Προς το περιεχόμενο

Nova: Ιδιόκτητο FTTH δίκτυο 10 Gigabit μέχρι το 2027 και εμπορικά πακέτα μέχρι 1 Gbps το Νοέμβριο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Θα ήταν ιδανικό ναι, αλλά λογικά θα τρέξουν πρώτα και σε αυτές που ξέρουν ότι υπάρχει υψηλό ενδιαφέρον για FTTH από αρκετό κόσμο κι όχι μόνο για το χαμηλότερο πακέτο.

Oυτε αυτο δεν κανουν.. 

Σκεψου τις περιοχες που δεν εχουν ολοκληρωσει ή ξεκινησει τα εργα τους και ειναι ακομα με ADSL/VDSL.

Κεντρο Αθηνας,Ν.Κοσμος,Αμπελοκηποι,Εξαρχεια (εκει δεν ξερω εαν  θα τους αφησουν να σκαψουν), ΜΕΤΣ,Κουκακι.

Μιλαμε για πυκνοκατοικημενες περιοχες και πολλα καταστηματα,μικρα και μεγαλα ξενοδοχεια κτλ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Όχι οι πλουσιότερες όμως.

Την έχουμε ξανακάνει αυτή την συζήτηση, ξενοδοχεία ας βάλουν μισθωμένες, το να τους πας FTTH ουσιαστικά χάνεις έσοδα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Thresh είπε

Όχι οι πλουσιότερες όμως.

Την έχουμε ξανακάνει αυτή την συζήτηση, ξενοδοχεία ας βάλουν μισθωμένες, το να τους πας FTTH ουσιαστικά χάνεις έσοδα. 😛

Εαν νομιζεις οτι τα σπιτια στο Κουκακι ειναι φτηνα , πλανασαι πλανην οικτράν.

Απο την Οδο Ζαχαριτσα και πανω εως τον περιφεριακο Φιλοπαππου ειναι απλησιαστες οι τιμες...

Για το Μετς δεν χρειαζεται να σχολιασω πιστευω...

Αλλα σχεδια εχουν ομως, πχ Μεταξουργειο Λεωνιδιου,Μ.Αλεξανδρου,Κολωνου κτλ εχουν FTTH.

Σπιτια και κατοικους δεν εχουν... Μονο Οικους Ανοχης, Κινεζικα μαγαζια και εγκατελημενα κτιρια που ζουν μεσα τοξικομανεις και μεταναστες...

Οποτε δεν στεκει αυτο με το πλουσιοτερες...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρόλα αυτά μέχρι τώρα δεν ψήνεται να έρθει κάποιος, μαζόχες που δεν πάνε στα λεφτά? Δεν ξέρω.

Όπως έγραψα πιο πάνω, την έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση στο adslgr. 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dieksodo είπε

to θεμα ειναι πως πρεπει να περασει απο τη διαχειρηση της πολυκατοικιας για να μπει μεσα απο τοιχους

μπλεξιμο

Και ας μην ξεχνάμε και όσους ιδιοκτήτες πιστεύουν ακόμα σε δεισιδαιμονίες και έχουν στηρίξει τη βιοθεωρία τους σε προκαταλήψεις. Ξέρεις διαόλια με κολοκύθια, 999, σφράγισμα και προφητείες της μορφής «Θα έρθει ο καιρός που...».

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Παρόλα αυτά μέχρι τώρα δεν ψήνεται να έρθει κάποιος, μαζόχες που δεν πάνε στα λεφτά? Δεν ξέρω.

Όπως έγραψα πιο πάνω, την έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση στο adslgr. 😛

Νομίζω ακόμα δημιουργούνται νέες ενότητες και εκεί γύρω από αυτή τη συζήτηση. Δεν τελειώνει ποτέ...

1 ώρα πριν, k_w_t είπε

Εαν νομιζεις οτι τα σπιτια στο Κουκακι ειναι φτηνα , πλανασαι πλανην οικτράν.

Απο την Οδο Ζαχαριτσα και πανω εως τον περιφεριακο Φιλοπαππου ειναι απλησιαστες οι τιμες...

Για το Μετς δεν χρειαζεται να σχολιασω πιστευω...

Αλλα σχεδια εχουν ομως, πχ Μεταξουργειο Λεωνιδιου,Μ.Αλεξανδρου,Κολωνου κτλ εχουν FTTH.

Σπιτια και κατοικους δεν εχουν... Μονο Οικους Ανοχης, Κινεζικα μαγαζια και εγκατελημενα κτιρια που ζουν μεσα τοξικομανεις και μεταναστες...

Οποτε δεν στεκει αυτο με το πλουσιοτερες...

 

Νομίζω στους οίκους ανοχής παίζει να έχουν βάλει οπτική ίνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2022 στις 10:51 ΠΜ, georgerapp είπε

Εταιρεία λοποδητης !!!

Μεσα στο ψέμα κ την λαμογια . 

Έμπλεξα, αλλα εμαθα . 

Δεν προτείνω σε κανεναν να ξεκινήσει κάτι μαζι τους εάν πρώτα δεν σιγουρευτεί για την ταχύτητα που παρέχεται στην περιοχή του . 

Ένας εύκολος τρόπος ειναι να πάρεις προσφορά απο τον ΟΤΕ κ να ρωτήσεις ποσα θα πιάνω. 

Θα σου απαντήσουν τίμια. 

Εαν σου δώσει χαμηλά ο ΟΤΕ ποτε μην βασιστείς σε αυτα που θα σου πουν αυτοί εδω . 

Μεσα στην μαπα με κορόιδευαν! 

Έρχεται 50 στην πόρτα σας . 

Κύριε έχετε πρόβλημα!!!!!!!!

Ενω εν τέλη έπαιρνα απο τηλ κέντρο!!!!

Έφερα ηλεκτρολόγο κ μετρήσαμε στην εισοδο κ γελαγε με την καζουρα που μου κανανε αυτα τα αληταρια , ουτε 20!!! 

Πηρα τηλ ΟΤΕ κ μου κανουν κύριε max μεχρι 30 σας δίνουμε "τιμιοι μπεσαληδες " με κέρδισαν κ άφησα το απαιτούμενο πρόστιμο να με θυμούνται οι λακεδες .

30 ειπε ο ΟΤΕ 35 πιάνω. 

 

Αλλα το σπίτι ειχε προβλημα!!!!!!!!!

Αχ αχ αχ !!!! Άτιμοι.

Εδώ πούλησαν στην γυναίκα υπηρεσία eon και της ανέλυσαν για το ποσο χρήσιμο ειναι το box (παύση κλπ στις ταινίες) όλα διεξοδικά  βέβαια με μια μικρή λεπτομέρεια ότι το box δεν το έδιναν στην νησιώτικη Ελλάδα ενώ ήξεραν απο τηνναρχη ότι είμαστε από ροδο... και μετά είχαμε συμβόλαιο και εννοείται ότι μου έλεγαν σιγα δεν έχει η TV να κατεβάσετε το app της λέω όχι δεν έχει δώστε μου το box.. δηλαδή έλεος συμφωνώ με τον φίλο μέσα στην απατεωνια έτυχε και εχω καλή 100ρα αλλιώς θα τους είχε πάρει όλους εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/09/2022 at 12:06, k_w_t said:

Καλα αυτο εννοειτε αφου δεν εκαναν κρατικο κορμο οπως στο ρευμα (ΔΕΔΔΗΕ) και απλωνει ο καθενας τα δικα του δικτυα.

Το θεμα ειναι οτι ακομα υπαρχουν περιοχες που δεν εχουν σκαψει καθολου και παιζουν με ADSL/VDSL απο Α/Κ..

Πολλοι οι λογοι που γινεται αυτο.απο το να σκαψεις να φερεις ινα μεχρι εκει μεχρι αν αξιζει την επενδυση ή αν αξιζει το να στειλεις τεχνικο εκει σε περιπτωση βλαβης κτλ.

On 09/09/2022 at 12:11, chrisxkar said:

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν γινεται ευρεια χρηση πακετων 5g για ιντερνετ μπορουν καλυφτουν παρα πολλες περιοχες που δεν εχουν υποδομες και σιγουρα ειναι πιο ευκολη η τοποθετηση απο το να χρειαζεται να σκαψεις ολη την ελλαδα

και στο 5g υπαρχουν προβληματα.πρεπει να φτασει ινα μεχρι καποιο σημειο.δεν μπορεις να δινεις bandwidth διαμεσο links συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2022 στις 8:30 ΜΜ, poulinos είπε

Πολλοι οι λογοι που γινεται αυτο.απο το να σκαψεις να φερεις ινα μεχρι εκει μεχρι αν αξιζει την επενδυση ή αν αξιζει το να στειλεις τεχνικο εκει σε περιπτωση βλαβης κτλ.

Δεν νομιζω να μην αξιζει την επενδυση στο Κεντρο της Αθηνας,το Κουκακι,το Μετς και το Ν.Κοσμο.

ΥΓ. Στον Ν.Κοσμο τωρα ξεκινησαν να σκαβουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 13/09/2022 at 09:22, k_w_t said:

Δεν νομιζω να μην αξιζει την επενδυση στο Κεντρο της Αθηνας,το Κουκακι,το Μετς και το Ν.Κοσμο.

ΥΓ. Στον Ν.Κοσμο τωρα ξεκινησαν να σκαβουν...

εννοειται αθηνα αξιζει αφου απειρος κοσμος και εταιρείες.απλα καποιες περιοχες δεν ειναι ευκολο να σκαφτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, poulinos είπε

εννοειται αθηνα αξιζει αφου απειρος κοσμος και εταιρείες.απλα καποιες περιοχες δεν ειναι ευκολο να σκαφτουν.

Στα καλα νεα της υποθεσης η VODAFONE αρχισε να δειχνει διαθεσιμοτητα στο site της σε METΣ και Ν.Κοσμο .

Μεσα σε ελαχιστες μερες μετα το σκαψιμο.

Αντε και στα δικα μας στο Κουκακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 17/10/2022 at 10:10, k_w_t said:

Στα καλα νεα της υποθεσης η VODAFONE αρχισε να δειχνει διαθεσιμοτητα στο site της σε METΣ και Ν.Κοσμο .

Μεσα σε ελαχιστες μερες μετα το σκαψιμο.

Αντε και στα δικα μας στο Κουκακι

αντε με το καλο .αλλιως με vdsl ολα ειναι πιο δυσκολα.ο χαλκος ψοφαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...