Προς το περιεχόμενο

Andoid κινητό για φωτογραφίες μέχρι 400 ευρώ;;


dpolal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=2629

Samsung S20 FE 5G 6/128 γύρω στα 380Ε 

Αλλιώς Α53 5G 8/256 περίπου στα ίδια χρηματα

Ή A53 6/128 στα 310 περιπου

Ή Α52s 8/256 στα 330 ή 6/128 στα 290

Το s20fe είναι πιο παλιό αλλά είναι κατηγορια ναυαρχίδας, το Α53 είναι το φετινό τοπ midrange, το Α52s εξίσου καλό και φτηνότερο αλλα περυσινό μοντέλο. Και όλα είναι samsung , οπότε θα τα προτείνεις σε μια κοπελίτσα άφοβα, και δε θα σε κοιτάει περίεργα αν κάτι στραβό της κάτσει με μια άλλη μάρκα. 

(τιμές από bestprice με αντικαταβολή ή παραλαβή από καταστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dpolal είπε

Έχετε να προτείνετε ένα Android κινητό με καλή κάμερα και αρκετό αποθηκευτικό χώρο για κοπέλα μέχρι τα 400-430 ευρώ max ;;;

S20 fe το 4g με τον Snapdragon 865 (υπάρχει και έκδοση με τον exynos 990 που είναι αρκετά χειρότερος ) + μια κάρτα sd 256gb και δεν πρόκειται να μείνει ποτέ από χώρο

Το μόνο αρνητικό είναι ότι θα πάρει μεχρι android 13 + ένα χρόνο ενημερώσεις ασφαλείας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dpolal είπε

Έχετε να προτείνετε ένα Android κινητό με καλή κάμερα και αρκετό αποθηκευτικό χώρο για κοπέλα μέχρι τα 400-430 ευρώ max ;;;

Νομίζω ότι καλύτερο από αυτά που σου έχουν προτείνει https://perishop.gr/product/realme-gt-2-5g-12gb-256gb-paper-white-eu/?ref=bestprice.gr 

Εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και επίσημο service έχει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Νομίζω ότι καλύτερο από αυτά που σου έχουν προτείνει https://perishop.gr/product/realme-gt-2-5g-12gb-256gb-paper-white-eu/?ref=bestprice.gr 

Εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας και επίσημο service έχει κανονικά.

Δεν ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση! Τα έχουμε πει για τις γυναίκες μας, στις κοπελίτσες ισχύουν ακόμα περισσότερο! 

Ωραια, να πούμε ότι το Realme έχει 3% παραπάνω VFM. Πολύ ωραία. Να το προτείνουμε για εμάς, για το φίλο μας, για τον πατέρα μας ή ένα θείο. Αντε και για τη μητέρα μας, κι αυτο βαριά βαριά. Για τη γυναίκα ή ακόμα χειρότερα για μια κοπελα, γιατί?

Εδώ Samsung έχεις και πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα και ενω για iPhone έχει 100 θήκες και μπιχλιμπιδια, ακόμα και για τα Samsung έχει μόνο 1-2, φαντάσου για Realme. 

Και ακόμα πιο πολύ, τι πιστεύεις? Θα πάει η κοπέλα και θα πει στις φίλες της:

- κοιτάξτε τι τέλειο Realme μου πρότεινε ο φίλος μου ο Νίκος και αγόρασα με τα 400 μου ευρώ?

ή

- κοιτάξτε τι τέλειο Samsung μου πρότεινε ο φίλος μου ο Νίκος και αγόρασα με τα 400 μου ευρώ?

Δεν είναι τώρα να τον χαντακωσεις τον άνθρωπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι χαντάκωμα είναι κοινή λογική.

Θα δώσει 430€ για να πάρει κάτι κατώτερο..... 

Ναι ξέρω ότι σε μερικούς / μερικές το όνομα είναι που μετράει.

Δεν είναι όμως έτσι ...... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει.  Άλλωστε αυτό είναι το νόημα, να πάρει κάποιος απόψεις από διαφορετικές οπτικές γωνίες και μετά να αποφασίσει τι του ταιριάζει καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάποια άτομα που δεν έχουν επαφή με το τι παίζει στην αγορά ως προς τα specs, το πιο πιθανό είναι να παραξενευτούν/διαμαρτυρηθούν αν αγοράσουν ένα κινητό που π.χ. να μην έχει 3.5mm jack ή led ειδοποιήσεων. Πολλές φορές επίσης τα αξεσουάρ/χρώματα μπορεί να είναι και πιο ενδιαφέροντα κριτήρια σε σχέση με επεξεργαστές κλπ. Άρα η συζήτηση για το πως θα εκλάβει μια πρόταση κινητού η φίλη του TS είναι δύσκολη και εξαρτάται και πόσο άνετη/γκρινιάρα/απαιτητική μπορεί να είναι. Ας πει ο ΤS τι θεωρεί ως προτεραιότητα. Πάντως αυτά που προτάθηκαν παραπάνω έχουν πιθανά specs που πρέπει να κοιτάξει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sattack είπε

Δεν ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση! Τα έχουμε πει για τις γυναίκες μας, στις κοπελίτσες ισχύουν ακόμα περισσότερο! 

Ωραια, να πούμε ότι το Realme έχει 3% παραπάνω VFM. Πολύ ωραία. Να το προτείνουμε για εμάς, για το φίλο μας, για τον πατέρα μας ή ένα θείο. Αντε και για τη μητέρα μας, κι αυτο βαριά βαριά. Για τη γυναίκα ή ακόμα χειρότερα για μια κοπελα, γιατί?

Εδώ Samsung έχεις και πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα και ενω για iPhone έχει 100 θήκες και μπιχλιμπιδια, ακόμα και για τα Samsung έχει μόνο 1-2, φαντάσου για Realme. 

Και ακόμα πιο πολύ, τι πιστεύεις? Θα πάει η κοπέλα και θα πει στις φίλες της:

- κοιτάξτε τι τέλειο Realme μου πρότεινε ο φίλος μου ο Νίκος και αγόρασα με τα 400 μου ευρώ?

ή

- κοιτάξτε τι τέλειο Samsung μου πρότεινε ο φίλος μου ο Νίκος και αγόρασα με τα 400 μου ευρώ?

Δεν είναι τώρα να τον χαντακωσεις τον άνθρωπο!

Ενώ η πρόταση του top midrange (γελάνε και τα μπρόκολα) Α53 με τον σάπιο exynos θα τον εξυψώσει....

Θα σέρνεται αλλά θα έχει θήκες ροζουλι.

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, polhs είπε

Ρίξε μια ματιά στο oneplus Nord 2 5g...

Εγώ έχω την έκδοση 8/128 , δες το 12/256,  πάρα πολύ καλό 

Από πέρσι έχουν φτιάξει τα πράγματα? 

Γιατί υπερθερμαίνονται και σκάνε. 

Και OnePlus χωρίς Snapdragon δεν λέει.....

1 ώρα πριν, sattack είπε

Εντάξει.  Άλλωστε αυτό είναι το νόημα, να πάρει κάποιος απόψεις από διαφορετικές οπτικές γωνίες και μετά να αποφασίσει τι του ταιριάζει καλύτερα. 

Έτσι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Ενώ η πρόταση του top midrange (γελάνε και τα μπρόκολα) Α53 με τον σάπιο exynos θα τον εξυψώσει....

Θα σέρνεται αλλά θα έχει θήκες ροζουλι.

1oν υπερεκτιμας τον χαρακτηρισμο "σαπιος" και "σερνεται" σε ενα κινητο για κοπελα για απλη χρηση, φωτος και social media

2ον υποτιμας τη σημασια που εχει γενικα για κοπελες να μπορουν να διαλεγουν χρωματα, θηκες, αξεσουαρ και λοιπα μπιχλιμπιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Από πέρσι έχουν φτιάξει τα πράγματα? 

Γιατί υπερθερμαίνονται και σκάνε. 

Και OnePlus χωρίς Snapdragon δεν λέει.....

Έτσι.....

Επειδή έχω το τηλέφωνο από το Απρίλιο , έχω να γράψω τα καλύτερα...... 

Βέβαια σωστό είναι να ψάξει κάποιος διαβάζοντας και άλλες απόψεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να απαντήσω σε κάποιες απορίες η χρήση είναι αυτή που ανέφερε ο @sattack

"απλη χρηση, φωτος, social media & browsing από κοπέλα και μόνον αυτό"

Η υποψήφια μένει στα Επτάνησα οπότε δεν θα υπάρχει φυσική πρόσβαση από εμένα στο νέο κινητό αλλά μπορεί να το σετάρει από μόνη της μια χαρά, τώρα έχει κάποιο XIAOMI αλλά είναι σχετικά παλιό όπως μου είπε.

Το Samsung A52s που αναφέρθηκε το έχω και εγώ αλλά δεν τις το πρότεινα διότι έχει μια δυσκολία με τις βραδυνές λήψεις και θέλει το gcam για να αποδώσουν οι φακοί του στο 100%.

Κατά τα άλλα μάλλον θα της προτείνω το S20 FE 5G 6/128.

Τα Oneplus & Realme παρόλο που τα έχω πολύ σε εκτίμηση δεν ξέρω αν θα τα βρει εύκολα διαθέσιμα εκεί που μένει ειδικά από άποψη service αν χρειαστεί.

 

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dpolal είπε

Για να απαντήσω σε κάποιες απορίες η χρήση είναι αυτή που ανέφερε ο @sattack

"απλη χρηση, φωτος, social media & browsing από κοπέλα και μόνον αυτό"

Η υποψήφια μένει στα Επτάνησα οπότε δεν θα υπάρχει φυσική πρόσβαση από εμένα στο νέο κινητό αλλά μπορεί να το σετάρει από μόνη της μια χαρά, τώρα έχει κάποιο XIAOMI αλλά είναι σχετικά παλιό όπως μου είπε.

Το Samsung A52s που αναφέρθηκε το έχω και εγώ αλλά δεν τις το πρότεινα διότι έχει μια δυσκολία με τις βραδυνές λήψεις και θέλει το gcam για να αποδώσουν οι φακοί του στο 100%.

Κατά τα άλλα μάλλον θα της προτείνω το S20 FE 5G 6/128.

Τα Oneplus & Realme παρόλο που τα έχω πολύ σε εκτίμηση δεν ξέρω αν θα τα βρει εύκολα διαθέσιμα εκεί που μένει ειδικά από άποψη service αν χρειαστεί.

 

Αμαρτία είναι να πάει σε S20 FE που είναι του 2020,ενώ κάλιστα μπορεί με 30€ παραπάνω να πάει στο S21 FE που είναι και πιο καινούργιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...