Προς το περιεχόμενο

Οι δύο οπές στην οθόνη του iPhone 14 θα «γίνονται μία» όταν η οθόνη είναι ενεργή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tsarouc είπε

Δεν έχουν μυαλό εκεί στο κουπερτίνο... έπρεπε να παίζει η λογική παιχνιδομηχανής. Πουλάω φτηνά για να κονομήσω από τις πωλήσεις παιχνιδιών. Και αν μη τι άλλο έχει πολύ πράμα να βγάλει χρήμα η μηλοεταιρία από το στορ που έχει και με τη στρατηγική της. Αλλά και από τη μύγα ξύγκι... αυτοί που ξέρουν πλέον την έχουν πάρει και χαμπάρι και μένουν μακριά.

Στείλε βιογραφικό, εσένα ψάχνουν τόσα χρόνια, χαραμίζεσαι Ελλάδα.  

image.png.b46d8a52b57e74541bd8f07804054a06.png

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όχι απλά ήθελα να πω ότι υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα όταν αποφασίζουμε να συγκρίνουμε συσκευές επειδή έτσι απλά μας συμφέρει… 

Τρικυμία εν κρανίω. Τι να με συμφέρει ρε μάστορα, iphone σου λέω ότι έχω κύριο κινητό και απλώς θεωρώ τραγικό να μην έχουν φτιάξει ακόμα μια οθόνη που να μην διαταράσσει την εμπειρία θέασης. 

Επεξ/σία από martisaul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsarouc είπε

 

Αλλά το θέμα μας είναι αλλού. Το θέμα είναι να ΑΞΙΖΕΙ.. και τα αιφονια δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Τελεία και παύλα.

Δεν έχουν μυαλό εκεί στο κουπερτίνο... 

:)

Το αν αξίζει είναι εντελώς υποκειμενικό και σε ένα βαθμό εξξαρτάται και απο την οικονομική άνεση του καθενώς.

Το να λες δεν έχουν μυαλό εκεί στο κουπερτίνο για την εταιρία με την μεγαλύτερη χρηματιστιριακή αξία στον πλανίτη είναι απλά βλακώδες.

Στα του θέματος δεν κερίζουμε και τίποτα στην ουσία απο την μετάβαση notch σε οπής κλπ.Προσωπικά δεν με πειράζει ούτε το notch.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, martisaul είπε

Τρικυμία εν κρανίω. Τι να με συμφέρει ρε μάστορα, iphone σου λέω ότι έχω κύριο κινητό και απλώς θεωρώ τραγικό να μην έχουν φτιάξει ακόμα μια οθόνη που να μην διαταράσσει την εμπειρία θέασης. 

Και σου ξανά λέω για εσένα είναι σημαντική η εμπειρία θέασης, έστω και αν μιλάμε για 0.5% επιπλέον οθόνη, για κάποιους άλλους δεν είναι…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Babis_allos είπε

Παιδιά τέλος! Ο tsarouc μίλησε. Ξεχάστε τι λένε τα νούμερα, ξεχάστε αυτά που ξέρατε γενικότερα, όπως και τις δικές σας προτιμήσεις και τα δικά σας πιστεύω. Τα άιφον δεν αξίζουν. Τέλος. 

Και εκεί στην Απλ είναι χαζοί. Τους τα χει πει ο tsarouc και του καναν και προταση πολλών εκατομμυρίων να πάει εκεί να τους διδάξει business strategy, αλλά με τα μολις 2.56 τρις market cap δεν μπορούσε η Απλ να του προσφέρει αρκετά ανταγωνιστικό πακέτο κόντρα στις Samsung κλπ. 

Ακριβώς σε εσάς οφείλει τα τρις φίλε μου. Δεν το έπιασες το νόημα και δεν απορώ το γιατί. 

Ευχαριστώ για την δικαίωση! 

47 λεπτά πριν, polaki είπε

Στείλε βιογραφικό, εσένα ψάχνουν τόσα χρόνια, χαραμίζεσαι Ελλάδα.  

image.png.b46d8a52b57e74541bd8f07804054a06.png

Και σε εσένα επίσης. ;)

32 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Το αν αξίζει είναι εντελώς υποκειμενικό και σε ένα βαθμό εξξαρτάται και απο την οικονομική άνεση του καθενώς.

Το να λες δεν έχουν μυαλό εκεί στο κουπερτίνο για την εταιρία με την μεγαλύτερη χρηματιστιριακή αξία στον πλανίτη είναι απλά βλακώδες.

Στα του θέματος δεν κερίζουμε και τίποτα στην ουσία απο την μετάβαση notch σε οπής κλπ.Προσωπικά δεν με πειράζει ούτε το notch.

Σωστός περί ορεξεως. Αλλά κόστος προς απόδοση?

Πικρία ποιο σωστά.. είχα μια σκασιλα τι κάνουν εκεί στο κουπερτινο... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε το νόημα. 

Επαναλαμβάνω ότι είμαι λάτρης και ταυτόχρονα τους μποϊκοτάρω όπου μπορώ ακριβώς λόγο πικρίας. 

Ο σχεδιασμός στηρίζεται στο λόγο  μεγάλου αριθμού ψυχολόγων και ερευνητών και σε συνδυασμό με λογισμικό ζυγίζουν αγορά και ρεύμα και πράττουν ανάλογα κάθε νέο μοντέλο. Για αυτό δεν αλλάζει ποτέ η συνταγή. 

Αυτό όμως δεν είναι ούτε εξέλιξη ούτε εφευρετικότητα ούτε πρωτοτυπία. 

Πεθαμένη η μηλοεταιρια για εμένα εκτός και αν ρίξει την τιμολόγηση της 50% κάτω τουλάχιστον.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ακριβώς σε εσάς οφείλει τα τρις φίλε μου. Δεν το έπιασες το νόημα και δεν απορώ το γιατί. 

Ευχαριστώ για την δικαίωση! 

Και σε εσένα επίσης. ;)

Το πρόβλημα ξεκινάει ότι πιστεύεις ότι για να φανείς πιο έξυπνος, πρέπει η Apple κάποιους τους πιάνει κορόιδο…

να αλλάξει αυτή η άποψη δεν πρόκειται οπότε πάμε παρακάτω…

να σου θυμίσω μόνο:

671388024_-11-3.png.843b5708a772fe114818b909668716b2.png

 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ακριβώς σε εσάς οφείλει τα τρις φίλε μου. Δεν το έπιασες το νόημα και δεν απορώ το γιατί. 

Ευχαριστώ για την δικαίωση! 

Και σε εσένα επίσης. ;)

Σωστός περί ορεξεως. Αλλά κόστος προς απόδοση?

Πικρία ποιο σωστά.. είχα μια σκασιλα τι κάνουν εκεί στο κουπερτινο... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε το νόημα. 

Επαναλαμβάνω ότι είμαι λάτρης και ταυτόχρονα τους μποϊκοτάρω όπου μπορώ ακριβώς λόγο πικρίας. 

Ο σχεδιασμός στηρίζεται στο λόγο  μεγάλου αριθμού ψυχολόγων και ερευνητών και σε συνδυασμό με λογισμικό ζυγίζουν αγορά και ρεύμα και πράττουν ανάλογα κάθε νέο μοντέλο. Για αυτό δεν αλλάζει ποτέ η συνταγή. 

Αυτό όμως δεν είναι ούτε εξέλιξη ούτε εφευρετικότητα ούτε πρωτοτυπία. 

Πεθαμένη η μηλοεταιρια για εμένα εκτός και αν ρίξει την τιμολόγηση της 50% κάτω τουλάχιστον. (Και ηχογράφηση κλήσης με προειδοποίηση μην ξεχνιόμαστε όσοι με ξέρουν)

 

 

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Το πρόβλημα ξεκινάει ότι πιστεύεις ότι για να φανείς πιο έξυπνος, πρέπει η Apple κάποιους τους πιάνει κορόιδο…

671388024_-11-3.png.843b5708a772fe114818b909668716b2.png

να αλλάξει αυτή η άποψη δεν πρόκειται οπότε πάμε παρακάτω…

Δεν είναι θέμα εξυπνάδας. Από τη δική μου μεριά εννοώ. Τώρα εσύ που που παραθέτεις ένα γελοίο γνωμικό ίσως και να το κάνεις.

Ελληνικά διαβάζω. Νέα ελληνικά κιόλας. Αλλάζει πολύ εύκολα η άποψη. Αρκεί να αλλάξει η νοοτροπία. Δύσκολα για τον Έλληνα εδώ που έχει φτάσει αλλά οκ. Ποτέ δεν ξέρεις. 

Και ρε παιδιά μέτοχοι είσαστε και τόσο πάθος? Εννοείται πάμε παρακάτω. Χαλαρώστε όμως πρώτα λίγο. Συζήτηση πολιτισμένη (?) κάνουμε έλεος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsarouc είπε

 

Δεν είναι θέμα εξυπνάδας. Από τη δική μου μεριά εννοώ. Τώρα εσύ που που παραθέτεις ένα γελοίο γνωμικό ίσως και να το κάνεις.

Ελληνικά διαβάζω. Νέα ελληνικά κιόλας. Αλλάζει πολύ εύκολα η άποψη. Αρκεί να αλλάξει η νοοτροπία. Δύσκολα για τον Έλληνα εδώ που έχει φτάσει αλλά οκ. Ποτέ δεν ξέρεις. 

Και ρε παιδιά μέτοχοι είσαστε και τόσο πάθος? Εννοείται πάμε παρακάτω. Χαλαρώστε όμως πρώτα λίγο. Συζήτηση πολιτισμένη (?) κάνουμε έλεος. 

Δυστηχώς κανένας μας δεν έκανε υποδείξεις σε μια εταιρία όπως η Apple, μόνο εσύ…

αυτό σχολίασαν, τους επιτέθηκες με το γνωστό τρόπο και φτάσαμε να ασχολούμαστε με εσένα…

🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το pill shaped hole το έκανε πρώτη η Samsung το 2018 με το S10 Plus και το έκανε καλύτερα να τα λέμε και αυτά. 

Επεξ/σία από panathatube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αν το καλοσκεφτείτε θα είναι η μόνη εταιρεία που θα αξιοποιήσει μέρος του notch

Σκεφτείτε ότι σε κανονική χρήση συνήθως το σημείο ανάμεσα στις 2 τρύπες θα είναι μαύρο και το μάτι θα συνηθίσει να είναι έτσι.

Οποτε αν κάτι διαφοροποιηθεί εκει ανάμεσα πχ κάποιο χρωμα θα πέφτει αμέσως στην αντίληψη σου 

εγω έτσι το καταλαβαινω

Να δούμε όμως την υλοποίηση και αξιοποιηση αυτού του χώρου από την Apple.

το σίγουρο πάντως είναι ότι καλώς ή κακως θα ακολουθήσουν και άλλοι κατασκευαστές παρόμοια υλοποίηση 

Ειδωμεν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Runner25 said:

θα σας πω ενα μυστικο 9 στους 10 που δεν θα το παρουν λογο των οπων στην οθονη δεν εχουν τα λεφτα να το αγορασουν ουτως η αλλως 😛

Έτσι ακριβώς, για αυτό άλλωστε αρκετοί μισθωτοί των 600 ευρώ αλλάζουν ανά διετία iphone και φυσικά δεν έχουν "μονάδες" ή και κομμένες εξερχόμενες κλήσεις εάν είναι με σύνδεση.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MrRush είπε

Έχουν κάνει και οι δύο re-register το πρόσωπο τους, κάθε φορά το ίδιο γίνεται

7 ώρες πριν, kwstas321 είπε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ με τον αδερφό μου. Και δε μοιάζουμε καν!

Ρε παιδιά προφανώς και ανοίγει και στους 2 αφού όπως είπατε έχει γίνει  διπλό register 

 

Έχει δηλαδή δύο διαφορετικά πρότυπα να συγκρίνει και να επαληθευσει

 

Στην ουσία δίνεις πρόσβαση σε δύο άτομα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η καμμενη ατακα-καραμελα του βλαχοελληναρα  , οτι σχολιαζεις το iphone  γιατι δεν μπορεις να το αγορασεις . ναι δεν μπορω γι αυτο εδωσα 1300 για s22 ultra . επειδη ειμαι φτωχος και δε μπορω να παρω iphone .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...