Προς το περιεχόμενο

Aprilia SR GT


Par1s*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει το SR GT 200 ως αντικαταστάση του Yamaha N Max 155, επειδή μου φαίνεται σκληρό με τις ανωμαλίες του δρόμου. Διαβάζω όμως πως έχει προβλήματα με τα πλαστικά του, άλλος με τα φλας, άλλος με τις αναρτήσεις. Βέβαια εντελώς μεμονομένα σχόλια. Υπάρχουν κάτοχοι εδώ να με διαφωτίσουν γιατί προβληματίζομαι.

Αν εξαιρέσεις, την πολύ σημαντική για εμένα, σκληρότητα του N Max, είναι ένα εξαιρετικό scooter και φοβαμαί μην το μετανιώσω λόγω προβλημάτων / κακής κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Par1s* said:

Καλησπέρα, έχω παραγγείλει το SR GT 200 ως αντικαταστάση του Yamaha N Max 155, επειδή μου φαίνεται σκληρό με τις ανωμαλίες του δρόμου. Διαβάζω όμως πως έχει προβλήματα με τα πλαστικά του, άλλος με τα φλας, άλλος με τις αναρτήσεις. Βέβαια εντελώς μεμονομένα σχόλια. Υπάρχουν κάτοχοι εδώ να με διαφωτίσουν γιατί προβληματίζομαι.

Αν εξαιρέσεις, την πολύ σημαντική για εμένα, σκληρότητα του N Max, είναι ένα εξαιρετικό scooter και φοβαμαί μην το μετανιώσω λόγω προβλημάτων / κακής κατασκευής.

Από οτι βλέπω έχει μεγαλύτερη διαδρομη στις αναρτήσεις αλλά σχεδόν ίδιες ζάντες (μόνο μπροστά είναι αντί για 13-->14 ίντσες). Τώρα για πλαστικά και τέτοια δεν γνωρίζω να σου πω. Πάντως η Piaggio δεν με πείθει πλέον για την ποιότητα της.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Πάντως η Piaggio δεν με πείθει πλέον για την ποιότητα της.

μα γιατι το λες αυτο? :lol:

 

34 λεπτά πριν, Par1s* είπε

Αν εξαιρέσεις, την πολύ σημαντική για εμένα, σκληρότητα του N Max, είναι ένα εξαιρετικό scooter και φοβαμαί μην το μετανιώσω λόγω προβλημάτων / κακής κατασκευής.

δεν το εχω το sr αλλα γιατι πιστευεις οτι ειναι πιο μαλακο απο το Nmax? το οδηγησες και οντως ηταν ετσι? προβληματα σοβαρα δεν πιστευω να εχεις, οπως ολα τα ιταλικα θα ασχολεισαι με μικροζημιες που συνηθως δεν ειναι σοβαρες βλαβες. yamaha δεν ειναι παντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

μα γιατι το λες αυτο? :lol:

 

δεν το εχω το sr αλλα γιατι πιστευεις οτι ειναι πιο μαλακο απο το Nmax? το οδηγησες και οντως ηταν ετσι? προβληματα σοβαρα δεν πιστευω να εχεις, οπως ολα τα ιταλικα θα ασχολεισαι με μικροζημιες που συνηθως δεν ειναι σοβαρες βλαβες. yamaha δεν ειναι παντως. 

Το οδήγησα ναι, και ένιωσα διαφορά. Αν και δεν έχω καμία σχέση με το τεχνικό κομμάτι των μηχανών, ο κινητήρας του είναι ο ίδιος με το Piaggio Medley το οποίο είναι πολύ ποιοτικό, το έχει ο αδερφός μου. Σίγουρα προτιμώ Yamaha αλλά είναι πολύ συγκεκριμένος ο λόγος που δεν με βολεύει δυστυχώς. Τέλος πάντων, ότι είναι να γίνει θα γίνει, ελπίζω να είναι μία καλή αγορά στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουσες βεβαια απλα να παιξεις με τις αναρτησεις του ΝΜΑΧ. Ετσι και αλλιως φανταζομαι ηδη εβαλες λεφτα απο τη τσεπη σου για αγορα καινουργιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου αρέσει,  ( είναι όντος ωραιο σκουρεακι διαφορετικό) , έχεις εγγύηση   μην σκεφτεσε τίποτα. Να το χαρείς αυτό να σκεφτεσε τίποτε άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...