Προς το περιεχόμενο

Ποια η άποψη σας για το Sharkoon Skiller SGK30


laxanoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε αναζήτηση backlit πληκτρολογίου εδώ και αρκετό καιρό.

Οι λόγοι που θέλω backlit είναι επειδή δουλεύω αρκετές φορές το pc στο σκοτάδι και δυσκολεύομαι να βρω κάποιες φορές τα κουμπιά.

Δεν με ενδιαφέρει να είναι μηχανικό ή μεμβράνης το πληκτρολόγιο. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να φωτίζονται τα πλήκτρα. 

Επίσης, δεν είμαι σε φάση να δώσω πολλά λεφτά. Παρόλα αυτά το eshop έβγαλε σε προσφορά το Sharkoon Skiller SGK30 στα 36€ με τους μπλε διακόπτες και το γλυκοκοιτάζω.

Θεωρείται πως αξίζει να δώσω τα χρήματα αυτά ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι το  backlight  υπάρχουν πολύ φθηνότερα, όπως για παράδειγμα αυτό εδώ το Zeroground (Skroutz link). Χρησιμοποιώ ένα TKL της Zeroground για τη δουλειά, και ενώ σε καμία περίπτωση δεν το λες καλό πληκτρολόγιο, την δουλειά του την κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, clampro είπε

Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι το  backlight  υπάρχουν πολύ φθηνότερα, όπως για παράδειγμα αυτό εδώ το Zeroground (Skroutz link). Χρησιμοποιώ ένα TKL της Zeroground για τη δουλειά, και ενώ σε καμία περίπτωση δεν το λες καλό πληκτρολόγιο, την δουλειά του την κάνει.

Με τρομάζουν λιγάκι οι κριτικές σε αυτό που μου έστειλες. Είναι αρκετά mixed... Αρκετά συχνά βγάζουν σε προσφορά το HyperX Alloy Core RGB στα 30€. Καλύτερα να δώσω πχ 10€ παραπάνω και να πάρω εκείνο.

44 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Τα βλέπω πολύ καιρό τώρα, αλλά διαβάζω συχνά ότι αρκετά άτομα έχουν θέμα με τα πληκτρολόγια της Motospeed. Σταματάνε να δουλεύουν πλήκτρα κτλ κτλ. Πιθανότατα μπορεί να τυχαίνει σε κάποια να έχουν θέματα εννοείται, αλλά αμφιταλαντεύομαι. Αν πήγαινα σε Motospeed σίγουρα δεν θα επέλεγα μπλε διακόπτες. Θέλω να είναι ήσυχο το πληκτρολόγιο...

Έχεις προσωπική εμπειρία με τα εν λόγω πληκτρολόγια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, laxanoulis είπε

Με τρομάζουν λιγάκι οι κριτικές σε αυτό που μου έστειλες. Είναι αρκετά mixed... Αρκετά συχνά βγάζουν σε προσφορά το HyperX Alloy Core RGB στα 30€. Καλύτερα να δώσω πχ 10€ παραπάνω και να πάρω εκείνο.

Τα βλέπω πολύ καιρό τώρα, αλλά διαβάζω συχνά ότι αρκετά άτομα έχουν θέμα με τα πληκτρολόγια της Motospeed. Σταματάνε να δουλεύουν πλήκτρα κτλ κτλ. Πιθανότατα μπορεί να τυχαίνει σε κάποια να έχουν θέματα εννοείται, αλλά αμφιταλαντεύομαι. Αν πήγαινα σε Motospeed σίγουρα δεν θα επέλεγα μπλε διακόπτες. Θέλω να είναι ήσυχο το πληκτρολόγιο...

Έχεις προσωπική εμπειρία με τα εν λόγω πληκτρολόγια?

εγω εχω παρει ενα τετοιο https://www.e-shop.gr/pliktrologio-genesis-nkg-1727-rhod-350-rgb-backlit-gaming-p-PER.587663    σε crazy στα 15 ευρουλακια και δεν εχω κανενα προβλημα

κοιτα αυτο https://www.e-shop.gr/pliktrologio-genesis-nkg-0993-rhod-400-rgb-backlight-gaming-p-PER.573744   που το εχει κιολας , πολλα λεφτα μη πετας σε πληκτρολογιο , αυτη ειναι η γνωμη μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, laxanoulis είπε

Με τρομάζουν λιγάκι οι κριτικές σε αυτό που μου έστειλες. Είναι αρκετά mixed... Αρκετά συχνά βγάζουν σε προσφορά το HyperX Alloy Core RGB στα 30€. Καλύτερα να δώσω πχ 10€ παραπάνω και να πάρω εκείνο.

Ναι είναι. Κι εγώ θα πήγαινα στο HyperX, ειδικά αν το έβρισκα 30.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, triplex1 είπε

εγω εχω παρει ενα τετοιο https://www.e-shop.gr/pliktrologio-genesis-nkg-1727-rhod-350-rgb-backlit-gaming-p-PER.587663    σε crazy στα 15 ευρουλακια και δεν εχω κανενα προβλημα

κοιτα αυτο https://www.e-shop.gr/pliktrologio-genesis-nkg-0993-rhod-400-rgb-backlight-gaming-p-PER.573744   που το εχει κιολας , πολλα λεφτα μη πετας σε πληκτρολογιο , αυτη ειναι η γνωμη μου 

Αυτό που έχει διαθέσιμο φαίνεται τίμιο. Θα το ψάξω μήπως τσιμπήσω αυτό λοιπόν ή κάτι αντίστοιχο. Σ'ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, laxanoulis είπε

Αυτό που έχει διαθέσιμο φαίνεται τίμιο. Θα το ψάξω μήπως τσιμπήσω αυτό λοιπόν ή κάτι αντίστοιχο. Σ'ευχαριστώ πολύ.

Αν θα βγει σε καμια προσφορα το Hyper x αργοτερα το παιρνεις και κρατας ρεζερβα το φθηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2022 στις 1:08 ΜΜ, triplex1 είπε

πολλα λεφτα μη πετας σε πληκτρολογιο , αυτη ειναι η γνωμη μου 

Χα αυτο πες το σε μενα που εχω κανα 2-3 πληκτρογια των 200 ευρω ετσι για την καυλα μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Zergoulini είπε

Χα αυτο πες το σε μενα που εχω κανα 2-3 πληκτρογια των 200 ευρω ετσι για την καυλα μου :D

αν τη βρισκεις με τα πληκτρολογια και τα κανεις συλλογη ειναι αλλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώρισα τη sharkoon με ενα 32άρι στικάκι που είχε βγάλει το eshop πριν 10 χρόνια+ το οποιο λειτουργεί ακόμα και με ταχύτητες που δεν τις βλέπουν καν τα καινούργια στικάκια. Έκτοτε έχω πάρει TKL πληκτρολόγιο sharkoon το οποίο είναι άκρως αθόρυβο και απροβλημάτιστο, ποντίκι και τροφοδοτικό. Μη χάνεις χρόνο κοιτώντας άλλα, sharkoon είναι εγγύηση και για 36 ευρώ είναι τζάμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...