Προς το περιεχόμενο

Οι διαφημίσεις στο YouTube φαίνεται να αυξάνονται, με έως και 10 διαφημίσεις σε διάλειμμα χωρίς δυνατότητα skip


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/9/2022 στις 10:55 ΠΜ, Gl0bAlZer0 είπε

To πρόβλημα ειναι στις smart tv αν βλέπεις. Εκεί γίνεται πολύ εκνευριστικό !

Stube σε android Tv και καθάρισες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/9/2022 στις 11:11 ΠΜ, Conan2046 είπε

Μπορείς πάντα να τις αποκλείσεις ρυθμίζοντας τον DNS SERVER σου και βάζοντας π.χ. του adguard

 

καλα που το ειπες, ευχαριστω! εγω στην δικια μου δεν ειχα δει καν αν εχει τετοια ρυθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Kag1ante είπε

5€ φοιτητικό μαζί με yt music 😎
Αλλά σοβαρά τώρα παρά το γεγονός ότι εν ΜΕΡΗ καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν έχουν φτάσει σε γελοίο επίπεδο το πόσο συχνά βλέπεις διαφήμιση. Ναι οκ και η τηλεόραση που είναι τσάμπα έχει διαφημίσεις αλλά η διαφορά είναι ότι το YT ξεκίνησε free γιαυτό είναι όλο και πιό ενοχλητικό..

Ούτε η τηλεόραση είναι τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, slk200gr είπε

Συν περίπου ένα ευρώ έξοδα τραπεζης 

Με αυτό που είπα ισχύει παντού ,και στην τιβι 

Revolut και κανένα απολύτως έξοδο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2022 στις 11:42 ΠΜ, TutaKachun είπε

ΝΑ πχ αυτά. Μα γιατί δεν έρχονται στην Ελλάδα οι υπηρεσίες ουαααα. Γιατί το disney ήρθε σε μας τελευταία ουαααα. Ας σκουπίσω τα δάκρυα μου και ας πάω να πάρω πειρατικό apk Spotify και να βάλω Netflix με 50 λεπτά από Τουρκία. Οι υπηρεσίες δεν έρχονται εδώ (η έρχονται στο τέλος) όχι γιατί είμαστε μικρή αγορά. Για όνομα disney plus έχει η Μάλτα. Δεν έρχονται εδώ γιατί είμαστε γυφτουλες λαμογια και τσιπηδες 

σοβαρα τωρα? γιατι ειναι λογικο να πουλανε την συνδρομη οσο πουλανε στην Γερμανια? στην Αγγλια? στην Αμερικη? τον ιδιο μισθο εχουμε? 
στην Τουρκια γιατι το δινει τοσο φθηνοτερα?  ας μην μου δωσει τιμη Τουρκιας αλλα οχι να μου ζητανε τα ιδια με Γερμανια ή αλλες χωρες. αλλιως οριζεις  ιδια τιμη σε ολο τον πλανητη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, johnnym00 είπε

σοβαρα τωρα? γιατι ειναι λογικο να πουλανε την συνδρομη οσο πουλανε στην Γερμανια? στην Αγγλια? στην Αμερικη? τον ιδιο μισθο εχουμε? 
στην Τουρκια γιατι το δινει τοσο φθηνοτερα?  ας μην μου δωσει τιμη Τουρκιας αλλα οχι να μου ζητανε τα ιδια με Γερμανια ή αλλες χωρες. αλλιως οριζεις  ιδια τιμη σε ολο τον πλανητη.

Δίκιο έχεις απλά βαριόμουν να το γράψω για μερικούς χουβαρντάδες εδώ μέσα 

35 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Revolut και κανένα απολύτως έξοδο 

Δεν το ήξερα αλλά οκ δεν είναι και κόστος 1,90 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, johnnym00 είπε

σοβαρα τωρα? γιατι ειναι λογικο να πουλανε την συνδρομη οσο πουλανε στην Γερμανια? στην Αγγλια? στην Αμερικη? τον ιδιο μισθο εχουμε? 
στην Τουρκια γιατι το δινει τοσο φθηνοτερα?  ας μην μου δωσει τιμη Τουρκιας αλλα οχι να μου ζητανε τα ιδια με Γερμανια ή αλλες χωρες. αλλιως οριζεις  ιδια τιμη σε ολο τον πλανητη.

Σε κάθε τέτοιο θέμα υπάρχουν οι υπερασπιστές του πορτοφολιού των εταιρειών. Μην δίνετε σημασία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Itsme.pit είπε

Stube σε android Tv και καθάρισες !

Δεν είναι όλες οι σμάρτ τιβι με android λειτουργικό. Τι γίνεται στις υπόλοιπες είναι το θέμα (samsung, lg κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν οι διαφημισεις παψουν να ειναι ο νο1 κινδυνος για ιους στον μεσο χρηστη και να εμποδιζουν την λειτουργικοτητα της σελιδας με ολοσελιδες διαφημισεις, ισως το σκεφτω να βγαλω το ublock origin. Μεχρι τοτε βιδωμενο στον υπολογιστη και whitelist τα 1-2 μικρα σαιτ που αξιζουν στηριξης.

Οσον αφορα το youtube, περαν απο την συχνοτητα των διαφημισεων, αν δεν εχεις καποιον αγαπημενο youtuber δεν υπαρχει σοβαρος λογος να κανεις τον σαμαρειτη για να πληρωνονται αυτοι που πλεον ανακυκλωνουν το περιεχομενο τους απο Tiktok, twitch/trovo και Spotify.
Μην ξεχνατε οτι μιλαμε για μια πλατφορμα που ξεκινησε ΔΩΡΕΑΝ και εβαλε διαφημισεις αργοτερα για να αρμεξει το κοινο που την χρησιμοποιουσε, λογω συνηθειας δεν τους εχει παρατησει ο κοσμος.Κατι που ευχομαι να γινει συντομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C26C4763-246C-4A9D-8D78-47C9CB129E87.jpeg

Στις 17/9/2022 στις 8:04 ΠΜ, random_dude είπε

100k επισκέπτες την ημέρα τους διαχειρίζεσαι άνετα με έναν server των €50/μήνα.

Έχασες όλο το νόημα του τί εννοεί ο από πάνω όταν σου λέει ότι έχοντας ένα site των 100k επισκέψεων την ημέρα πως θα βγάλει τα έξοδα του. Δεν εννοεί το hosting, εννοεί ΟΛΑ τα έξοδα τα οποία υπάρχουν προκειμένου να παράγει το υλικό ώστε να έρχονται οι 100k τη μέρα. Πχ πληρωμες των content creators (δημοσιογράφοι αν μιλάμε για τέτοιο site).

Speaking of, επειδή κατά τύχη κάνουμε host κάποια ειδησεογραφικά, τα 100k τη μέρα είναι πολύ μεγάλο νούμερο για την ελληνική αγορά. 

Θα με ενδιέφερε να μαθω ποιο είναι αυτό το domain που φέρνει 3m επισκέπτες το μήνα, καθαρά από περιέργεια. Είναι τεραστειο το νούμερο, για Ελλάδα.

Δεν το αμφισβητώ. Αλλά πραγματικά είναι huge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, polaki είπε

Έχασες όλο το νόημα του τί εννοεί ο από πάνω όταν σου λέει ότι έχοντας ένα site των 100k επισκέψεων την ημέρα πως θα βγάλει τα έξοδα του. Δεν εννοεί το hosting, εννοεί ΟΛΑ τα έξοδα τα οποία υπάρχουν προκειμένου να παράγει το υλικό ώστε να έρχονται οι 100k τη μέρα. Πχ πληρωμες των content creators (δημοσιογράφοι αν μιλάμε για τέτοιο site).

Η αρχική αναφορά όμως αφορούσε αποκλειστικά την ταχύτητα του site. Δεν μίλησε για συνολικό κόστος συντήρησης. Ταχύτητα = hosting και ποιότητα κώδικα.

Επεξ/σία από random_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Haris1977 είπε

Δεν είναι όλες οι σμάρτ τιβι με android λειτουργικό. Τι γίνεται στις υπόλοιπες είναι το θέμα (samsung, lg κλπ)

webOS (LG TV) : https://rootmy.tv/ and install youtube adfree from homebrew menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Haris1977 είπε

Δεν είναι όλες οι σμάρτ τιβι με android λειτουργικό. Τι γίνεται στις υπόλοιπες είναι το θέμα (samsung, lg κλπ)

Ίσως αν άλλαζες dns server σε adguard από τις ρυθμίσεις internet της τηλεόρασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Itsme.pit είπε

Ίσως αν άλλαζες dns server σε adguard από τις ρυθμίσεις internet της τηλεόρασης?

Στην δικιά μου που το έκανα αυτό δεν αλλάζει κάτι. Δείχνει κανονικά διαφημίσεις στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστης iPhone / iMac / Apple TV. Συνδρομές σε Apple One / Netflix / Disney+ και κατά διαστήματα Amazon Prime. Για διασκέδαση γιατί στο γραφείο οι συνδρομές είναι ένα πολύ σοβαρό ποσό κάθε μήνα.

1. iPhone. Ελάχιστες διαφημίσεις, μόνο στην αρχή καθόλου ενοχλητικό. 

2. iMac μέσω safari & ad block Pro. Καμία διαφήμιση.

3. Apple tv. Μέχρι πριν λίγους μήνες ελάχιστες διαφημίσεις και καμία ενόχληση. Το τελευταίο διάστημα πλέον είναι τόσο ενοχλητικό που δεν βλέπω καθόλου. 

Αν δεν βρω λύση με το apple TV μάλλον θα σταματήσω να βλέπω YouTube εκεί. Δεν νομίζω να κερδίζει κάτι έτσι το YouTube. Αν το YouTube καταντήσει star ο κόσμος θα φύγει, πλατφόρμες πολλές έτοιμες να παίξουν και τον δικό του ρόλο. ΟΚ κάποιες διαφημίσεις αλλά όλοι έχουμε όρια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...