Προς το περιεχόμενο

Με αυξήσεις από €100 έως €280 η τιμή του iPhone 14 στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι να δουμε σε τι τιμές θα κυμανθούν τα προηγούμενα μοντέλα και τι τελικά περνεις.. 

Στα 729 από 1099  είχε πέσει το Γενάρη του 20 το iphone Xs 64gb  σε μεγάλες αλυσίδες.  (Δηλαδη το pro μοντελο με frame απο stainless steel ) Και μάλιστα εγώ το είχα πάρει με απόδειξη από αμαζον de στα 670 τον Φλεβάρη του 20 δηλαδή 2,5 χρονια αφότου κυκλοφόρησε. 

Σήμερα βλέπουμε το iphone 12 με 4gb ram   το οποίο είναι "ενα προφατο μοντελο " στα 689 από cosmote στην έκδοση με τα 64gb . 

Για 2022 τα 4gb ram και 64gb είναι οριακά πόσο μάλλον όταν κάποιος δίνει 700 ευρώ για ένα κινητό το οποίο σκέφτεται να κρατήσει 2-3 χρόνια

Καλύτερα να περιμένει κάποιος μήπως πέσει η τιμή του iphone 13 pro αν δεν το αποσύρουν και αυτό 

Αλλιώς πας σε iphone 12 128gb στα 759 η καλύτερα περνεις ένα s21 fe 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, billdanos said:

Τα παράπονά σου στη φορολογία της χώρας μας καθώς και στην ισοτιμία του Ευρώ...

η φορολογια και η ισοτιμια αυξανουν την αρχικη τιμη που ειναι ηδη ακριβη.και δεν το λεω για το iphone  αλλα για οποιοδηποτε εταιρεια που πουλαει κινητο πλεον στο 1κ αρχικη τιμη(σχεδον  1κ).  οτι φταδαμε εν ετος 2022 να δινουμε 1k για κινητο ειναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vortex365 είπε

Γιατι να μην μπορεις ?Στο Amazon.de Πειραιώς εχω.Αν για καποιο λογο δεν συνεργάζεται το καταστημα μπορεις με PayPal  και μια ακομα εναλακτηκη ειναι να φτιαξεις λογαριασμο σε 10 λεπτα στην Γερμανικη Ν26 (online bank).Χανεις ομως τον +1 χρονο εγγυηση του Ελληνα εισαγωγέα (εκτος και αν στο δινει και ο Γερμανος αλλα θα πρεπει να το στειλεις Γερμανια )

Από την ίδια την apple Γερμανίας αν αγοραστεί δεν θα έχει δυο χρόνια εγγύηση από την επίσημη αντιπρόσωπο στην Ελλάδα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, poulinos είπε

η φορολογια και η ισοτιμια αυξανουν την αρχικη τιμη που ειναι ηδη ακριβη.και δεν το λεω για το iphone  αλλα για οποιοδηποτε εταιρεια που πουλαει κινητο πλεον στο 1κ αρχικη τιμη(σχεδον  1κ).  οτι φταδαμε εν ετος 2022 να δινουμε 1k για κινητο ειναι ...

Τι ειναι?

3-5 χρονια το κρατας ανετα με πιο πιθανο για iPhone λογω ενημερωσεων τα 5.

200 ευρω το χρονο μονο πολλα δεν τα λες.

Ενα Weekend σε φτηνοξενοδοχειο να πας φτωχοφαι βενζινες κτλ τα χαλας τα 200 με το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ScorpioX777 είπε

Τι ειναι?

3-5 χρονια το κρατας ανετα με πιο πιθανο για iPhone λογω ενημερωσεων τα 5.

200 ευρω το χρονο μονο πολλα δεν τα λες.

Ενα Weekend σε φτηνοξενοδοχειο να πας φτωχοφαι βενζινες κτλ τα χαλας τα 200 με το παραπανω.

Το θέμα δεν είναι τα 200 το χρόνο αλλά το ότι πρέπει να τα σκάσεις μαζεμένα τα 1500 τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tlykog είπε

Υπάρχουν και εισαγωγές, πέρα του επίσημου εισαγωγέα, από καταστήματα που βελτιώνουν την κατάσταση.

Απορώ γιατί τόσα χρόνια η Ελλάδα πρέπει να είναι η μόνη χώρα στην Ευρώπη που δεν έχει Apple Store. Έπρεπε να έχει γιατί οι αλυσίδες που έχουμε στην Ελλάδα νομίζω ότι εκμετάλλεύονται καταστάσεις. Το 13 pro max που είναι περσινό μοντέλο και το 1 tb είναι στα 1950 ευρώ. Ήθελα να ήξερα ποιος το σκέφτηκε να το αφήσει εκεί και να μην μειωθεί η τιμή του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Το θέμα δεν είναι τα 200 το χρόνο αλλά το ότι πρέπει να τα σκάσεις μαζεμένα τα 1500 τώρα.

Δεν τα εχουν και με δοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ScorpioX777 είπε

Δεν τα εχουν και με δοσεις?

Δόσεις στο αμάξι, δόσεις στις λευκές συσκευές δόσεις και στο κινητό? Νισάφι.

Δεν έχω δόσεις δεν με ενδιαφέρουν τα μηλόφωνα απλά το συζητώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Ένα πράγμα θέλω να σε ρωτήσω μόνο. Λες ότι είναι απαράδεκτο να βγάζει επεξεργαστή περσινό σε φετινό κινητό.

Ας έριχνε την τιμή αν είναι να χρησιμοποιήσει προηγούμενης γενιάς επεξεργαστή. Γιαυτο ειναι κοροιδια και απαράδεκτο.

Γιαυτο βγήκαν και ειπαν '' δεν ανεβάσαμε τις τιμές'', γιατι αν τις ανέβαζαν κιολας, θα ήταν για μούτζες.

Οπως πέρυσι που επειδή το ήξεραν ότι το 13ρι ειναι μια απο τα ιδια με το 12ρι, έδωσαν στην βασική έκδοση 128gb.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Δόσεις στο αμάξι, δόσεις στις λευκές συσκευές δόσεις και στο κινητό? Νισάφι.

Δεν έχω δόσεις δεν με ενδιαφέρουν τα μηλόφωνα απλά το συζητώ.

Το καταλαβαινω για σενα αλλα ειναι και πολλοι που δεν ειναι τοσο φορτωμενοι οποτε ανετα το κανουν με δοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, rallistas είπε

Ειμαι με 11Pro 256gb και θα ηθελα να την κανω την αλλαγη.

Ειναι ομως οντως πολλα τα λεφτα πλεον,ιδιως για τις καταστασεις που ζουμε κι αυτες που θα ερθουν απο χειμωνα.

Θα δουμε.Δε θα πεθανουμε για ενα κινητο.Τη δουλεια μου την κανω μια χαρα ακομα με το 11αρι,το οποιο παραδοξως τα εχει παει και πολυ καλα με την μπαταρια του,τοσο καιρο που το εχω.

Το πολυ πολυ να αλλαξω καμια μπαταρια και βλεπουμε.  #εχειοθεος

Καλά ηρέμησε το 11προ έχεις εννοείται θα πρέπει να αντέχει άνετα τουλάχιστον μια πενταετία, δεν ειναι οτι πηρες κανα ΖΙΑΟΜΙ των 150 ευρω

12 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Τι ειναι?

3-5 χρονια το κρατας ανετα με πιο πιθανο για iPhone λογω ενημερωσεων τα 5.

200 ευρω το χρονο μονο πολλα δεν τα λες.

Ενα Weekend σε φτηνοξενοδοχειο να πας φτωχοφαι βενζινες κτλ τα χαλας τα 200 με το παραπανω.

Ναι αλλα κ αυτο το φτηνοξενοδοχειο χρειαζεται για να κανεις κανα φτωχομπανιο να έρθεις στα καλα σου.

Μη συγκρινεις μηλα με φορτηγα... Αλλο το ενα αλλο το αλλο κ τα 2 χρειαζονται, οι διακοπες σιγουρα περισσοτερο κ για λόγους απόδοσης στη δουλειά, αλλα κ ηρεμίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dhmosios_Ypalilos είπε

Ναι αλλα κ αυτο το φτηνοξενοδοχειο χρειαζεται για να κανεις κανα φτωχομπανιο να έρθεις στα καλα σου.

Μη συγκρινεις μηλα με φορτηγα... Αλλο το ενα αλλο το αλλο κ τα 2 χρειαζονται, οι διακοπες σιγουρα περισσοτερο κ για λόγους απόδοσης στη δουλειά, αλλα κ ηρεμίας

Weekend ειπα οχι διακοπες εκτος αν θεωρεις τις 2 μερες διακοπες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

το ποσοστο των iphone σε χωρα που περασε ανηκουστα μνημονια ,λεηλατημενη απο ορδες λαμογιων με επιπεδο οικονομιας κ διαβιωσης αφρικανικης χωρας ειναι αποδειξη απο μονο του

μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας

Eσύ θα είσαι ο πρώτος που θα το αγοράσει- αν δεν το έχει κάνει ήδη, οπότε μη μας κουνάς το δάκτυλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...