Προς το περιεχόμενο

KVM switch usb/hdmi


Ashaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδες.

Θελω να συνδεσω pc & laptop σε ενα σετ απο wireless mouse, wireless keyboard & HD οθονη με HDMI.

Το λαπτοπ συχνα πυκνα το βγαζω και πηγαινω σε αλλο δωματιο οταν πρεπει να μιλησουμε ταυτοχρονα σε teams meetings με τη γυναικα (δουλευουμε και οι 2 απο το σπιτι) αρα θα πρεπει να μπορει να λειτουργησει χωρις προβλημα μονο με ενα pc συνδεδεμενο.

Πληκτρολογιο ειναι ενα LOGITECH WIRELESS KEYBOARD K360 & mouse το Adesso iMouse E30. Οθονη μια απλη Asus 27αρα HD.

Μονο αυτα θελω να συνδεσω πανω στο KVM ουσιαστικα.

Εχω δει το https://www.skroutz.gr/s/24234549/Aten-2-Port-USB-HDMI-Audio-Cable-KVM-Switch-with-Remote-Port-Selector.html#description

Θα ηθελα κατι σε λιγο πιο φθηνο ει δυνατον αλλα οκ το θεμα ειναι να ειναι και ποιοτικο ωστε να μην αργει στην εναλλαγη οθονης και mouse/kbrd.

Αν εχει καποιος στο μυαλο του καποια αλλη λυση ή αν το εχει δοκιμασει το συγκεκριμενο και δεν κανει ας μου πει.

Btw  εχω anydesk εγκατεστημενο και στα 2 και θα βολευε αλλα δυστυχως στο laptop τον περισσοτερο χρονο ειμαι στο vpn της εταιρειας και δεν επιτρεπει με κανεναν τροπο να λειτουργησει κανενα τετοιο εργαλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...