Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 14 και iPhone 14 Plus μπορούν να συνδεθούν με δορυφόρους


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, gastonegr είπε

Αλήθεια τώρα,  τι παραπάνω σου δίνει ένα iphone από μια ναυαρχιδα android..

Παρακαλώ κάποιος γνωστης να μας πει την άποψη του.

Γιατί η δικιά μου άποψη είναι

iphone αυτό είναι και αν σου αρέσει 

Android 

Αυτό είναι , και αν δεν σου αρέσει παραμετροποιησετο και καντο όπως σου αρέσει..

Περισσότερα πράγματα κάνω σε ένα android πάρα σε ένα iPhone..   έδωσα το 13 pro πήρα ένα s22 ultra και ειλικρινά ότι έκανα στο iPhone το κάνω και με το Samsung το ίδιο καλά όπως και με το iPhone..  επίσης έχω περάσει εφαρμογές που δεν τις έχει το iPhone..  κάθε μήνα ενημερώσεις όλα τέλεια παραμετροποίηση στο foul θέματα εικονίδια ήχοι , ανεπαφες πληρωμες τα πάντα όλα..  η apple είναι ένα κλειστό οικοσύστημα με τα συν του αλλα και με περισσοτερα τα πλην του .. δεν λέω ότι δεν θα πάρω ξανά iPhone θα πάρω σίγουρα αλλά όταν επιστρέφω σε android νοιώθω πλέον ότι έχω ένα δικό μου τηλέφωνο και όχι ένα δικό τους.

Ετσι οπως το γραφεις ,ειναι σαν να πηρες υποδεέστερο του iphone13.Σχεδον ιδια τιμη έχουν,λογικο να είναι συγκρίσιμα μεταξύ τους.Για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη ,αν το iphone εχει θεματα,ήχους κλπ ή εφαρμογές για τις απαιτήσεις μου.

Αυτο που μένει είναι να δούμε ποσο καιρο θα το κρατησεις, γιατί βλέπω οσοι εχουν iphone να τα κρατάνε χροονια .

Υγ.Καλο θα ηταν κάποτε να γινει ενα v.s google play -i store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, gastonegr είπε

Αλήθεια τώρα,  τι παραπάνω σου δίνει ένα iphone από μια ναυαρχιδα android..

Παρακαλώ κάποιος γνωστης να μας πει την άποψη του.

Γιατί η δικιά μου άποψη είναι

iphone αυτό είναι και αν σου αρέσει 

Android 

Αυτό είναι , και αν δεν σου αρέσει παραμετροποιησετο και καντο όπως σου αρέσει..

Περισσότερα πράγματα κάνω σε ένα android πάρα σε ένα iPhone..   έδωσα το 13 pro πήρα ένα s22 ultra και ειλικρινά ότι έκανα στο iPhone το κάνω και με το Samsung το ίδιο καλά όπως και με το iPhone..  επίσης έχω περάσει εφαρμογές που δεν τις έχει το iPhone..  κάθε μήνα ενημερώσεις όλα τέλεια παραμετροποίηση στο foul θέματα εικονίδια ήχοι , ανεπαφες πληρωμες τα πάντα όλα..  η apple είναι ένα κλειστό οικοσύστημα με τα συν του αλλα και με περισσοτερα τα πλην του .. δεν λέω ότι δεν θα πάρω ξανά iPhone θα πάρω σίγουρα αλλά όταν επιστρέφω σε android νοιώθω πλέον ότι έχω ένα δικό μου τηλέφωνο και όχι ένα δικό τους.

Απο ένα σημείο/ηλικία και μετά, βαριέσαι να σκαλίζεις/παραμετροποιείς/ασχολεισαι με updates κλπ συνέχεια και θές απλά η συσκευή που εχεις χρυσοπληρωσει να κανει αυτά που κανει πολύ καλά.

Ψαξε να δεις το S22ultra που αναφέρεις τι σοβαρά προβλήματα που είχε τον πρώτο καιρό ή τα google pixel πχ πέρυσι. Μιλάμε για προβλήματα ακόμα και στις κλήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως αυτό που μου αρέσει στο iPhone είναι μόνο η μεταπώληση..  ο επόμενος το αγοράζει με ένα χαμόγελο στα χείλη .. το ψάχνει από πάνω μέχρι κάτω να δει για γρατζουνιές χτυπήματα και άλλα τέτοια και η κλασική ερώτηση ποση υγεία μπαταρίας έχει; 

Τεσπα εγώ ανήκω και στα 2 στρατόπεδα 6 μήνες iphone 6 μήνες android . Μου αρέσουν και τα 2 βαριέμαι και τα 2 εύκολα και γρήγορα..  δεν τα κρατάω ποτε 5 χρόνια είμαι αυτός που θέλει συνέχεια το καινούριο..  είμαι tech guy θα μπορούσα να το κάνω και επάγγελμα όπως να γίνω unboxer στο YouTube.. και με κανέναν χορηγό .. τις αγοράζω τις συσκευές μόνος μου.. θα έλεγα τα πλην και τα συν σίγουρα..  και έτσι όπως πρέπει..  

Θέλω να σας εξηγήσω ότι όλοι είμαστε οπαδοί μιας ομάδας οκ..άλλοι είναι παναθηναϊκός και άλλοι Ολυμπιακός όλοι έχουν τα καλά τους αλλά και τα κακά τους.. 

Και για έναν φίλο που έγραψε για ασφάλεια παραπάνω όχι δεν ισχύει ότι μπορείς να πάθεις στο ένα μπορείς να το πάθεις και με το άλλο. Έχω πάθει υποκλοπή του email μου με 2factor authentication σε iphone και έτρεχα 1 μήνα να βγάλω άκρη..  

Τεσπα μην κολλάτε μερικοί οπαδοί .. τεχνολογία είναι και όλους μας ενώνει με τον α και β τρόπο..  

ΥΓ αν δεν υπήρχε το android δεν θα υπήρχε και το iPhone αλλά και αντίθετα αν δεν υπήρχε το iPhone δεν θα υπήρχε και το android.. ο ένας κλέβει ιδέες του άλλου.. οποία καλά υιοθετεί ο ένας φέτος θα τα υιοθετήσει και ο επόμενος του χρόνου..  κοκ.

Και κάτι τελευταίο...

Αυτό που έπρεπε να μας προβληματίζει είναι όχι η διχόνοια ανάμεσα σε apple και λοιπές εταιρείες android αλλά το κεφάλαιο που ζητούν πλέον όλοι τους 1000  και 2000 ευρώ για να πάρεις μία συσκευή η οποία μπορεί να σου πέσει από τα χέρια ανά πάσα στιγμή η ακόμα και να την χάσεις.  Κάποτε τις αγοράζαμε 500 και 600 και τα τελευταία χρόνια έχουν ξεφύγει κατά πολύ οι τιμές τους ακόμη και στα entry level κινητά. 

Τεσπα όλα ένας φορητός υπολογιστής τσέπης είναι που βγάζουν και φωτογραφίες...

Το ότι είναι apple για μένα δεν σημαίνει τίποτα το ότι είναι android πάλι δεν σημαίνει τίποτα.. 

Επεξ/σία από gastonegr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2022 στις 12:31 ΠΜ, gastonegr είπε

Εμένα πάντως αυτό που μου αρέσει στο iPhone είναι μόνο η μεταπώληση..  ο επόμενος το αγοράζει με ένα χαμόγελο στα χείλη .. το ψάχνει από πάνω μέχρι κάτω να δει για γρατζουνιές χτυπήματα και άλλα τέτοια και η κλασική ερώτηση ποση υγεία μπαταρίας έχει; 

Τεσπα εγώ ανήκω και στα 2 στρατόπεδα 6 μήνες iphone 6 μήνες android . Μου αρέσουν και τα 2 βαριέμαι και τα 2 εύκολα και γρήγορα..  δεν τα κρατάω ποτε 5 χρόνια είμαι αυτός που θέλει συνέχεια το καινούριο..  είμαι tech guy θα μπορούσα να το κάνω και επάγγελμα όπως να γίνω unboxer στο YouTube.. και με κανέναν χορηγό .. τις αγοράζω τις συσκευές μόνος μου.. θα έλεγα τα πλην και τα συν σίγουρα..  και έτσι όπως πρέπει..  

Θέλω να σας εξηγήσω ότι όλοι είμαστε οπαδοί μιας ομάδας οκ..άλλοι είναι παναθηναϊκός και άλλοι Ολυμπιακός όλοι έχουν τα καλά τους αλλά και τα κακά τους.. 

Και για έναν φίλο που έγραψε για ασφάλεια παραπάνω όχι δεν ισχύει ότι μπορείς να πάθεις στο ένα μπορείς να το πάθεις και με το άλλο. Έχω πάθει υποκλοπή του email μου με 2factor authentication σε iphone και έτρεχα 1 μήνα να βγάλω άκρη..  

Τεσπα μην κολλάτε μερικοί οπαδοί .. τεχνολογία είναι και όλους μας ενώνει με τον α και β τρόπο..  

ΥΓ αν δεν υπήρχε το android δεν θα υπήρχε και το iPhone αλλά και αντίθετα αν δεν υπήρχε το iPhone δεν θα υπήρχε και το android.. ο ένας κλέβει ιδέες του άλλου.. οποία καλά υιοθετεί ο ένας φέτος θα τα υιοθετήσει και ο επόμενος του χρόνου..  κοκ.

Και κάτι τελευταίο...

Αυτό που έπρεπε να μας προβληματίζει είναι όχι η διχόνοια ανάμεσα σε apple και λοιπές εταιρείες android αλλά το κεφάλαιο που ζητούν πλέον όλοι τους 1000  και 2000 ευρώ για να πάρεις μία συσκευή η οποία μπορεί να σου πέσει από τα χέρια ανά πάσα στιγμή η ακόμα και να την χάσεις.  Κάποτε τις αγοράζαμε 500 και 600 και τα τελευταία χρόνια έχουν ξεφύγει κατά πολύ οι τιμές τους ακόμη και στα entry level κινητά. 

Τεσπα όλα ένας φορητός υπολογιστής τσέπης είναι που βγάζουν και φωτογραφίες...

Το ότι είναι apple για μένα δεν σημαίνει τίποτα το ότι είναι android πάλι δεν σημαίνει τίποτα.. 

ΥΓ αν δεν υπήρχε το android δεν θα υπήρχε και το iPhone αλλά και αντίθετα αν δεν υπήρχε το iPhone δεν θα υπήρχε και το android..

Το παραπάνω που έγραψες , να ξέρεις δεν ισχύει. Μια χαρά θα υπήρχε το iPhone και χωρίς το Android. 
Το αντίθετο λίγο χλωμό μιας και το Android αρχικά φτιάχτηκε για φωτογραφικές με touchscreen…Ας είναι καλά ο https://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Schmidt

On August 28, 2006, Schmidt was elected to Apple Inc.'s board of directors, a position he held until August 2009

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/9/2022 στις 9:24 ΜΜ, roginsky12 είπε

εδω και 14 χρονια βγαζουν το ιδιο τηλεφωνο και το πουλανε ως διαφορετικο

Το γ@μησες και ψόφησε. Είπαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...