Προς το περιεχόμενο

Αύξηση 30% στη συνδρομή του Disney+ στις ΗΠΑ


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι τι?

Υπαρχει νοήμων άνθρωπος σε αυτο τον πλανητη που δεν πιστευει οτι ολες οι συνδρομες ειναι παγιδα για να ενσωματωθεις καλα καλα και μετα να εκτιναξουν τις χρεωσεις??

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
8 minutes ago, MikeGR7 said:

Ναι τι?

Υπαρχει νοήμων άνθρωπος σε αυτο τον πλανητη που δεν πιστευει οτι ολες οι συνδρομες ειναι παγιδα για να ενσωματωθεις καλα καλα και μετα να εκτιναξουν τις χρεωσεις??

Ούτε ο Chandler από τα φιλαράκια δεν ζορίστηκε τόσο για να σταματήσει τη συνδρομή του γυμναστηρίου. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα 7.99$ πάλι ακριβό ηταν από την στιγμή που δεν έχει περιεχόμενο. Δεν αναφέρομαι σε ποιοτητα αλλά ποσότητα καθώς οι ταινίες/σειρές της είναι παρα πολύ λίγες και πολύ συντομα δεν έχεις κάτι να δεις. Επίσης είναι αρκετά νέα σαν υπηρεσία για να κάνει αύξηση τόσο σύντομα. 

Σε σχέση με netflix και prime όλα αυτά. 

--------------------------------

Σε κάποιους που αναφέρονται γενικά στις τιμές των streaming υπηρεσιών, με το κόστος σχεδόν  ενός εισιτηρίου στο σινεμά έχεις για ένα μήνα μια υπηρεσία που σου δίνει χωρίς διαφημίσεις μια πολυ μεγάλη Ταινιοθήκη από ταινίες, σειρές, ντοκιμαντέρ κ.α, η οποία περιλαμβάνει αποκλειστικό περιεχόμενο, ανανεωνεται, και μπορείς να δεις οποιαδήποτε στιγμή και ώρα online και offline. Δεν λέω να κάνεις συνδρομή σε όλες τις υπηρεσίες που υπάρχουν και ούτε χρειάζεσαι κάτι τέτοιο. Να δίνεις 10-12€/μηνα ομως (το οποίο μπορείς και να μοιραστείς) για netflix πχ δεν είναι υπέρογκο ποσο. Ακόμα και για το Disney+ που ανέφερα ότι τα 7.99$ είναι αρκετά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Σαν πόσο  είναι μικρό αν το χρησιμοποιησεις και αξιοποιήσεις πχ για κάποιες ταινίες και σειρές σε έναν μήνα.

Αυτά τα ανέφερα γιατί με την παραμικρή αύξηση αρχίζουν όλοι, εγώ θα την σταματήσω, υπάρχουν άλλες επιλογές, υπάρχουν τα πειρατικά και μπλα μπλα. 

Σαφώς κάνεις δεν θέλει αυξήσεις αλλά πρέπει να αξιολογείς και την αξία μιας υπηρεσίας, ειδικά όταν αυτή εχει κόστος 1 πακέτου τσιγάρων η 2 καφέδων έξω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, nick_corobos said:

Καπως ετσι θα παει και το xbox live σε λιγα χρονια και θα αυξανει και θα αυξανει και ...

Τι καημός είναι αυτός με τη  Microsoft σε κάθε άσχετο θέμα? 

Τι ελπίδα είναι αυτή να ανέβει η τιμή? Σας έφαγε την γκόμενα? Σας έκλεψε τις δουλειές? 

Ακόμα και να ανέβει κάποια στιγμή θα έχουν περάσει ήδη κάποια χρόνια που έχουμε την υπηρεσία με πολύ χαμηλή τιμή. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aris25678 είπε

έχουμε κανένα Promo code ή coupon;

Τι να το κανείς ; Έτσι κ αλλιώς τσάμπα τιμές εχει! Απλά για επιφυλάξει εγώ πληρώνω με κάρτα 2 που έχω για αγορές στο Ίντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JohnnieGr88 είπε

και μετα λενε η πειρατεια σκοτωνει την τεχνη,η λαιμαργια ειναι που θα τους σκοτωσει! gamsgo.com.....1 χρονο spotify με 16ε,netflix 3e τον μηνα,disney 25e ετησια συνδρομη,τα χρησημοποιω χωρις κανενα προβλημα και χωρις παρανομια!!!

Αυτο πως ακριβως λειτουργει; Και γιατι εχει για το Netflix 5 slots και για το Disney 6 slots; Δεν υποτιθεται οτι μπορεις να το μοιραζεσαι μεχρι και 4 ατομα; Και τι γινεται αν σε βαλει με χαζα τυπακια που μοιραζουν τον κωδικο σε ολη τη γειτονια; Μπλεξιμο μου φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Αυτο πως ακριβως λειτουργει; Και γιατι εχει για το Netflix 5 slots και για το Disney 6 slots; Δεν υποτιθεται οτι μπορεις να το μοιραζεσαι μεχρι και 4 ατομα; Και τι γινεται αν σε βαλει με χαζα τυπακια που μοιραζουν τον κωδικο σε ολη τη γειτονια; Μπλεξιμο μου φαινεται.

Με 3.5€ το μηνα netflix μην πας και εσυ γυρευοντας και θες να το σπασεις στα 4. 
ειπαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, BrianMolko είπε

Με 3.5€ το μηνα netflix μην πας και εσυ γυρευοντας και θες να το σπασεις στα 4. 
ειπαμε 

εγω αυτο εκανα και εδινα 1 ευρω το μηνα ουσιαστικά. τουρκικο νετφλιξ μοιρασμενο σε 4 ατομα.

Μεχρι που διαπίστωσα ότι το 1 ευρω ειναι πολύ για το περιεχόμενό του. Καταρχάς ότι ταινία ηθελα να δω, δεν υπήρχε. και μιλάω για μεγάλα blockbusters. Το περιεχόμενό εφτασε σε σημειο που δεν μπορούσα να το δω παρά μόνο αν με δένανε σε καρέκλα. Το γύρισα σε stremio που χει τα πάντα τζάμπα και ησύχασα. Ουτε μισό ευρώ δεν τους ξαναπληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Τι καημός είναι αυτός με τη  Microsoft σε κάθε άσχετο θέμα? 

Τι ελπίδα είναι αυτή να ανέβει η τιμή? Σας έφαγε την γκόμενα? Σας έκλεψε τις δουλειές? 

Ακόμα και να ανέβει κάποια στιγμή θα έχουν περάσει ήδη κάποια χρόνια που έχουμε την υπηρεσία με πολύ χαμηλή τιμή. 

Δεν είναι κάτι προσωπικό με τη Microsoft, απλά αναφέρω ένα μοτίβο, και μιας και το xbox live είναι το next big thing, τότε λέω τι δείχνουν τα δεδομένα ότι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nick_corobos είπε

Δεν είναι κάτι προσωπικό με τη Microsoft, απλά αναφέρω ένα μοτίβο, και μιας και το xbox live είναι το next big thing, τότε λέω τι δείχνουν τα δεδομένα ότι θα γίνει.

Μάλλον το Game Pass θες να πεις... το XBOX Live μετράει 20+ χρόνια ζωής ήδη.

Η MS ακόμα είναι στην φάση που θέλει να μαζέψει πελατεία και έχει αφήσει πόρτες και παράθυρα (pun intended) ορθάνοιχτα (Βραζιλίες, Τουρκίες και σία). :)

Προφανώς αυτά δεν θα κρατήσουν για πάντα, ούτε η τιμή γνωριμίας του €1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω μέσο Vodafone  και έχω και Netflix ,και τα δύο έχουν κάποιες καλές σειρές αλλά και πολύ σαβουρα...ειδικα το Netflix  που έχει κάτι σειρές που δεν βλέπονται αλλά λογικό είναι να μην είναι όλα καλά όταν βγάζεις μαζικά 100 σειρές ανά χρόνο ( τυχαίο νούμερο) το Disney έχει πολύ υλικό αλλά αξίζει το δικό του και τα παιδικά ,όλα τα άλλα είναι παλιές ταινίες και σειρές που οι περισσότεροι τα έχουν δει η τα γνωρίζουν και δεν θέλουν/αξίζει να τ δουν..οποίος μοιράζεται το κόστος της συνδρομής θεωρώ ότι αξίζει να δίνεις 10 ευρώ ανα μήνα για τις δύο αυτές υπηρεσίες...δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις κάτι να χαζεψεις ώστε να περάσει η ώρα σου...

Λίγο off topic...σε ηλικία 41 ετών πλέον προσωπικά ( το τονίζω) προτιμώ το prime ,6 ευρώ τον μήνα ,δεν έχει πολύ υλικό αλλά το υλικό του δεν είναι κυρίως σειρές για εφήβους και πιτσιρίκια ( έχει και τέτοια εννοείται) αλλά έχει σειρές που απευθύνονται σε μεγαλύτερη ηλικία και κατά την γνώμη μου πάντα με μεγαλύτερη ποιότητα, λιγότερο υλικό μεν,καλύτερο δε ,ειδικά σε σχέση με το Netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα παιδια σοβαρευτειτε

το προηγουμενο μοντελο ηθελε 1-2 ευρω τη μερα για να νοικιαζεις ταινιες απο βιντεο κλαμπ

δηλαδη 20-30 το μηνα χαλαρα

θα μου πεις εκει ειχε ποιοτητα ενω εδω  εχει μονο ποσοτητα

νταξ

ο κοσμος εχει συνηθισει να καθεται και να τρωει αμασητα οτι του συστηνει η πλατφορμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, dieksodo είπε

ελα παιδια σοβαρευτειτε

το προηγουμενο μοντελο ηθελε 1-2 ευρω τη μερα για να νοικιαζεις ταινιες απο βιντεο κλαμπ

δηλαδη 20-30 το μηνα χαλαρα

θα μου πεις εκει ειχε ποιοτητα ενω εδω  εχει μονο ποσοτητα

νταξ

ο κοσμος εχει συνηθισει να καθεται και να τρωει αμασητα οτι του συστηνει η πλατφορμα

Ήταν και άλλες οικονομικές εποχές πριν 15-20 χρόνια που μεσουρανούσαν τα video clubs, οπότε έφευγε το χρήμα αέρα-πατέρα.

Τώρα ο κόσμος το ψειρίζει από 1000 μεριές πριν ανοίξει το πορτοφόλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε δίναμε 10 χιλιάδες δραχμές στο filmnet εποχές 1999 30 ευρώ δηλαδή τότε όμως ήταν λεφτά οι 10 χιλιάδες. Έπειτα 70 ευρώ στη nova ήθελαν και 5 ευρώ τα HD τρομάρα τους. Τώρα με 7 8 ευρώ το μήνα και ο κόσμος δεν είναι ευχαριστημένος. Γενικώς οι υποχρεώσεις τρέχουν η ζωή έγινε πιο γρήγορη πιο αγχωτικη από ότι ήταν κάποτε κάποτε επερνες 300 χιλιάδες δραχμες και ήταν πραγματικά λεφτά τώρα 900 ευρώ και τα βγάζεις ίσα βάρκα ίσα γυαλο. Σε μια εποχή των αχρηστων influencers youtubers που θέλουν να κάθονται και να βγάζουν εκατομμύρια με τις ατελείωτες streaming υπηρεσίες έχει χαθεί κάθε μέτρο στις αξίες που υπήρχαν κάποτε η στον λόγο που έδινε κάποιος τώρα όλα εχουν γίνει σούπα ο καθένας το συμφέρον του και μόνο οι εταιρείες δεν ξέρουν τι να κάνουν τα τρις που βγάζουν γενικά ένας ατέρμον βρόχος που πως θα βγει η κοινωνία από όλο αυτό δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...