Προς το περιεχόμενο

Με αυξήσεις από €100 έως €280 η τιμή του iPhone 14 στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Dhmosios_Ypalilos είπε

Eσύ θα είσαι ο πρώτος που θα το αγοράσει- αν δεν το έχει κάνει ήδη, οπότε μη μας κουνάς το δάκτυλο

κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια ομως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lyrasmichael είπε

Απορώ γιατί τόσα χρόνια η Ελλάδα πρέπει να είναι η μόνη χώρα στην Ευρώπη που δεν έχει Apple Store. Έπρεπε να έχει γιατί οι αλυσίδες που έχουμε στην Ελλάδα νομίζω ότι εκμετάλλεύονται καταστάσεις. Το 13 pro max που είναι περσινό μοντέλο και το 1 tb είναι στα 1950 ευρώ. Ήθελα να ήξερα ποιος το σκέφτηκε να το αφήσει εκεί και να μην μειωθεί η τιμή του. 

Παίζει σε όλη την Ελλάδα να μην έχουν πάνω από 4-5 τεμάχια σε αυτή την έκδοση... Ποιος χρειάζεται κινητό το 2022 με 1ΤΒ χώρο;

Συμφωνώ, αλλά η Ελλάδα είναι μικρή αγορά και γενικά μας έχουν "γραμμένους"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ScorpioX777 said:

Τι ειναι?

3-5 χρονια το κρατας ανετα με πιο πιθανο για iPhone λογω ενημερωσεων τα 5.

200 ευρω το χρονο μονο πολλα δεν τα λες.

Ενα Weekend σε φτηνοξενοδοχειο να πας φτωχοφαι βενζινες κτλ τα χαλας τα 200 με το παραπανω.

σιγουρα μπορεις να το κρατησεις πολλα χρονια.απλα καθε χρονο βλεπεις πιο ακριβη τιμη και με χαλαει.καποτε ναυαρχιδα 700 ευρω.τωρα πχ 1500.τα κανουν βεβαια γιατι μπορουν.ολες οι εταιρειες εννοειται.δεν εχω θεμα με την apple. και με τα pc το ιδιο.καποτε κορυφαια καρτα 500 ευρω τωρα 1500.τυχαια παραδειγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CarbonFibre είπε

Από την ίδια την apple Γερμανίας αν αγοραστεί δεν θα έχει δυο χρόνια εγγύηση από την επίσημη αντιπρόσωπο στην Ελλάδα ;

Απο κατάστημα Apple store  αλλης χωρας δεν θα δεχθει καν την παραγγελία (μετα ειδα οτι μιλας για επισημο apple store) για να μην προκυψει θεμα εσωτερικου ανταγωνισμου .Εδω στην Ελλαδα εχεις 1 χρονο εγγυηση απο την Apple + 1 χρονο απο τον εισαγωγέα/αντιπροσώπου (πχ isquare ) η τον συνεργατη του εισαγωγέα/αντιπροσωπου (πχ Πλαίσιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, arisikaria είπε

Η αγορά από Αμερική όπως κάθε φορά που θέλω να αγοράσω προϊόν της Apple. 

Τότε είσαι ο άνθρωπος μου και θέλω τα φώτα σου .

 Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική τέλος Οκτώβρη .

 Θέλω να μου πεις αν ξέρεις ή οποίος ξέρει στα σίγουρα αν μπορώ να αγοράσω από Apple Store εκεί να το φέρω Ελλάδα και να μην είναι κλειδωμένο .

 Μπορώ να το φέρω σφραγισμένο στις αποσκευές ;; Μιλάω για ένα κομμάτι για μένα .  
 
 Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως φέτος οι εκεί συσκευές δεν έχουν υποδοχή sim και ο πάροχος που έχω εδώ δεν έχει μέχρι τώρα δυνατότητα e sim.

 Υ.Γ ΔΕΝ γίνεται να αλλάξω πάροχο καθότι πρόσφατα ανανέωσα με απεριόριστα GB σε καλή τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Τότε είσαι ο άνθρωπος μου και θέλω τα φώτα σου .

 Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική τέλος Οκτώβρη .

 Θέλω να μου πεις αν ξέρεις ή οποίος ξέρει στα σίγουρα αν μπορώ να αγοράσω από Apple Store εκεί να το φέρω Ελλάδα και να μην είναι κλειδωμένο .

 Μπορώ να το φέρω σφραγισμένο στις αποσκευές ;; Μιλάω για ένα κομμάτι για μένα .  
 
 Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως φέτος οι εκεί συσκευές δεν έχουν υποδοχή sim και ο πάροχος που έχω εδώ δεν έχει μέχρι τώρα δυνατότητα e sim.

 Υ.Γ ΔΕΝ γίνεται να αλλάξω πάροχο καθότι πρόσφατα ανανέωσα με απεριόριστα GB σε καλή τιμή 

 Ε.. αν δεν εχεις esim τι να το κανεις..; Φροντισε να εχεις προπαραγγειλει να μη μεινεις με το π**λι στο χερι οταν περασεις  απο το store αν θες να το παρεις. Οσο για το σφραγισμενο, γιατι να μην το ξεσφραγισεις αν ειναι για σενα για να σαι σιγουρος; 
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Τότε είσαι ο άνθρωπος μου και θέλω τα φώτα σου .

 Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική τέλος Οκτώβρη .

 Θέλω να μου πεις αν ξέρεις ή οποίος ξέρει στα σίγουρα αν μπορώ να αγοράσω από Apple Store εκεί να το φέρω Ελλάδα και να μην είναι κλειδωμένο .

 Μπορώ να το φέρω σφραγισμένο στις αποσκευές ;; Μιλάω για ένα κομμάτι για μένα .  
 
 Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως φέτος οι εκεί συσκευές δεν έχουν υποδοχή sim και ο πάροχος που έχω εδώ δεν έχει μέχρι τώρα δυνατότητα e sim.

 Υ.Γ ΔΕΝ γίνεται να αλλάξω πάροχο καθότι πρόσφατα ανανέωσα με απεριόριστα GB σε καλή τιμή 

100% σίγουρος δεν είμαι αλλά το 2015 ο αδερφός μου, μου έφερε επεξεργαστή και ram κλειστά από Αμερική, προφανώς δεν δήλωσε κάτι. Επειδή είναι κινητό μπορείς να το έχεις στο χέρι σου και την συσκευασία μέσα στην βαλίτσα, δεν θα σου πει κανείς τίποτα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Από την ίδια την apple Γερμανίας αν αγοραστεί δεν θα έχει δυο χρόνια εγγύηση από την επίσημη αντιπρόσωπο στην Ελλάδα ;

Για να αγοράσεις απο Apple Store εξωτερικού θα πρέπει να το κάνεις με Forward Address (π.χ. mailboxde).

Απο 'κει και έπειτα, τα εξουσιοδοτημένα μετά ακόμα και στο 2ο χρόνο θα σε καλύψουν εδώ.

Βέβαια η καλύτερη σου λύση απο Γερμανία για να μη μπλέκεις είναι το γερμανικό Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple του Steve Jobs είχε τη λογική να φτάσει το iPhone σε όσα περισσότερα χέρια με το να επιτευχθεί μείωση τιμής ανά μοντέλο. Η λογική του Cook είναι άλλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...