Προς το περιεχόμενο

Χαμηλότερα έσοδα κατά 44% το 2ο τρίμηνο για την NVIDIA λόγω των μειωμένων πωλήσεων καρτών γραφικών GeForce


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, NEKROMA είπε

Στον άλλον επάνω απάντησα στο miner ,εγώ έχω και pc 8αιτιας που ζορίστηκε μονο σε ένα game όλα τα άλλα σε 1080p τα τρέχει νερό κ ένα ps4 το οποίο έχει ένα κάρο παιχνίδια αρκετά αξιόλογα, τώρα αρχίζουν σιγά σιγά να βγάζουν κάποια αποκλειστικά στο pc ( horizon κτλπ)άρα φαν μπόι δεν είμαι όταν κάνουν οι mid rage κάρτες γραφικών εκεί που πρέπει να κάνουν ίσως ξαναπάρω μέχρι τότε GTX970 σε 1080P.

Και εγώ μαζί σου. Κοίτα το Μιντ ρειτζ pc τραβάει ζόρια 3 χρόνια τώρα. Δλδ το 80 τις εκατό του χώρου. Αυτοί που είχαν 1000 ευρώ για πέταμα.. Εε σορρυ για κάρτα ήθελα να πω. Τι 1000 τι 1300 Κλάιν. Το 200 ευρώ στα 300 και 350 είναι γ@μσι χωρίς σάλιο. Όταν λέω φαν μπόι. Πέταξα το ν64 το 1996.. Και ξανά έπιασα κονσόλα πριν μερικά χρόνια κατά λάθος που πήρε ο ανιψιός πσ4.. Τι να πω; ότι έχω εμπειρία με κονσόλες;;; αλλά εντάξει. Σπασμένο πσ4 είναι παράδεισος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Mythoplasths είπε

Και εγώ μαζί σου. Κοίτα το Μιντ ρειτζ pc τραβάει ζόρια 3 χρόνια τώρα. Δλδ το 80 τις εκατό του χώρου. Αυτοί που είχαν 1000 ευρώ για πέταμα.. Εε σορρυ για κάρτα ήθελα να πω. Τι 1000 τι 1300 Κλάιν. Το 200 ευρώ στα 300 και 350 είναι γ@μσι χωρίς σάλιο. Όταν λέω φαν μπόι. Πέταξα το ν64 το 1996.. Και ξανά έπιασα κονσόλα πριν μερικά χρόνια κατά λάθος που πήρε ο ανιψιός πσ4.. Τι να πω; ότι έχω εμπειρία με κονσόλες;;; αλλά εντάξει. Σπασμένο πσ4 είναι παράδεισος. 

Μαζί σου δεν αντιλέγω απλά ο miner πιο πάνω ήθελε να πει ότι κάποιος έχει νόημα να πάρει κάρτα γραφικών στο νεκρό pc που τα όσους ήξερα με pc είναι με xbox k ps5 τώρα ότι να ναι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NEKROMA είπε

Μαζί σου δεν αντιλέγω απλά ο miner πιο πάνω ήθελε να πει ότι κάποιος έχει νόημα να πάρει κάρτα γραφικών στο νεκρό pc που τα όσους ήξερα με pc είναι με xbox k ps5 τώρα ότι να ναι 

Κάρτα καινούργια; η μεταχειρισμενη; μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικούς κόσμους εκεί έξω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mythoplasths είπε

Κάρτα καινούργια; η μεταχειρισμενη; μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικούς κόσμους εκεί έξω... 

Φίλε οι 5 γνωστοί μου pcαδες όχι κονσολαδες που έσκασαν για ps5 την 500αρα δεν πρόκειται να γυρίσουν σύντομα pc ακόμη και με 3060 στα 100ευρω 

Όταν καλομάθεις σε ανέσεις τελοςςςς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Φίλε οι 5 γνωστοί μου pcαδες όχι κονσολαδες που έσκασαν για ps5 την 500αρα δεν πρόκειται να γυρίσουν σύντομα pc ακόμη και με 3060 στα 100ευρω 

Όταν καλομάθεις σε ανέσεις τελοςςςς

Σε καταλαβαίνω. 500 αρχικό. Συν κάνα κοντρόλ ακόμα. Συν παιχνίδια. Ενταξει τα Εύρα δεν βγαίνουν από δέντρο. Αυτό το κάνεις μια φορά. Η θα πάρεις  κονσόλα ή θα χτίσεις σιρρυ μπιλντ.. Υπολογιστή. Και από την άλλη.. Οι κονσολες τις εποχής δεν υστερούν σε κάτι πλιν τα Μόντς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mythoplasths είπε

Σε καταλαβαίνω. 500 αρχικό. Συν κάνα κοντρόλ ακόμα. Συν παιχνίδια. Ενταξει τα Εύρα δεν βγαίνουν από δέντρο. Αυτό το κάνεις μια φορά. Η θα πάρεις  κονσόλα ή θα χτίσεις σιρρυ μπιλντ.. Υπολογιστή. Και από την άλλη.. Οι κονσολες τις εποχής δεν υστερούν σε κάτι πλιν τα Μόντς. 

Όπως σου είπα τα pc έμειναν παρατημένα ,οικονομικά συμφέρει κονσόλα μην το ψάχνεις απλά πολλοί κάνουν δουλειά σε pc οπότε τα συνδυάζουν 

Μέσα στην 8αιτια με τον ι7με gtx970 έτρεξα

120ωρες dragon age inqusition 

90ωρες witcher3-2

total war 30ωρες κολαγε σε μεγάλες μαχες 

Cyberpunk σε ανάλυση 800χ600... 45ωρες

Dark souls 1 60ωρες 

Elden ring σε 1080p 50ωρες 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NEKROMA είπε

Όπως σου είπα τα pc έμειναν παρατημένα ,οικονομικά συμφέρει κονσόλα μην το ψάχνεις απλά πολλοί κάνουν δουλειά σε pc οπότε τα συνδυάζουν 

Μέσα στην 8αιτια με τον ι7με gtx970 έτρεξα

120ωρες dragon age inqusition 

90ωρες witcher3-2

total war 30ωρες κολαγε σε μεγάλες μαχες 

Cyberpunk σε ανάλυση 800χ600... 45ωρες

Dark souls 1 60ωρες 

Elden ring σε 1080p 50ωρες 

 

 

800χ600.. Μου έσκασε φλασια από crt.14 άρα οθονη... Και age of empire..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Όπως παρατήρησες παλιότερα αν γινόταν ένα θέμα πχ 2900xt vs 9800gt θα γινόταν χαμός στο forum τώρα όπως βλέπεις 2 άτομα γράφουν για κάρτες γραφικών εσένα που λογικά θα σου έμειναν καρτες γραφικών από mining και εγώ για χαβαλέ οπότε ότι και να γράψεις λογικά μόνο εσύ θα το δεις και καλά κάνει ο κόσμος κ έγραψε τις κάρτες γραφικών,μια κονσόλα είναι πολύ καλύτερη λύση και οτααααααν πάνε όλα στο cloud ισωςςςςς μετά από πολλά χρόνια να ανέβει το pc σαν πλατφόρμα για games τώρα κάτσε και παιζε elden ring μόνο για καμιά 5αιτια γιατί δεν έχεις τίποτα άλλο να παίξεις εγώ με ένα ταπεινό ps4 σε κατουραω στα μούτρα σου φίλε miner 

Oταν πας και γραφεις οτι η 3060 ειχε 250€ στα μαγαζια και σε διορθωνουν για τις ανακριβιες που γραφεις για τις εντυπωσεις, τουλαχιστον παραδεξου οτι εκανες λαθος.
Μακαρι να ημουν miner αλλα δυστυχως δεν ειμαι δεν ξερω γιατι νομιζεις οτι θα με μειωσεις αποκαλοντας με miner.
Τωρα για το ps4 να κατουρας καθιστος κανει καλο στο προστατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mythoplasths είπε

800χ600.. Μου έσκασε φλασια από crt.14 άρα οθονη... Και age of empire..... 

Εντάξει σε 22αρα είναι οκ μια χαρά και καλά γραφικά με antilasing ελαφρύ, η 970 εκεί έφαγε ζορι αφού δεν κάηκε τυχερός είμαι δεν έχω μάθει σε ψέματα το έτρεξε όμως κάποτε παίζαμε κ σε ανάλυση παλιότερα και 640χ480 κ 480χ320...

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oταν πας και γραφεις οτι η 3060 ειχε 250€ στα μαγαζια και σε διορθωνουν για τις ανακριβιες που γραφεις για τις εντυπωσεις, τουλαχιστον παραδεξου οτι εκανες λαθος.
Μακαρι να ημουν miner αλλα δυστυχως δεν ειμαι δεν ξερω γιατι νομιζεις οτι θα με μειωσεις αποκαλοντας με miner.
Τωρα για το ps4 να κατουρας καθιστος κανει καλο στο προστατη.

Πάω να κάνω minningggg να βγάλω λεφτά παίδες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Εντάξει σε 22αρα είναι οκ μια χαρά και καλά γραφικά με antilasing ελαφρύ, η 970 εκεί έφαγε ζορι αφού δεν κάηκε τυχερός είμαι δεν έχω μάθει σε ψέματα το έτρεξε όμως κάποτε παίζαμε κ σε ανάλυση παλιότερα και 640χ480 κ 480χ320...

Γαμημενες crt. Μου φάγανε τα ματάκια μου 😛

4 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oταν πας και γραφεις οτι η 3060 ειχε 250€ στα μαγαζια και σε διορθωνουν για τις ανακριβιες που γραφεις για τις εντυπωσεις, τουλαχιστον παραδεξου οτι εκανες λαθος.
Μακαρι να ημουν miner αλλα δυστυχως δεν ειμαι δεν ξερω γιατι νομιζεις οτι θα με μειωσεις αποκαλοντας με miner.
Τωρα για το ps4 να κατουρας καθιστος κανει καλο στο προστατη.

Εγώ 3060 στα 250 Εύρα δεν είδα ποτέ (αν μιλάμε για καινούργια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Γαμημενες crt. Μου φάγανε τα ματάκια μου 😛

Εγώ 3060 στα 250 Εύρα δεν είδα ποτέ (αν μιλάμε για καινούργια) 

Κανενας δεν ειδε ,μαλλον την ειδε στον υπνο του και ειδε οτι τον κυνηγουσα miners και του πεταγαν καρτες γραφικων.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Κανενας δεν ειδε ,μαλλον την ειδε στον υπνο του και ειδε οτι τον κυνηγουσα miners και του πεταγαν καρτες γραφικων.
 

Καλά οι μινερς με τα μυαλά που κουβαλάνε ( οι ποιο πολλοί είναι άσχετοι με τον χώρο) θα τις πετάνε στο τέλος και μετά θα πετάνε τα μυαλά τους στο τοίχο. Αλλά δεν είναι δικό μου πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

 

Έπρεπε κανονικά να έχει 250 Μαξ είχα πει

 

Aπο το "επρεπε κανονικα να εχει" μεχρι το "εκανε κανονικα"  μια 3090 ti δρομος.

Screenshot_45.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aπο το "επρεπε κανονικα να εχει" μεχρι το "κανονικα ειχε" 1 μια 3090 ti δρομος.

Screenshot_45.jpg

Κεκτημένη ταχύτητα σφαλμα φίλε η κανονική της αξία σαν κάρτα εσύ πόσο λες ότι έπρεπε να κάνει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...