Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας παρακαλώ εχω πρόβλημα!!


skiathos7
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από skiathos7,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μήπως μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας καθως καθάριζα μια μητρική am4+ msi tomahawk έφτασα στο σημείο του επεξεργαστή ειχε παστες γυρω γυρω και άρχισα να καθαρίζω.. σκέφτηκα να βγαλω το cover της cpu πρώτη μου φορά γιατι ειδα ηταν λιγο λερωμένο απο αχνες παστες να δω απο κατω τι παίζει..και εσπασα καταλάθος κάποια αφτακια απο το cover που εχει για να κουμπώνει σφηχτα πάνω στο socket...με λιγα λογια...δεν κουνιέται ουτε βγαίνει αν την γυρίσω ανάποδα απλα μου φαίνεται οτι ψηλό κουνιέται..και εχω απορία πρεπει να ειναι σφηχτα πανω κουμπωμενο;μηπως δεν θα κανει καλή επαφή ο επεξεργαστής και θα εχω πρόβλημα;και πως θα καταλάβω οτι θα εχω πρόβλημα;δεν θα ανοίγει το pc?η στην λειτουργία πανω θα κρεμάει το σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2022 στις 11:14 ΠΜ, skiathos7 είπε

Παιδια μήπως μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας καθως καθάριζα μια μητρική am4+ msi tomahawk έφτασα στο σημείο του επεξεργαστή ειχε παστες γυρω γυρω και άρχισα να καθαρίζω.. σκέφτηκα να βγαλω το cover της cpu πρώτη μου φορά γιατι ειδα ηταν λιγο λερωμένο απο αχνες παστες να δω απο κατω τι παίζει..και εσπασα καταλάθος κάποια αφτακια απο το cover που εχει για να κουμπώνει σφηχτα πάνω στο socket...με λιγα λογια...δεν κουνιέται ουτε βγαίνει αν την γυρίσω ανάποδα απλα μου φαίνεται οτι ψηλό κουνιέται..και εχω απορία πρεπει να ειναι σφηχτα πανω κουμπωμενο;μηπως δεν θα κανει καλή επαφή ο επεξεργαστής και θα εχω πρόβλημα;και πως θα καταλάβω οτι θα εχω πρόβλημα;δεν θα ανοίγει το pc?η στην λειτουργία πανω θα κρεμάει το σύστημα;

Ποιο cover  του επεξεργαστή λες ; Απο αυτα που γραφεις μου φαινεται σαν να έχεις αφήσει το πλαστικό καπάκι της μητρικής που σκεπάζει το σοκετ που οταν βάλεις τον επεξεργαστή αυτο θα πρέπει απλα να το βγάλεις . Πάνω απο τον επεξεργαστη υπάρχει μόνο η ψύκτρα .

Εχεις αφήσει αυτο το πλαστικό προστατευτικό πάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Λύση

οχι παιδια δεν καταλαβατε εβγαλα το cover απο το chip το γκρι πλαστικο που μπαινει απο πανω ο επεξεργαστης.τεσπα μια χαρα ειναι ευχαριστω!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, skiathos7 είπε

οχι παιδια δεν καταλαβατε εβγαλα το cover απο το chip το γκρι πλαστικο που μπαινει απο πανω ο επεξεργαστης.τεσπα μια χαρα ειναι ευχαριστω!

Όλα τα βρίσκεις. Μάστορας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...