Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα ports για call of duty


Kritoniok
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Kritoniok,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Θελω να μπω στο Warzone (ενα online παιχνιδι για οσους δεν ξερουν, δεν εχει καποια σημασια) και μου δειχνει Moderate ή strict nat type. Έχω προσπαθήσει τα πάντα αλλα δεν βγάζω ακρη. Έχω ενεργοποιήσει το uPnp. Έχω παιξει με το dmz (αν και δεν ξερω εαν το ρυθμισα σωστα), έχω δοκιμάσει να ανοιξω τα ports του παιχνιδιου απο το port forwarding και να ρυθμισω inbound kai outbound rules στα windows αλλα τίποτα. Μπορει κανεις να με βοηθήσει? Χρησιμοποιω ενα speedport plus ρουτερ της κοσμοτε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Καλησπερα και παλι! Έβγαλα άκρη και θελω να τη δημοσιευσω και για οποιονδήποτε αλλον έχει αυτο το πρόβλημα και ψάχνεται καθως επίσης και επειδη οι λυσεις που θα δείτε στο ιντερνετ αναφέρονται σε ρουτερ απο γνωστες εταιρείες και οχι σε ρουτερ που σου δίνει η εταιρεία συνδρομής (κατι το οποίο είναι πολυ διαδεδομένο στην Αμερικη αλλα όχι στην Ελλαδα). Λοιπον, δεν χρειάζεται να πειράξουμε dmz, το μονο που χρειάζεται είναι να ενεργοποιήσουμε το upnp, μετα παμε και βαζουμε τις θυρες που θέλουμε να κανουμε forward με την ip μας και με wan host start 0.0.0.0 και το σημαντικοτερο απενεργοποιούμε το firewall απο το mycosmote. Για οτιδήποτε απο αυτα εχετε απορίες ή δεν ξερετε που να τα βρείτε, καλεστε τη κοσμοτε ή οποια αλλη εταιρεία ειναι και θα σας βοηθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...