Προς το περιεχόμενο

Οι δύο οπές στην οθόνη του iPhone 14 θα «γίνονται μία» όταν η οθόνη είναι ενεργή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοι που λετε αχρηστο και βγαλτε το faceID μαλλον δε το εχουν δουλεψει ποτε.

Στο s8 στο πολυ μπροστα android επρεπε να ευθυγραμιστουν οι πλανητες για να ανοιξει με την Ιριδα. Πραγματικα σκουπιδι που απλα το ειχε για να λεει οτι το εχει.

Οταν πρωτο πηρα iphone με faceID ντρεπομουνα να το κοιταξω! Απιστευτο ποσο γρηγορο και ευκολο.

Χιλιες φορες καλυτερο απο το δαχτυλικο για μενα αν και δεν εχω δοκιμασει νεα κινητα με υπερυχους κτλ, απλα το κοιτας, ειτε ξυρισμενος ειτε αξυριστος ειτε με γυαλια, μερα, νυχτα, δε με εχει απογοητευσει ποτε.

Οσο για τις δυο οπες που γινοντε μια, πραγματικα δε βλεπω τον λογο για ειρωνια innovation κτλ.

Ειναι προφανες οτι καλυτερα ενα παρα δυο σκατακια στην οθονη.

Ποσο μαλλον αν αξιοποιησουν και τον ενδιαμεσο χωρο για ειδοποιησεις.

Πραγματικα το fanboyλικι σας εχει τυφλωσει...

Επεξ/σία από jowl_tnt
  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, jowl_tnt είπε

Αυτοι που λετε αχρηστο και βγαλτε το faceID μαλλον δε το εχουν δουλεψει ποτε.

Στο s8 στο πολυ μπροστα android επρεπε να ευθυγραμιστουν οι πλανητες για να ανοιξει με την Ιριδα. Πραγματικα σκουπιδι που απλα το ειχε για να λεει οτι το εχει.

Οταν πρωτο πηρα iphone με faceID ντρεπομουνα να το κοιταξω! Απιστευτο ποσο γρηγορο και ευκολο.

Χιλιες φορες καλυτερο απο το δαχτυλικο για μενα αν και δεν εχω δοκιμασει νεα κινητα με υπερυχους κτλ, απλα το κοιτας, ειτε ξυρισμενος ειτε αξυριστος ειτε με γυαλια, μερα, νυχτα, δε με εχει απογοητευσει ποτε.

Οσο για τις δυο οπες που γινοντε μια, πραγματικα δε βλεπω τον λογο για ειρωνια innovation κτλ.

Ειναι προφανες οτι καλυτερα ενα παρα δυο σκατακια στην οθονη.

Ποσο μαλλον αν αξιοποιησουν και τον ενδιαμεσο χωρο για ειδοποιησεις.

Πραγματικα το fanboyλικι σας εχει τυφλωσει...

χαχαχα εστι ακριβως αν ομως εβαζε τις δυο οπες οποιαδηποτε αλλη εταιρεια θα επεφτε τρελο κραξιμο.μας δουλευεις ετσι?την κοροιδια τωρα την ονομαζουμε αξιοποιηση.μετα απο ολα αυτα μιλας εσυ για fanboyλικι.ενταξει μας επεισες....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Lomar είπε

Έτσι ακριβώς, για αυτό άλλωστε αρκετοί μισθωτοί των 600 ευρώ αλλάζουν ανά διετία iphone και φυσικά δεν έχουν "μονάδες" ή και κομμένες εξερχόμενες κλήσεις εάν είναι με σύνδεση.

Ναι ναι όλοι οι μισθωτοί των 600 ευρο έχουν pro max και το αλλάζουν και ανά διετία .

 Γύρισε πλευρό τώρα μπες σε καμία πτήση και δες ποιοι έχουν pro Max ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2022 στις 11:30 ΠΜ, Spiraulos είπε

χαχαχαχαχα   guilty as charged. Καλά έχω ράμματα και τη γούνα του Android ....

π.χ Dark Mode ------> ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ χαμός!!!!! Πώς δεν το σκεφτήκαμε πιο πριν???!!! εντωμεταξύ το λένε και το κάνουν χρόνια τώρα..

Τι να πώ....  Έχουν βαφτίσει κάθε ανούσιο update σαν καινοτομία και το χρεώνουν κι όλας!

Για μένα καινοτομία θα ήταν αν έκαναν κάτι ουσιώδες π.χ Μπαταρίες από γραφένιο / αλλαγή OS κλπ κλπ

Η Samsung είχε στα κινητά της από το 19' dark mode! Πριν ακόμη το βάλει native η Google. Το είχα από day one στο S10+!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2022 στις 4:10 ΜΜ, martisaul είπε

Τρομερά πετυχημένο, τι να σου πω. Στα σκοτάδια και άμα είσαι ξαπλωμένος κλπ πιάνει όποτε το θυμηθεί. Όσο για το συγκεκριμένο σχέδιο, είναι πραγματικά αστείο να το βλέπεις σε ένα πανάκριβο κινητό εν έτει 2022. Κάτοχος iphone και mac εδώ. 

Λες ψέματα για τα σκοτάδια. Το Face ID δεν επηρεαζεται καθολου απο το σκοταδι αφου λειτουργει με υπερυθρες. Αντιθετα μπορει να εχει προβλημα κατω απο το αμεσο φως του ηλιου (με δεδομενο οτι ο ηλιος εκπεμπει υπερυθρη ακτινοβολια). Αλλα στα σκοταδια λειτουργει τελεια

Στις 2/9/2022 στις 4:46 ΜΜ, kwstas321 είπε

Ρε συ, εδώ, ο άλλος χθες μου έγραφε ότι είναι αχρείαστη η κάρτα μνήμης στα κινητά. Τι συζήτηση να κάνεις; πάρε το κινητό με τις τρύπες που θέλεις και όλα καλα. Δε θα σου υποδείξει κανένας τίποτα . (Apple)ά μην κάνεις τούμπα στη λογική επειδή νομίζεις οτι κάτι αγόρασες και θέλεις να το δικαιολογησεις κάπως. 

 

Edit : για όποιον διαβάσει το σχόλιο : γ*** τα λογοπαίγνια έκανα!

Άσε φίλε εμένα ένα άλλος μου έλεγε ότι είναι αχρείαστο το flash και το bluetooth. Τι συζητηση να κανεις..

22 ώρες πριν, tsarouc είπε

Ακριβώς σε εσάς οφείλει τα τρις φίλε μου. Δεν το έπιασες το νόημα και δεν απορώ το γιατί. 

Ευχαριστώ για την δικαίωση! 

Και σε εσένα επίσης. ;)

Σωστός περί ορεξεως. Αλλά κόστος προς απόδοση?

Πικρία ποιο σωστά.. είχα μια σκασιλα τι κάνουν εκεί στο κουπερτινο... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε το νόημα. 

Επαναλαμβάνω ότι είμαι λάτρης και ταυτόχρονα τους μποϊκοτάρω όπου μπορώ ακριβώς λόγο πικρίας. 

Ο σχεδιασμός στηρίζεται στο λόγο  μεγάλου αριθμού ψυχολόγων και ερευνητών και σε συνδυασμό με λογισμικό ζυγίζουν αγορά και ρεύμα και πράττουν ανάλογα κάθε νέο μοντέλο. Για αυτό δεν αλλάζει ποτέ η συνταγή. 

Αυτό όμως δεν είναι ούτε εξέλιξη ούτε εφευρετικότητα ούτε πρωτοτυπία. 

Πεθαμένη η μηλοεταιρια για εμένα εκτός και αν ρίξει την τιμολόγηση της 50% κάτω τουλάχιστον.

 

Δηλαδή ρε φίλε μας λες ότι στο Κουπερτινο δεν έχουν μυαλό επειδή σχεδιάζουν και εκτελούν την στρατηγική τους με βάση "εμάς" (γι' αυτό λες και ότι σε εμάς οφείλουν τα τρις) και όχι με βάση εσένα που είσαι μια μειοψηφία;

Ε λοιπόν ακριβώς  γι' αυτό στο Κουπερτίνο αξίζουν τρις και εσύ όχι.

2 ώρες πριν, sabrewulf είπε

χαχαχα εστι ακριβως αν ομως εβαζε τις δυο οπες οποιαδηποτε αλλη εταιρεια θα επεφτε τρελο κραξιμο.μας δουλευεις ετσι?την κοροιδια τωρα την ονομαζουμε αξιοποιηση.μετα απο ολα αυτα μιλας εσυ για fanboyλικι.ενταξει μας επεισες....

Εσένα τώρα το επιχείρημα σου είναι ότι για τις άλλες εταιρίες πέφτει κράξιμο και για την Apple όχι; Αυτό έχεις καταλάβει 15 χρόνια τώρα;

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jowl_tnt είπε

Αυτοι που λετε αχρηστο και βγαλτε το faceID μαλλον δε το εχουν δουλεψει ποτε.

Στο s8 στο πολυ μπροστα android επρεπε να ευθυγραμιστουν οι πλανητες για να ανοιξει με την Ιριδα. Πραγματικα σκουπιδι που απλα το ειχε για να λεει οτι το εχει.

Οταν πρωτο πηρα iphone με faceID ντρεπομουνα να το κοιταξω! Απιστευτο ποσο γρηγορο και ευκολο.

Χιλιες φορες καλυτερο απο το δαχτυλικο για μενα αν και δεν εχω δοκιμασει νεα κινητα με υπερυχους κτλ, απλα το κοιτας, ειτε ξυρισμενος ειτε αξυριστος ειτε με γυαλια, μερα, νυχτα, δε με εχει απογοητευσει ποτε.

Οσο για τις δυο οπες που γινοντε μια, πραγματικα δε βλεπω τον λογο για ειρωνια innovation κτλ.

Ειναι προφανες οτι καλυτερα ενα παρα δυο σκατακια στην οθονη.

Ποσο μαλλον αν αξιοποιησουν και τον ενδιαμεσο χωρο για ειδοποιησεις.

Πραγματικα το fanboyλικι σας εχει τυφλωσει...

Αυτό που μπερδεύεται τις τεχνολογίες πόσο με τρελαίνει, η Ίριδα δεν είναι το ανάλογο του face id είναι διαφορετική τεχνολογία.

Το Face id έχει και αυτό τα θέματα του, δεν πιστεύω να αξιοποιήσει το ενδιάμεσο του notch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω πως επιμένουν στο notch. Το notch κόβει περιεχόμενο, έστω και λίγο. Αφού δεν γίνεται να μπουν όλα κάτω από την οθόνη (αν και κάποιοι το κάνουν) καλύτερα να είναι όλα, αισθητήρες, κάμερες, ακουστικά, στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά η οθόνη να ξεκινάει κάτω από αυτά. 

Όπως τόσα κινητά εδώ και χρόνια δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choulio είπε

Λες ψέματα για τα σκοτάδια. Το Face ID δεν επηρεαζεται καθολου απο το σκοταδι αφου λειτουργει με υπερυθρες. Αντιθετα μπορει να εχει προβλημα κατω απο το αμεσο φως του ηλιου (με δεδομενο οτι ο ηλιος εκπεμπει υπερυθρη ακτινοβολια). Αλλα στα σκοταδια λειτουργει τελεια

Άσε φίλε εμένα ένα άλλος μου έλεγε ότι είναι αχρείαστο το flash και το bluetooth. Τι συζητηση να κανεις..

Δηλαδή ρε φίλε μας λες ότι στο Κουπερτινο δεν έχουν μυαλό επειδή σχεδιάζουν και εκτελούν την στρατηγική τους με βάση "εμάς" (γι' αυτό λες και ότι σε εμάς οφείλουν τα τρις) και όχι με βάση εσένα που είσαι μια μειοψηφία;

Ε λοιπόν ακριβώς  γι' αυτό στο Κουπερτίνο αξίζουν τρις και εσύ όχι.

Εσένα τώρα το επιχείρημα σου είναι ότι για τις άλλες εταιρίες πέφτει κράξιμο και για την Apple όχι; Αυτό έχεις καταλάβει 15 χρόνια τώρα;

Αυτό κατάλαβες από όλο αυτό? περαστικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choulio είπε

Λες ψέματα για τα σκοτάδια. Το Face ID δεν επηρεαζεται καθολου απο το σκοταδι αφου λειτουργει με υπερυθρες. Αντιθετα μπορει να εχει προβλημα κατω απο το αμεσο φως του ηλιου (με δεδομενο οτι ο ηλιος εκπεμπει υπερυθρη ακτινοβολια). Αλλα στα σκοταδια λειτουργει τελεια

Άσε φίλε εμένα ένα άλλος μου έλεγε ότι είναι αχρείαστο το flash και το bluetooth. Τι συζητηση να κανεις..

Δηλαδή ρε φίλε μας λες ότι στο Κουπερτινο δεν έχουν μυαλό επειδή σχεδιάζουν και εκτελούν την στρατηγική τους με βάση "εμάς" (γι' αυτό λες και ότι σε εμάς οφείλουν τα τρις) και όχι με βάση εσένα που είσαι μια μειοψηφία;

Ε λοιπόν ακριβώς  γι' αυτό στο Κουπερτίνο αξίζουν τρις και εσύ όχι.

Εσένα τώρα το επιχείρημα σου είναι ότι για τις άλλες εταιρίες πέφτει κράξιμο και για την Apple όχι; Αυτό έχεις καταλάβει 15 χρόνια τώρα;

Ρε φίλε δε κατάλαβα τίποτε από αυτά που μου έγραψες! Εκτός και αν τα εννοείς πραγματικά. 

Ποτέ δεν κατάλαβα τον όρο φανμποι... Τι κερδίζετε εκτός την ικανοποίηση της υπερηφάνειας σας δικαιολογοντας έτσι τα λεφτά που δώσατε ενώ δεν τα αξίζει!

Πες απλά εγώ τα δίνω γιατί έτσι θέλω αλλά μην προσπαθείτε να δικαιολογησετε τίποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω πως επιμένουν στο notch. Το notch κόβει περιεχόμενο, έστω και λίγο. Αφού δεν γίνεται να μπουν όλα κάτω από την οθόνη (αν και κάποιοι το κάνουν) καλύτερα να είναι όλα, αισθητήρες, κάμερες, ακουστικά, στο πάνω μέρος της οθόνης αλλά η οθόνη να ξεκινάει κάτω από αυτά. 

Όπως τόσα κινητά εδώ και χρόνια δηλαδή.

Δηλαδή με τον τροπο που προτείνεις δεν θα κόβεται περιεχόμενο;

5 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ρε φίλε δε κατάλαβα τίποτε από αυτά που μου έγραψες! Εκτός και αν τα εννοείς πραγματικά. 

Ποτέ δεν κατάλαβα τον όρο φανμποι... Τι κερδίζετε εκτός την ικανοποίηση της υπερηφάνειας σας δικαιολογοντας έτσι τα λεφτά που δώσατε ενώ δεν τα αξίζει!

Πες απλά εγώ τα δίνω γιατί έτσι θέλω αλλά μην προσπαθείτε να δικαιολογησετε τίποτε. 

Μίλησα εγώ για fanboys; Εγώ σχολίασα κάποιον πουθενά που το παίζει ειδήμων και γράφει σε ένα φόρουμ της Eλλαδίτσας ότι στο Κουπερτινο είναι χαζοί και αυτός ξέρει καλύτερα. Αυτό σχολίασα

13 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

Αυτό κατάλαβες από όλο αυτό? περαστικά 

Είπες κάτι άλλο; Μας είπες ότι Αν το είχε κάνει άλλη εταιρία θα έπεφτε κράξιμο. Σιγά τα ωα λέω εγώ. Ούτε καν θα το έκαναν θέμα ως είδηση εδώ. Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν θα ασχολιόταν σχεδόν κανείς. Ούτε μισή σελίδα σχόλια δε θα έπιανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Choulio είπε

Δηλαδή με τον τροπο που προτείνεις δεν θα κόβεται περιεχόμενο;

Μίλησα εγώ για fanboys; Εγώ σχολίασα κάποιον πουθενά που το παίζει ειδήμων και γράφει σε ένα φόρουμ της Eλλαδίτσας ότι στο Κουπερτινο είναι χαζοί και αυτός ξέρει καλύτερα. Αυτό σχολίασα

Είπες κάτι άλλο; Μας είπες ότι Αν το είχε κάνει άλλη εταιρία θα έπεφτε κράξιμο. Σιγά τα ωα λέω εγώ. Ούτε καν θα το έκαναν θέμα ως είδηση εδώ. Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν θα ασχολιόταν σχεδόν κανείς. Ούτε μισή σελίδα σχόλια δε θα έπιανε

Εντάξει πως φάνηκε πάλι το φανμποι.γουσταρεις τρέλα δηλαδή όλα να περιστρέφονται γύρω από το μηλαρακι.να ασχολούνται όλοι μαζί της.σε ανεβάζει αυτό εεε?εντάξει καθένας όπως τι βρίσκει 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Choulio είπε

Δηλαδή με τον τροπο που προτείνεις δεν θα κόβεται περιεχόμενο;

 

Όχι, θα είναι πιο μικρή η οθόνη ελάχιστα αλλά σε full screen δεν θα υπάρχει κάτι που θα παρεμβάλλεται στην εικόνα όπως το notch. 

Δεν ξέρω, από την πρώτη στιγμή που εμφανίστηκε μου φάνηκε άκυρη η λύση του notch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...