Προς το περιεχόμενο

Αγορά ringlight με χρήση κ ως τρίποδο χωρίς τη λάμπα


vmaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

 

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα τρίποδο για να βγάζω ερασιτεχνικές φωτογραφίες τα αστέρια.

 

Η απορία μου είναι αν αγοράσω ringlight -για να έχω καλό φως όταν βάφομαι-, θα μπορώ να βγάζω το φως και να συνδέω το τρίποδο με τη βάση του κινητού μόνο για ευκολία μεταφοράς και χρήσης έξω?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vmaria είπε

Καλησπέρα,

 

 

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα τρίποδο για να βγάζω ερασιτεχνικές φωτογραφίες τα αστέρια.

 

Η απορία μου είναι αν αγοράσω ringlight -για να έχω καλό φως όταν βάφομαι-, θα μπορώ να βγάζω το φως και να συνδέω το τρίποδο με τη βάση του κινητού μόνο για ευκολία μεταφοράς και χρήσης έξω?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ 

Ίσως, για να σου πούμε σίγουρα βάλε link από το ring light με το τρίποδο του + την βάση του κινητού που θέλεις να χρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, @topos είπε

Ίσως, για να σου πούμε σίγουρα βάλε link από το ring light με το τρίποδο του + την βάση του κινητού που θέλεις να χρησιμοποιήσεις.

Κάτι τέτοιο σκέφτομαι.

https://a.aliexpress.com/_mrIaaTW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vmaria είπε

Κάτι τέτοιο σκέφτομαι.

https://a.aliexpress.com/_mrIaaTW

To συγκεκριμένο "combo" δουλεύει μόνο εάν έχεις και το ring light στην θέση του μιας και βιδωνει εκεί η βάση για το κινητό(έχει αρσενικό thread όπως και το τρίποδο οπότε δεν βιδωνει κατευθείαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, @topos είπε

To συγκεκριμένο "combo" δουλεύει μόνο εάν έχεις και το ring light στην θέση του μιας και βιδωνει εκεί η βάση για το κινητό(έχει αρσενικό thread όπως και το τρίποδο οπότε δεν βιδωνει κατευθείαν)

Ευχαριστώ.

Γνωρίζεις μήπως κάποιο ringlight που να έχει τη δυνατότητα να αφαιρεθεί και να χρησιμοποιηθεί το τρίποδο μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vmaria είπε

Ευχαριστώ.

Γνωρίζεις μήπως κάποιο ringlight που να έχει τη δυνατότητα να αφαιρεθεί και να χρησιμοποιηθεί το τρίποδο μόνο;

Όχι, δεν γνωρίζω.Εαν ψάξεις όμως κάτι θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...