Προς το περιεχόμενο

Προστασία κλοπης κσι απώλειας. Προσωπικα δεδομένα


nkoumo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα  στο κινητό μπορούμε να βάλουμε ταυτότητα,  δίπλωμα  και ενα κάρο αλλά με προσωπικά δεδομένα, τι γίνεται όμως σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας?  Ποιο προσττευτικο προτείνετε? Δεν νομίζω οτι νε ένα απλό pin και κλείδωμα οθόνης  ή δακτυλικο αποτύπωμα ειμαιστε προστατευμενοι για την υποκλοπή αυτων εφόσον χάσεις το κινητό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον είσαι σε Samsung ή android 12 κινητό , εφόσον δεν το έχεις ξεκλειδωτο εντελώς δεν ανοίγει εύκολα και το κινητό είναι άχρηστο και μετά από factory reset διότι είναι κλειδωμένο με το google account.

Για να ξεπεραστεί αυτό πάει ανάλογα με το κινητό και το ποια ημερομηνία έχει τελευταίο security update. Η τιμή μπορεί να είναι από 200 έως πολλές χιλιάδες euro.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τίποτα απο τα παραπάνω,  τι εννοείτε οτι δεν ανοίγουν ετσι εύκολα  τωρα. Τι κλείδωμα πρέπει να έχω αυτη την στιγμή γοα να εχω μια ασφάλεια 

 Πτος υπ παρον εχω μονο το pin. Eχω το samsung A51

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, nkoumo είπε

Τώρα  στο κινητό μπορούμε να βάλουμε ταυτότητα,  δίπλωμα  και ενα κάρο αλλά με προσωπικά δεδομένα, τι γίνεται όμως σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας?  Ποιο προσττευτικο προτείνετε? Δεν νομίζω οτι νε ένα απλό pin και κλείδωμα οθόνης  ή δακτυλικο αποτύπωμα ειμαιστε προστατευμενοι για την υποκλοπή αυτων εφόσον χάσεις το κινητό σου. 

Με την ίδια λογική τι κάνεις αν χάσεις το πορτοφόλι σου, που έχει μέσα ταυτότητα, διαβατήριο και δίπλωμα οδήγησης;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη τα βαλεις στο κινητο αν αισθανεσαι ανασφαλης ....... οτι μπορουν να εχουν το δακtυλικο σου αποτυπωμα και το passcode ειναι κομματι δυσκολο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nkoumo είπε

Δεν κατάλαβα τίποτα απο τα παραπάνω,  τι εννοείτε οτι δεν ανοίγουν ετσι εύκολα  τωρα. Τι κλείδωμα πρέπει να έχω αυτη την στιγμή γοα να εχω μια ασφάλεια 

 Πτος υπ παρον εχω μονο το pin. Eχω το samsung A51

Εαν η συσκευή έχει google account και κλείδωμα οθονης(πιν/μοτιβο/δακτυλικό αποτύπωμα) είναι δύσκολο να σου βρουν τον κωδικό.

Απο εκει και πέρα για να ξεκλειδωθεί η συσκευή χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά FRP Unlock. Τα αρχεία σου σε αυτή την περίπτωση έχουν χαθεί πλήρως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Εαν η συσκευή έχει google account και κλείδωμα οθονης(πιν/μοτιβο/δακτυλικό αποτύπωμα) είναι δύσκολο να σου βρουν τον κωδικό.

Απο εκει και πέρα για να ξεκλειδωθεί η συσκευή χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά FRP Unlock. Τα αρχεία σου σε αυτή την περίπτωση έχουν χαθεί πλήρως.

 

Screenshot_2022-07-23-22-34-21-81_4d38fce200f96aeac5e860e739312e76.jpg.917d6a94c52a5c4e2245742b49a35d73.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...