Προς το περιεχόμενο

JBL live pro 2 ή κάτι άλλο ;


Dev1l

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι σε αναζήτηση ακουστικών Bluetooth για μουσική και θα ήθελα τις απόψεις σας.

Προσφατα άρχισα να ψάχνω ακουστικά Bluetooth για την ακρόαση της αγαπημένης μου μουσικής μέσω του iPhone σε ποιότητα lossless υψηλής ανάλυσης και θα ήθελα να βρω ακουστικά που πληρούν τα κριτήρια για την μέγιστη ποιότητα στον ήχο, να πω εδώ πως μου αρέσει το μπάσο χωρίς όμως να χαλάει η ποιότητα του ήχου. 

Στα κριτήρια λοιπόν:

καθαρος ήχος υψηλής ποιότητας χωρίς διακοπές η διακυμάνσεις στην ποιότητα η αλλοίωση του ήχου σε δυνατή ένταση (όχι πάντα, αλλά όταν απαιτηθεί να μην απογοητεύσει).

μεγαλη διάρκεια μπαταρίας και υποστήριξη Γρηγόρης φόρτισης.

Να μην κάνει αποσυνδέσεις με την συσκευή μου (iPhone 12 mini).

Να έχει EQ για να πάρουμε το μέγιστο του ήχου.

Δεν με ενδιαφέρουν τόσο οι κλήσεις καθώς πλέον τα περισσότερα γίνονται μέσω sms η άλλων εφαρμογών.

Καλό μπάσο

Να αντέχουν στον ιδρώτα και στο νερό (σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα) για λόγους άσκησης στο γυμναστήριο και όταν βρέχει.

Οχι πάνω από 200€.

Σε όλα μου τα κριτήρια που έψαξα η πιο λογική και ολοκληρωμένη λύση είναι τα live pro 2 tws της JBL, ότι review είδα είναι πολύ καλά τα λόγια τους. 

Απο τους περισσότερους που ακούν μουσική η έχουν σχέση με τον ήχο, προτείνουν αυτά η κάτι άλλο ;

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από Dev1l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...