Προς το περιεχόμενο

Με αυξήσεις από €100 έως €280 η τιμή του iPhone 14 στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι στιγμής στην Ευρώπη παντως δεν πρέπει να τσουλάνε.

αλλες χρονιές λίγα λεπτά αφού άνοιγαν τα preorder , ορισμένα χρώματα η/και χωρητικότητες είχαν 2-4 εβδομάδες  παράδοσης, τώρα Γερμανια είναι όλα διαθέσιμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως μόλις το παρήγγειλα το 14 pro και την άλλη παρασκευή έρχεται. 999 δολ και 3% πίσω επειδή εχω apple card. Βέβαια δεν θα είναι τόσο τυχεροί όσοι δεν μένουν ΗΠΑ και δεν έχουν apple card. Ωστόσο, τα 1400 (τιμή Ελλάδας) είναι εξωφρενική τιμή.

Επεξ/σία από sterizos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pseira είπε

Μέχρι στιγμής στην Ευρώπη παντως δεν πρέπει να τσουλάνε.

αλλες χρονιές λίγα λεπτά αφού άνοιγαν τα preorder , ορισμένα χρώματα η/και χωρητικότητες είχαν 2-4 εβδομάδες  παράδοσης, τώρα Γερμανια είναι όλα διαθέσιμα

Και το ρολοι (ουλτρα) βλεπω διαθεσιμοτητα αρκετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Τότε είσαι ο άνθρωπος μου και θέλω τα φώτα σου .

 Πρόκειται να ταξιδέψω Αμερική τέλος Οκτώβρη .

 Θέλω να μου πεις αν ξέρεις ή οποίος ξέρει στα σίγουρα αν μπορώ να αγοράσω από Apple Store εκεί να το φέρω Ελλάδα και να μην είναι κλειδωμένο .

 Μπορώ να το φέρω σφραγισμένο στις αποσκευές ;; Μιλάω για ένα κομμάτι για μένα .  
 
 Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως φέτος οι εκεί συσκευές δεν έχουν υποδοχή sim και ο πάροχος που έχω εδώ δεν έχει μέχρι τώρα δυνατότητα e sim.

 Υ.Γ ΔΕΝ γίνεται να αλλάξω πάροχο καθότι πρόσφατα ανανέωσα με απεριόριστα GB σε καλή τιμή 

Καλησπέρα. Ναι μπορείς να το αγοράσεις χωρίς να είναι κλειδωμένο απλά τους λες εκεί οτι θα πάει Ελλάδα το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Δεν μπορείς να το έχεις στο κουτί του σφραγισμένο θα πρέπει να το έχεις εκτός συσκευασίας γιατί θα έχεις πρόβλημα στο τελωνείο. Τώρα σε ότι αφορά την κάρτα sim το διάβασα και εγώ ότι θα βγει μόνο με e sim στην Αμερική.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τέτοιες τιμές που έρχονται Ελλάδα σε συμφέρει να πάρεις το αεροπλάνο για νέα Υόρκη και να μείνεις και 4-5 μέρες. 
προχειρος λογαριασμός. 
iPhone 14 pro max 1TB 1600$
Apple Watch ultra 800$
airpods pro 2 250$
σύνολο=2650$. 
 

τιμες Ελλάδας. 
2250€ iPhone. 
1000-1100 ρολόι. 
300-350 AirPods. 3650€. 
 

κόστος εισιτηρίου με επιστροφή για νέα Υόρκη 470€+2650$. 3120€ περίπου. Έχεις και 500€ να ξοδέψεις ή να μείνεις. 

Επεξ/σία από mariosraptor1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pseira είπε

Μέχρι στιγμής στην Ευρώπη παντως δεν πρέπει να τσουλάνε.

αλλες χρονιές λίγα λεπτά αφού άνοιγαν τα preorder , ορισμένα χρώματα η/και χωρητικότητες είχαν 2-4 εβδομάδες  παράδοσης, τώρα Γερμανια είναι όλα διαθέσιμα

η ζωή έχει άλλες προτεραιότητες ειδικά φέτος και ειδικά για τους γερμανούς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mariosraptor1984 είπε

Με τέτοιες τιμές που έρχονται Ελλάδα σε συμφέρει να πάρεις το αεροπλάνο για νέα Υόρκη και να μείνεις και 4-5 μέρες. 
προχειρος λογαριασμός. 
iPhone 14 pro max 1TB 1600$
Apple Watch ultra 800$
airpods pro 2 250$
σύνολο=2650$. 
 

τιμες Ελλάδας. 
2250€ iPhone. 
1000-1100 ρολόι. 
300-350 AirPods. 3650€. 
 

κόστος εισιτηρίου με επιστροφή για νέα Υόρκη 470€+2650$. 3120€ περίπου. Έχεις και 500€ να ξοδέψεις ή να μείνεις. 

Κι αν σου έλεγα ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να πάρεις τίποτα από τα 3;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pseira είπε

Κι αν σου έλεγα ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να πάρεις τίποτα από τα 3;

 

Σίγουρα θα είσαι άρρωστος! :lol: (πλάκα κάνω εννοείται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, pseira είπε

Μέχρι στιγμής στην Ευρώπη παντως δεν πρέπει να τσουλάνε.

αλλες χρονιές λίγα λεπτά αφού άνοιγαν τα preorder , ορισμένα χρώματα η/και χωρητικότητες είχαν 2-4 εβδομάδες  παράδοσης, τώρα Γερμανια είναι όλα διαθέσιμα

 

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

η ζωή έχει άλλες προτεραιότητες ειδικά φέτος και ειδικά για τους γερμανούς.....

Όπως τα λέτε παιδιά..

14 Pro Max δεν βρίσκεις διαθέσιμο μέχρι 27 Οκτωβρίου ΟΥΤΕ στην 1ΤΒ έκδοση. Και το Pro 1 εβδομάδα λιγότερο (προς το παρόν).

Το μόνο που έμεινε αυτή τη στιγμή τουλάχιστον διαθέσιμο για άμεση παραλαβή στις 16 του μήνα είναι το μικρό pro στο 1TB σε 2 χρώματα.

Επεξ/σία από nikos523
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikos523 είπε

 

Όπως τα λέτε παιδιά..

14 Pro Max δεν βρίσκεις διαθέσιμο μέχρι 27 Οκτωβρίου ΟΥΤΕ στην 1ΤΒ έκδοση. Και το Pro 1 εβδομάδα λιγότερο (προς το παρόν).

Το μόνο που έμεινε αυτή τη στιγμή τουλάχιστον διαθέσιμο για άμεση παραλαβή στις 16 του μήνα είναι το μικρό pro στο 1TB σε 2 χρώματα.

άρα προτεραιότητα των γερμανών είναι το 14....μια χαρά λοιπόν.

μας έφυγε ένα βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

άρα προτεραιότητα των γερμανών είναι το 14....μια χαρά λοιπόν.

μας έφυγε ένα βάρος.

Υπάρχει στάνταρ λίστα με πράγματα που έχουν προτεραιότητα και η αγορά κινητού καταργεί άλλες;

Επίσης μιας και μένω Γερμανία, πραγματικά μένω άναυδος κάθε χρόνο με την καταστροφολογία που ακούω για οτιδήποτε όταν κατεβαίνω για διακοπές  

Καταλαβαίνω ότι τα σιχαμερά media πρέπει να κάνουν νούμερα και να δείξουν στον κόσμο ότι «υπάρχουν χειρότερα, μια χαρά είσαι Ελληνα», αλλά είναι πλέον αστείο.

Τέλος πάντων, δεν θέλω να βγω πολύ οφ. Το θέμα είναι ότι από απορία μπήκα να δω τι γίνεται γιατί το Apple store άνοιξε στις 2 χθες για παραγγελίες και κλασικά δεν υπάρχει τίποτα. Αλλά πάλι σε ελληνικό φόρουμ βλέπω τα παραπάνω που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα!

Επεξ/σία από nikos523
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikos523 είπε

 

Επίσης μιας και μένω Γερμανία, πραγματικά μένω άναυδος κάθε χρόνο με την καταστροφολογία που ακούω για οτιδήποτε όταν κατεβαίνω για διακοπές  

 

Oι δικοί σας υπουργοί ανακοινώνουν τα μέτρα για 4 λεπτά μπάνιο και φωταγώγηση με το στανιό στους δρόμους. Τα ελληνικά media απλώς τα γνωστοποιούν και σε εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Oι δικοί σας υπουργοί ανακοινώνουν τα μέτρα για 4 λεπτά μπάνιο και φωταγώγηση με το στανιό στους δρόμους. Τα ελληνικά media απλώς τα γνωστοποιούν και σε εμάς.

Δεν ψηφίζω εδώ φίλε, δεν είναι δικοί μου υπουργοί.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση όμως γιατί θα έμπαινα στο μπάνιο και θα έβλεπα να με χρονομετράει κανενας γερμαναρας και θα τρόμαζα. Όχι ότι το γκάζι είναι ένα για το ζεστό νερό γενικότερα και τα καλοριφέρ (στην τιμή μισής παλέτας ξύλα αλλά μιλάμε για τρελή κατανάλωση μέρα νύχτα), θα μας βάλουν έξτρα «χελώνα» λογικά.

Τέλος πάντων. Να ξέρεις απλά ότι δεν τα λέω με κακιά η κάτι τέτοιο, απλά ξύπνησα ωραία και κάνω και το χαβαλέ μου γιατί δεν υπάρχει και κανένα πρόβλημα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pseira είπε

Κι αν σου έλεγα ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να πάρεις τίποτα από τα 3;

 

Είπα εγώ ότι είναι κάποιος υποχρεωμένος;

Ολο εξυπνάδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2022 στις 10:32 ΠΜ, darkmatinee είπε

Η ΕΕ να αναλάβει δράση για τη τιμή ενός προϊόντος από ιδιωτική εταιρεία...

Είναι από αυτούς που για όλα τους φταίει το κράτος 🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...