Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί το iOS 16.0.2 διορθώνοντας το bug με το τρεμόπαιγμα της κάμερας των iPhone 14 Pro


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Το ότι δεν έχει διαθεσιμότητα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και πετυχημένο. Μετά από ένα εξάμηνο και με αριθμούς πωλήσεων βγαίνει η σούμα. 

Και εγώ αν φτιάξω κάτι και έχω μόνο 10 κομμάτια και τα πουλήσω σε 10 λεπτά θα πω ξεπούλησα σε 10 λεπτά. Τρομερή επιτυχία. 

Δεν πάει έτσι. Θα κοιτάξεις πωλήσεις 11 12 13 και 14 από την μέρα διαθεσιμότητας και για έξη μήνες μετά και θα δεις ποιο έχει πουλήσει περισσότερο και αν είναι πετυχημένο. 

Αν δεν κάνω λάθος το iPhone ήταν και είναι πρώτο σε πωλήσεις με τεράστια διαφορά στα high end κινητά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Αν δεν κάνω λάθος το iPhone ήταν και είναι πρώτο σε πωλήσεις με τεράστια διαφορά στα high end κινητά. 

Ισχύει. Κάθε χρόνο συνήθως η Apple με τα iPhones έχει την πρωτιά στις ναυαρχίδες και οι υπόλοιποι παίζουν στην κατηγορία των mid-rangers στο Android. Η παγίδα όμως σε αυτό είναι ότι τα iPhones αυτά που έχουν την πρωτιά, μπορεί να είναι τα περσινά μοντέλα η και τα πιο φθηνά SE. Όχι απαραίτητα τα εκάστοτε φετινά Pro Max. 

Επεξ/σία από Waiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/9/2022 στις 2:08 ΜΜ, Chris0821 είπε

Τι να κάνουμε τώρα, δεν είναι τα iPhone για τον καθένα!😊

Καλά λες είναι για λίγους κ εκλεκτούς ....Τι πίνεις ρε φίλε ?

 

Επεξ/σία από iwnas28
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι μία .. βγάλτε APPLE κινητό σε χρώμα Deep Blue Ocean και πετάξτε το στη θάλασσα γιατί μόνο για εκεί είναι το μηλαρακι.. ANDROID ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΎΣΕΙ Ο ΉΛΙΟΣ! Ήρεμα το λέω..

  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2022 στις 5:37 ΜΜ, roginsky12 είπε

μπραβο στην απλ...εριξε απλετο φως στην υποθεση

Συνεργάστηκε και η Νικολούλη για να βγεί το update.

Δεν έτρεμε η κάμερα, τα χέρια σας έτρεμαν. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, tsarouc είπε

Η ψυχολογία αλλάζει σιγά σιγά και σταθερά. Όλοι θα το θυμούνται. Και δεν είναι καθόλου στα παπαρια τους. Πονάνε και θα πονανε για πάντα. Όταν κολλήσει η ρετσινιά δεν ξεκολλάει με τίποτε. 

Θυμάσαι το σλόγκαν "δεν το κρατάτε καλά "  Από αυτό και μόνο έχασαν πόσους πελάτες. Η φρίκη που είχε πάθει  η samsung με τις μπαταρίες των note? Δες τους τωρα.  Στο 23 ουλτρα 25 βατ μόνο η φόρτιση. Τρέμουν ... η lg με τα bootlloop? Αυτή διαλύθηκε εντελώς. 

Σιγά σιγά... 

 

Φίλε μου ρίξε μια ματιά στην αξία της μετοχής over time, και ειδικά από το 2010 και μετά, που ειπώθηκε αυτό που λες για το ότι δεν κρατάμε το iPhone 4 καλά και επηρεάζεται η κεραία. 

H αξία της λίγο πριν τη δήλωση, αλλά και μετά, θα δεις ότι δεν επηρεάστηκε καθόλου.

Δε νομίζω να πονάνε λοιπόν καθόλου. Άντε να πονάνε 2-3 σχεδιαστές που απολύθηκαν, αν απολύθηκαν. Μόνο εσύ και άλλοι 7-8 θυμάστε το antenna αλλά και πιο μετά το bendgate. Και ακόμα και αν είχες iphone, θες να μου πεις ότι μετά το antenna gate είπες "fuck this shit, το πουλάω" και το ξεφορτώθηκες? 

Ας μιλάμε και λίγο με δεδομένα.

edit:  https://www.macrotrends.net/stocks/charts/AAPL/apple/stock-price-history

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, polaki είπε

Φίλε μου ρίξε μια ματιά στην αξία της μετοχής over time, και ειδικά από το 2010 και μετά, που ειπώθηκε αυτό που λες για το ότι δεν κρατάμε το iPhone 4 καλά και επηρεάζεται η κεραία. 

H αξία της λίγο πριν τη δήλωση, αλλά και μετά, θα δεις ότι δεν επηρεάστηκε καθόλου.

Δε νομίζω να πονάνε λοιπόν καθόλου. Άντε να πονάνε 2-3 σχεδιαστές που απολύθηκαν, αν απολύθηκαν. Μόνο εσύ και άλλοι 7-8 θυμάστε το antenna αλλά και πιο μετά το bendgate. Και ακόμα και αν είχες iphone, θες να μου πεις ότι μετά το antenna gate είπες "fuck this shit, το πουλάω" και το ξεφορτώθηκες? 

Ας μιλάμε και λίγο με δεδομένα.

edit:  https://www.macrotrends.net/stocks/charts/AAPL/apple/stock-price-history

Συμφωνώ σε όλα αν και η μεγαλύτερη απόδειξη της αξίας του iPhone είναι η συνεχιζόμενα αυξανόμενες πωλήσεις σε κάθε “γενιά”…

1262344161_AppleStatistics(2022)-BusinessofApps.png.e00a21ebcad90e8558ee78b324fae657.png

εδώ το αποτυχημένο 13 mini και πούλησε περισσότερο από τις ναυαρχίδες, αντίστοιχης τιμής, των άλλων εταίρων…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, AtiX είπε

Συμφωνώ σε όλα αν και η μεγαλύτερη απόδειξη της αξίας του iPhone είναι η συνεχιζόμενα αυξανόμενες πωλήσεις σε κάθε “γενιά”…

1262344161_AppleStatistics(2022)-BusinessofApps.png.e00a21ebcad90e8558ee78b324fae657.png

εδώ το αποτυχημένο 13 mini και πούλησε περισσότερο από τις ναυαρχίδες, αντίστοιχης τιμής, των άλλων εταίρων…

Είναι που "εχασε πόσους πελάτες" απτο antenna gate που είπε ο άλλος... LMAO!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...