Προς το περιεχόμενο

Μυρωδιες ποδιών, παπουτσιών , δεν παλευεται αλλο


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή φοράω συνήθως παπούτσι τύπου sneaker και περπατάω και αρκετά ,πάντα έχω θέμα με την μυρωδιά. Επειδή η φάση είχε γίνει ανυπόφορη σε βαθμό να βρωμοκοπανε πιεστικά τα πάντα, έβαλα τα παπούτσια σε μείγμα νερού και μπεταντιν και τα άφησαν να μουλιασουν κάποιες ώρες και έφυγε με την μια η μυρωδιά και το παπούτσι δεν έγινε μπορντό😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Shadows είπε

Επειδή φοράω συνήθως παπούτσι τύπου sneaker και περπατάω και αρκετά ,πάντα έχω θέμα με την μυρωδιά. Επειδή η φάση είχε γίνει ανυπόφορη σε βαθμό να βρωμοκοπανε πιεστικά τα πάντα, έβαλα τα παπούτσια σε μείγμα νερού και μπεταντιν και τα άφησαν να μουλιασουν κάποιες ώρες και έφυγε με την μια η μυρωδιά και το παπούτσι δεν έγινε μπορντό😛

Χμμμ. Δοκιμασες να κάνεις το ίδιο με κάποιο απορρυπαντικό η κατευθείαν πηγες σε petadine; Έβαλες σαπούνι Petadine για να πλενεσαι η το κλασσικό petadine που βάζουμε στα τραύματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Χμμμ. Δοκιμασες να κάνεις το ίδιο με κάποιο απορρυπαντικό η κατευθείαν πηγες σε petadine; Έβαλες σαπούνι Petadine για να πλενεσαι η το κλασσικό petadine που βάζουμε στα τραύματα. 

Στοχευμένα πήγα στο μπεταντιν γιατί είναι καλό αντιβακτηριδιακο,έβαλα το απλό. Το σαπούνι λόγο υφής φοβόμουν ότι μπορεί να μην ξεπλένεται καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/8/2022 στις 10:53 ΜΜ, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Πίστεψα οτι την γλυτωσα αλλα σημερα τα ιδια μετα από καιρο

Γενικα ολο το χειμώνα φόραγα ενα ζευγαρι λογω του οτι ειχα και μια χαμαλοδουλεια σχεδον καθε μερα στην εταιρια. αποφάσισα τον Μαιο να παρω καινουργια τα οποια λογω του οτι τα ποδια μου ηθελα αρκετή περιποιηση φοβομουν τα φορεσω και τα φορεσα 3-4 φορες μεχρι τέλος Ιουλιου που εφυγα με αδεια

Λόγω της θάλασσας? Λόγω του οτι πάνω από 2 ώρες πχ την μέρα δεν τα φόρεσα συνεχόμενα (επι 3 βδομάδες) και με οτι κάλτσα και να έβαλα δεν μυρισε ποτε το παπουτσι ουτε το ποδι.

Σημερα που γυρισα δουλεια απο την άδεια εβαλα ενα κλασσικο ζευγάρι κάλτσες παλι και οταν τα έβγαλα κατά τις 7 που γυρισα η μυρωδια επανήλθε. Οχι τοσο εντονα αλλα επανήλθε. 

Δεν καθομαι και σε ενα γραφείο και γενικά κινουμαι ολη μερα στην εταιρια, πανω κατω σκαλες , 20-30 φορές τη μέρα . Να παω σε κανα γιατρό , μηπως τα ποδια μου εχουν καποιο αλλο θεμα και δεν αντεχουν πχ παπουτσι πανω από καποιες ώρες την μέρα? Δεν ξερω τι να κανω. Δεν θελω να καταστρέψω και αυτο το ζευγαρι (μιλαμε παντα για αθλητικα) με την ποδαρίλα μου

Πρώτα τσέκαρε το με δερματολόγο, μπορει κάτι να ευθύνεται. 

Μετά :

Να τριβεις τους καλους (γιες ακουγεται περίεργο αλλά είναι νεκροό δέρμα και μαζεύονται βακτήρια; μικρόβια; μυκητες; κάτι τέτοιο) 

 

Καθάριζε κάτω απο τα νύχια 

Καθημερινό πλύσιμο, καλό στέγνωμα, με πετσέτα ή πιστολάκι, κάθε φορά που βάζεις παπούτσια καινούριες κάλτσες στεγνωμενες καλά (πχ μην αφήνεις τα ρουχα σου πολλη ωρα στον κουβά να μαυρίσουν μούχλα) 

Έχει το σαν κανόνα να μη φορας το ίδιο ζευγάρι παπουτσιών δύο μέρες συνεχόμενα,ώστε να προλαβαίνει στεγνώνει. Κυκλοφορούν και led shoe sanitizers, και μια άλλη συσκευή με ενα πραγμα σα σωλήνα για να τα στεγνώνει. 

Κάλτσες και παπούτσια από καλό υλικό. Οχι ακρυλικά σίγουρα. Το μα έχεις πχ 2-3 ζευγάρια παπούτσια πιο καλά θα βγει ακριβό, αλλά και αν παίρνεις εμα ζευγάρι κινέζικα το μήνα, θα κοστίσει το ίδιο. 

Μπάνια με αλατι και νερο/ξύδι και νερό στα ποδια σε εναν κουβά οπότε έχεις όρεξη. 

Άφηνε τα παπούτσια σου να άεριστουν κάπου με ηλιο. 

Αποσμητικό ποδιών (σε καθαρά, στεγνά ποδια). Κάποιοι ιδρώνουν πιο πολυ 

 

Και γενικά δες σαν κονσεπτ το skincare, δς στο youtube δερματολογους να μιλάνε για το θεμα. 

Όλα αυτά τουλάχιστον θα μπορούσαν να βελτιώσουν το πρόβλημα. Ακούγονται πολλα, δε χρειάζεται να τα κάνεις όλα η μαζί, είναι πραγματα που θα μπορούσες σιγά σιγά να ενσωματώσεις σαν συνήθειες αν δεν τα κανεις ήδη. Δε θα γίνει σε μια μέρα και παπούτσια που έχουν ήδη βρωμίσει μπορεί να μη σωθούν με καθάρισμα, μπορει και ναι. Βάλε σα στόχο πχ τα καινούρια παπούτσια να μην ιδρώνουν απανωτά πολύ, και να διατηρείς μια παραπάνω υγιεινή απο το μέσο άνθρωπο που δεν ιδρώνει. Γενικά δηλαδή να αερίζονται καλά και να μην έχεις βρώμικο δερμα/κάλτσες, και σιγά σιγά θα δεις βελτίωση λογικά. Στείλε μας update

 

Αν μιλάς αγγλικά πχ, ψάχνε τέτοια βίντεο. Αυτή αναφέρεται σε συγκεκριμένη διάγνωση, αλλα μπορει να βοηθήσουν αυτά που λέει. 

 

Επεξ/σία από haokr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο στρατο ειχα ενα σπρευ που μυριζε μεντα,ειχε και φοβερη μυρωδια και ωραια αισθηση δροσιας.
Δεν το εχω πετυχει σε μαγαζι,παιρνω ενα generic και το βαζω οταν η μερα προβλεπεται δυσκολη.
Δεν εχω το προβλημα σου,αλλα προτιμω να ειμαι κομπλε,ειδικα αν τυχει να μπω σε κανα σπιτι και πρεπει να βγαλω παπουτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 23/08/2022 at 19:17, Dr_Pepper said:

Ναι αλλά μετά απο την βουτιά σε αυτόν τον ζωμό μπορείς να πιέις σαμπάνια απο το παπούτσι του :P 

Spoiler

CotLxX1UIAEq8Mz.jpg.0503e95e51565abebf1318dbac2302d3.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη έταιρεια με φυσικά προϊόντα είναι η gewol. Πριν καταφύγεις σε αμιγώς φαρμακευτικά προϊόντα και πριν προβείς σε συνταγές στιφαδου για πατούσες τσεκαρε τα. Υπάρχει ακόμα και η εταιρεία podia που είναι θυγατρική της gewol λογικά λίγο πιο οικονομική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tzotzo είπε

gewol

 Συνταγές στιφάδου όπως αυτή; Gehwol Foot Bath 200gr Ποδόλουτροκαι που τα μισά που περιέχει ειναι αρωματικά μόνο (πχ λεβάντα) και ούτε αντισηπτικά ούτε αντιμυκητιακά;  αν και έχει θυμάρι όπως στο μίγμα που του πρότεινα κάτι ειναι και αυτό.

Και εννοείται φρέσκο πράγμα θα ειναι 100% καλύτερο απο αυτή την σκόνη που ένας θεος ξέρει πως την κάνανε και πόσα χρόνια ειναι αποξηραμένη σε αυτό το φακελάκι 

 



Αν δεν γνωρίζεις να μην ειρωνεύεσαι τουλάχιστον. 



Και γενικά απότι βλέπω όλη η σειρά για τα πόδια της ειναι απλές ενυδατικές με άρωμα απο κάποιο βότανο ο TS δεν θέλει ενυδατική (βασικά θέλει για συντήρηση του δέρματος όπως θέλουμε όλοι μας αλλά έχει και πιο συγκεκριμένο πρόβλημα θέλω να πω) πρέπει να απομακρύνει όλες τις πηγές δυσωδίας που προκαλούν την ποδαρίλα και δεν φαίνονται αυτές οι πηγές απαραίτητα με το μάτι (μικρόβια μύκητες) και δεν απομακρύνονται τουλάχιστον όχι πλήρως (ειδικά οι μύκητες) με ένα "απλό" μπάνιο. 

GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet - Vse za nego nog

Επίσης μαρέσει που προτείνεις fakesolution που ΟΛΑ τα προϊόντα έχουν βότανα μέλια μπαμπού κτλ και σου φαίνεται γιατροσόφι το λεμόνι η σόδα το θυμάρι (που υπάρχει και σε αυτά που προτείνεις) λολ απλά επειδή έχει μια στάμπα μάρκας ειναι καλό και αν δεν έχει ειναι γιατροσόφι; 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

 Συνταγές στιφάδου όπως αυτή; Gehwol Foot Bath 200gr Ποδόλουτροκαι που τα μισά που περιέχει ειναι αρωματικά μόνο (πχ λεβάντα) και ούτε αντισηπτικά ούτε αντιμυκητιακά;  αν και έχει θυμάρι όπως στο μίγμα που του πρότεινα κάτι ειναι και αυτό.

Και εννοείται φρέσκο πράγμα θα ειναι 100% καλύτερο απο αυτή την σκόνη που ένας θεος ξέρει πως την κάνανε και πόσα χρόνια ειναι αποξηραμένη σε αυτό το φακελάκι 

 



Αν δεν γνωρίζεις να μην ειρωνεύεσαι τουλάχιστον. 



Και γενικά απότι βλέπω όλη η σειρά για τα πόδια της ειναι απλές ενυδατικές με άρωμα απο κάποιο βότανο ο TS δεν θέλει ενυδατική (βασικά θέλει για συντήρηση του δέρματος όπως θέλουμε όλοι μας αλλά έχει και πιο συγκεκριμένο πρόβλημα θέλω να πω) πρέπει να απομακρύνει όλες τις πηγές δυσωδίας που προκαλούν την ποδαρίλα και δεν φαίνονται αυτές οι πηγές απαραίτητα με το μάτι (μικρόβια μύκητες) και δεν απομακρύνονται τουλάχιστον όχι πλήρως (ειδικά οι μύκητες) με ένα "απλό" μπάνιο. 

GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet - Vse za nego nog

Επίσης μαρέσει που προτείνεις fakesolution που ΟΛΑ τα προϊόντα έχουν βότανα μέλια μπαμπού κτλ και σου φαίνεται γιατροσόφι το λεμόνι η σόδα το θυμάρι (που υπάρχει και σε αυτά που προτείνεις) λολ απλά επειδή έχει μια στάμπα μάρκας ειναι καλό και αν δεν έχει ειναι γιατροσόφι; 

Δηλωνω φαν σου!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια φτηνη λυση : πόδια μέσα στην καυτή άμμο μέσα χωμένα όσο αντέχετε. Μέχρι και αστραγάλους μέσα... 

Φυσική υψικαμινος μυκητα! Εγώ αυτό κάνω πάντα μερικές φορές το χρόνο και δεν αγόρασα στιφάδο ποτέ :)

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

 Συνταγές στιφάδου όπως αυτή; Gehwol Foot Bath 200gr Ποδόλουτροκαι που τα μισά που περιέχει ειναι αρωματικά μόνο (πχ λεβάντα) και ούτε αντισηπτικά ούτε αντιμυκητιακά;  αν και έχει θυμάρι όπως στο μίγμα που του πρότεινα κάτι ειναι και αυτό.

Και εννοείται φρέσκο πράγμα θα ειναι 100% καλύτερο απο αυτή την σκόνη που ένας θεος ξέρει πως την κάνανε και πόσα χρόνια ειναι αποξηραμένη σε αυτό το φακελάκι 

 



Αν δεν γνωρίζεις να μην ειρωνεύεσαι τουλάχιστον. 



Και γενικά απότι βλέπω όλη η σειρά για τα πόδια της ειναι απλές ενυδατικές με άρωμα απο κάποιο βότανο ο TS δεν θέλει ενυδατική (βασικά θέλει για συντήρηση του δέρματος όπως θέλουμε όλοι μας αλλά έχει και πιο συγκεκριμένο πρόβλημα θέλω να πω) πρέπει να απομακρύνει όλες τις πηγές δυσωδίας που προκαλούν την ποδαρίλα και δεν φαίνονται αυτές οι πηγές απαραίτητα με το μάτι (μικρόβια μύκητες) και δεν απομακρύνονται τουλάχιστον όχι πλήρως (ειδικά οι μύκητες) με ένα "απλό" μπάνιο. 

GEHWOL FUSSKRAFT Soft Feet - Vse za nego nog

Επίσης μαρέσει που προτείνεις fakesolution που ΟΛΑ τα προϊόντα έχουν βότανα μέλια μπαμπού κτλ και σου φαίνεται γιατροσόφι το λεμόνι η σόδα το θυμάρι (που υπάρχει και σε αυτά που προτείνεις) λολ απλά επειδή έχει μια στάμπα μάρκας ειναι καλό και αν δεν έχει ειναι γιατροσόφι; 

Φίλε μου νομίζω ότι έχεις ένα μικρό θέμα κατανόησης. Το λέω χωρίς καμμία διάθεσή ή πρόθεση να σε προσβάλλω.

 

Ποστάρες μια φωτογραφία από το Σλοβένικο site της εταιρείας και προιοντα που δεν πωλούνται στην Ελλάδα. Ακόμα και να πωλούνται, τα προϊόντα αυτά δεν έχουν σήμανση για μηκυτες ή κακοσμία. Είναι για απαλά πόδια και χαλάρωση. Δλδ ποστάρες κάτι τελείως άσχετο, με το θέμα που είναι η κακοσμία των ποδιών του TS, απλά και μόνο για να αποδείξεις ότι έχω λάθος; Πως ακριβώς να σε πάρω στα σοβαρά; 

Στις 22/8/2022 στις 10:53 ΜΜ, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Πίστεψα οτι την γλυτωσα αλλα σημερα τα ιδια μετα από καιρο

Γενικα ολο το χειμώνα φόραγα ενα ζευγαρι λογω του οτι ειχα και μια χαμαλοδουλεια σχεδον καθε μερα στην εταιρια. αποφάσισα τον Μαιο να παρω καινουργια τα οποια λογω του οτι τα ποδια μου ηθελα αρκετή περιποιηση φοβομουν τα φορεσω και τα φορεσα 3-4 φορες μεχρι τέλος Ιουλιου που εφυγα με αδεια

Λόγω της θάλασσας? Λόγω του οτι πάνω από 2 ώρες πχ την μέρα δεν τα φόρεσα συνεχόμενα (επι 3 βδομάδες) και με οτι κάλτσα και να έβαλα δεν μυρισε ποτε το παπουτσι ουτε το ποδι.

Σημερα που γυρισα δουλεια απο την άδεια εβαλα ενα κλασσικο ζευγάρι κάλτσες παλι και οταν τα έβγαλα κατά τις 7 που γυρισα η μυρωδια επανήλθε. Οχι τοσο εντονα αλλα επανήλθε. 

Δεν καθομαι και σε ενα γραφείο και γενικά κινουμαι ολη μερα στην εταιρια, πανω κατω σκαλες , 20-30 φορές τη μέρα . Να παω σε κανα γιατρό , μηπως τα ποδια μου εχουν καποιο αλλο θεμα και δεν αντεχουν πχ παπουτσι πανω από καποιες ώρες την μέρα? Δεν ξερω τι να κανω. Δεν θελω να καταστρέψω και αυτο το ζευγαρι (μιλαμε παντα για αθλητικα) με την ποδαρίλα μου

Μερικές κλασσικές οδηγίες που κάποιες ειπώθηκαν και παραπάνω.

1. Δυο ή και τρία ζευγάρια παπούτσια εναλλάξ. Αυτό βοηθάει και στην οσμή αλλά και ανατομικά.

2. Καλές βαμβακερές κάλτσες.

3. Καλό πλύσιμο των πελματων κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς, ειδικά ανάμεσα στα δαχτυλα με αντιμικροβιακό σαπούνι τύπου bedadine, hibiscrub, ampitasol. 

4. Πολύ καλό στέγνωμα ειδικά αναμεσα στα δάχτυλα. Καθε φορά και με καινούρια πετσέτα.

 

5. Αλοιφή καθε βράδυ πριν κοιμηθεις μετά το πλυσιμο. Μπορείς να πάρεις κάποια φαρμακευτική που θα προτείνει ο φαρμακοποιός σου( τυπου daktarin) ή κάποια φυτική. Όπως ανέφερα και παραπάνω η gewhol είναι φοβερή με εξειδίκευση στα πέλματα, και κάθε ειδους πρόβλημα στα ποδια. Κούραση,φλεβιτη, κακοσμία κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzotzo είπε

Φίλε μου νομίζω ότι έχεις ένα μικρό θέμα κατανόησης. Το λέω χωρίς καμμία διάθεσή ή πρόθεση να σε προσβάλλω.

 

Ποστάρες μια φωτογραφία από το Σλοβένικο site της εταιρείας και προιοντα που δεν πωλούνται στην Ελλάδα. Ακόμα και να πωλούνται, τα προϊόντα αυτά δεν έχουν σήμανση για μηκυτες ή κακοσμία. Είναι για απαλά πόδια και χαλάρωση. Δλδ ποστάρες κάτι τελείως άσχετο, με το θέμα που είναι η κακοσμία των ποδιών του TS, απλά και μόνο για να αποδείξεις ότι έχω λάθος; Πως ακριβώς να σε πάρω στα σοβαρά; 

Μετά απο 10 ώρες αλλεπάλληλου research για να ψάξεις να βρεις ότι τα βότανα που ανέφερα δεν κάνουν δουλειά και να αποτύχεις έψαξες το metadata της εικόνας για να μας πεις ότι δεν πωλείται στην ελλάδα 

και εκει ακόμη fail 

https://www.skroutz.gr/s/3607025/Gehwol-Foot-Bath-για-Κάλους-Σκασμένες-Φτέρνες-200gr.html?from=catspan

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=gehwol+soft+feet

Αν και δεν έχει σημασία(πέρα ότι μιλάμε για την ίδια εταιρία) γιατί η ουσία ειναι ότι δεν καταλαβες το point  η εταιρία που εμπιστεύεσαι (άσχετο με το ποιο συγκεκριμένο προιόν της είχες στο μυαλό σου και άσχετα που δεν το ανέφερες) χρησιμοποιεί βότανα οπότε η ειρωνεία σου για την χρήση βοτάνων ήταν άτοπη. 

Και τέλος τα βότανα που χρησιμοποιεί (τουλάχιστον στα προϊόντα που είδα εγώ -και σε skrotz γιατι λες τα πουλάει μόνο στο εξωτερικό αυτά-) είναι κυρίως αρωματικά και γενικά τα προϊόντα της κυρίως ενυδατικά  (για κάλους σκασμένο δέρμα κτλ) 

Όσο για το αν με πάρεις εσύ συγκεκριμένα στα σοβαρά ή όχι παντελώς αδιάφορο

Y.Γ το μόνο σχετικό που ίσως βοηθούσε λίγο τον TS απο τα προϊόντα της που βρήκα ειναι αυτό 

https://www.skroutz.gr/s/3607711/Gehwol-Med-Protective-Nail-Skin-Κρέμα-για-Μύκητες-Νυχιών-15ml.html?from=catspan

Και εμπεριέχει 

Isopropyl Myristate - ενυδατική 
 Isopropyl Palmitate - ενυδατική 
Triethyl Citrate - παράγοντας για να μην αντιδράσουν τα απο πάνω. 
Alcohol denat - απλό αλκοολ απλά επεξεργασμένο για να έχει κακή γεύση και να μην μπορείς να το πιείς (πχ αν το αποστάξεις απο την κρέμα, denat πάει να πει denaturated ) 

Σιτάρι - (δεν είμαι σίγουρος γιατί) 

Clotrimazole το μόνο ενεργό και χρήσιμο συστατικό για την περίπτωση είναι αντιμυκητιακο (εργαστηριακό χημικό) αλλά επίσης έχει και αντενδείξεις αν και ασφαλές σε γενικά πλαίσια. 

Panthenyl Triacetate - παραγωγο βιταμήνης Β5 

Bisabolol (εκχύλισμα απο χαμομήλι )

και άλλα αρωματικά. 

Τέσπα δεν θα ήμουν εναντίων του να το πάρει απλά ειναι μικρή ποσότητα για συγκεκριμένη χρήση ενώ για να έχει το πρόβλημα που περιγράφει πάει να πει πως πρέπει να κάνει πιο δραστικές αλλαγές γιατί έχουν εξαπλωθεί σίγουρα και στις κάλτσες του και στα παπούτσια του γιαυτό του είπα και να κόβει κοντά τα νύχια του αλλά δεν φτάνει μονο αυτό πρέπει να πάρει καινούργιες κάλτσες και να κάνει ένα ολικό καθαρισμό όλη την πατούσα με ένα καλό αντισηπτικό και αντιμυκητιακό ποδόλουτρο. 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι σε πολλους ανθρωπους απλα ιδρωνουν πολυ τα ποδια τους, πιο πολυ απο το μο. Αρα εχουν πιο δυσμενεις συνθηκες να υπαρξουν μικροοργανισμοι και κακη οσμη. Συμφωνω και επαυξανω στη χρηση τουλαχιστον 3 ζευγαριων παπουτσιων για να στεγνωνει ο ιδρωτας μετα απο καθε χρηση. Αξιζει επενδυση σε καλες βαμβακερες καλτσες, σχετικα χοντρες, ωστε να απορροφουν τον ιδρωτα. Εννοειται πλυσιμο καθε μερα και αλλαγη καλτσων καθε μερα. Ενα αποσμητικο σε ποδι και παπουτσι επισης βοηθαει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...