Προς το περιεχόμενο

4G Internet, ερώτηση για Router


TzortzisJosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε σε όλους!

Έχω μια κάρτα sim vodafone με απεριόριστα δεδομένα. Την έχω βάλει σε ένα Speed Booster της Cosmote, και το δουλεύω σαν router, χωρίς adsl/vdsl στο εξοχικό.

Οι ταχύτητες που δίνει το booster με την κάρτα της voda είναι περίπου 40mbps down/10mbps up. Οι μετρήσεις με το κινητό μου είναι 150mbps down/30mbps up, στην ίδια τοποθεσία εννοείται.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν πάρω ένα αμιγώς 4G Router, όπως κάποιο της TP Link, ενδέχεται να δω καλύτερα αποτελέσματα από το booster; Φαντάζομαι δεν θα φτάνουν τις μετρήσεις του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Χαίρετε σε όλους!

Έχω μια κάρτα sim vodafone με απεριόριστα δεδομένα. Την έχω βάλει σε ένα Speed Booster της Cosmote, και το δουλεύω σαν router, χωρίς adsl/vdsl στο εξοχικό.

Οι ταχύτητες που δίνει το booster με την κάρτα της voda είναι περίπου 40mbps down/10mbps up. Οι μετρήσεις με το κινητό μου είναι 150mbps down/30mbps up, στην ίδια τοποθεσία εννοείται.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν πάρω ένα αμιγώς 4G Router, όπως κάποιο της TP Link, ενδέχεται να δω καλύτερα αποτελέσματα από το booster; Φαντάζομαι δεν θα φτάνουν τις μετρήσεις του κινητού.

ποιο προγραμμα εχεις στη sim που ειναι στο ρουτερ ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, zanskou είπε

ποιο προγραμμα εχεις στη sim που ειναι στο ρουτερ ; 

Vodafone Giga Unlimited Ultra. Έχει απεριόριστη ταχύτητα στα δεδομένα (μέγιστη δυνατή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/08/2022 at 11:10, TzortzisJosh said:

Χαίρετε σε όλους!

Έχω μια κάρτα sim vodafone με απεριόριστα δεδομένα. Την έχω βάλει σε ένα Speed Booster της Cosmote, και το δουλεύω σαν router, χωρίς adsl/vdsl στο εξοχικό.

Οι ταχύτητες που δίνει το booster με την κάρτα της voda είναι περίπου 40mbps down/10mbps up. Οι μετρήσεις με το κινητό μου είναι 150mbps down/30mbps up, στην ίδια τοποθεσία εννοείται.

Η ΕΡΩΤΗΣΗ: Αν πάρω ένα αμιγώς 4G Router, όπως κάποιο της TP Link, ενδέχεται να δω καλύτερα αποτελέσματα από το booster; Φαντάζομαι δεν θα φτάνουν τις μετρήσεις του κινητού.

μπορει να εχει να κανει με το τι cat modem φοραει το router .lte category. οποτε δες τι εχει αυτο που εχεις και τι του κινητου και παρε ενα αντιστοιχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...