Προς το περιεχόμενο

Ρεπό και αργία


234515

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας. Εργάζομαι σε μια επιχείρηση που είναι ανοιχτή όλες τις μέρες της εβδομάδας και εννοείται και τις αργίες. Εργάζομαι από τρίτη έως Σάββατο με ρεπό Κυριακή και Δευτέρα. Το ρεπό μου φέτος έπεσε 15 Αυγούστου και μου το έκοψε και δουλεύω στις 15 Αυγούστου. Το ρεπό αυτό το χάνω ή πρέπει να μου το μετάθεσει σε άλλη μέρα; Σας ευχαριστώ πολύ. Είμαι αορίστου χρόνου και πενθήμερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκεί που εργάζομαι (6ήμερη εργασία + 1 μέρα ρεπό) εάν δουλέψεις το ρεπό σου το πληρώνεσαι ή αν θέλεις το παίρνεις άλλη μέρα μες στην εβδομάδα.
Αφού λοιπόν δουλέψουμε το ρεπό μας, συνεννοούμαστε με τον εργοδότη τι απ' τα δύο θέλουμε.

Επεξ/σία από Free Bird
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλευεις εστιαση καλο ειναι να ψαχτεις για κατι αλλο,μην με παρεξηγεις το λεω σε ολους αυτο γτ κ γω δουλευα χρονια στην εστιαση ως διανομεας και απο την στιγμη που εφυγα ηρεμησα κ πλεον καθομαι ολες τις αργιες και σ/κ κ ας βγαζω λιγα λιγοτερα λεφτα ! Οσο αναφορα αυτο που ρωτησες ισχυει αυτο που εγραψε ο φιλος απο πανω συνηθως,σε συνεννοηση με τον εργοδοτη για το αν θες να κατσεις η να το πληρωθεις !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, 234515 είπε

Καλημέρα σας. Εργάζομαι σε μια επιχείρηση που είναι ανοιχτή όλες τις μέρες της εβδομάδας και εννοείται και τις αργίες. Εργάζομαι από τρίτη έως Σάββατο με ρεπό Κυριακή και Δευτέρα. Το ρεπό μου φέτος έπεσε 15 Αυγούστου και μου το έκοψε και δουλεύω στις 15 Αυγούστου. Το ρεπό αυτό το χάνω ή πρέπει να μου το μετάθεσει σε άλλη μέρα; Σας ευχαριστώ πολύ. Είμαι αορίστου χρόνου και πενθήμερο 

Τον ρωτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 234515 said:

Καλημέρα σας. Εργάζομαι σε μια επιχείρηση που είναι ανοιχτή όλες τις μέρες της εβδομάδας και εννοείται και τις αργίες. Εργάζομαι από τρίτη έως Σάββατο με ρεπό Κυριακή και Δευτέρα. Το ρεπό μου φέτος έπεσε 15 Αυγούστου και μου το έκοψε και δουλεύω στις 15 Αυγούστου. Το ρεπό αυτό το χάνω ή πρέπει να μου το μετάθεσει σε άλλη μέρα; Σας ευχαριστώ πολύ. Είμαι αορίστου χρόνου και πενθήμερο 

Ή το πληρώνεσαι παραπάνω, ή το παίρνεις άλλη μέρα. Μίλα μαζί του και το συνεννοείσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...