credit δεν την δεχόταν.
Και τέλος στην ντροπή των ελληνικών τραπεζών, την Εθνική δεν μπορούσε να στείλει σε Debit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιμένουμε λίγες μέρες μήπως στρώσει για όλες τις κάρτες. Είναι πολύ νωρίς, ούτε επίσημη ανακοίνωση δεν έχει υπάρξει.

"Σημειώστε ότι προς το παρόν η αποστολή χρημάτων σε κάρτες είναι διαθέσιμη μόνο για επιλεγμένους χρήστες. Μείνετε συντονισμένοι!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tsino είπε

0,7% χρέωση έχει ανεξαρτήτως ποσού από ότι κατάλαβα.

Οπότε για μεγάλα ποσά (1000€) δε συμφέρει

 

Όταν ζητάνε για μικρό ποσά όμως 1 είτε 2 ευρώ ... Τα 0.07 συμφέρουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsino είπε

0,7% χρέωση έχει ανεξαρτήτως ποσού από ότι κατάλαβα.

Οπότε για μεγάλα ποσά (1000€) δε συμφέρει

Μήπως παίζει κάποια ελάφρυνση με συνδρομή; Metal π.χ. που έχω, έχει σούπερ τιμές και αρκετά προνόμια. Αν ναι,  θ' αξίζει φουλ. Απ' το να μας καθίζουν 1-2 ευρώ οι δικές μας τράπεζες σε κάθε κίνηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Haldol said:

Μήπως παίζει κάποια ελάφρυνση με συνδρομή; Metal π.χ. που έχω, έχει σούπερ τιμές και αρκετά προνόμια. Αν ναι,  θ' αξίζει φουλ. Απ' το να μας καθίζουν 1-2 ευρώ οι δικές μας τράπεζες σε κάθε κίνηση...

Δεν το γνωρίζω, έχω τη free έκδοση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Αν επιλέξω δικιά μου καρτα δεν με αφήνει για ελληνική κάρτα.Αν επιλέξω κάρτα άλλου.........δεν ξέρω δεν δοκίμασα.

Να σου δωσω να δοκιμασεις? 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...