Προς το περιεχόμενο

Amazon Warehouse -10% σε επιλεγμένα προϊόντα


salvatore_abbie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν εντάσσεται σίγουρα στην κατηγορία αλλά 10% έκπτωση σε ήδη χαμηλότερες τιμές (ακόμη και σε Like New προϊόντα που έχουν επιστραφεί) μου φαίνεται πως είναι. Τουλάχιστον σε κινητά που κοιτάζω έχω βρει κάποιες πολύ καλές περιπτώσεις π.χ. Pixel 5 από αγγλικό Amazon στα 300€ τελική μετά τα import fees και τα ταχυδρομικά (very good condition).

Παραθέτω και τα links μονο με τα προϊόντα σε έκπτωση (αφού δεν ισχύει καθολικά για όλα όσα πωλούνται στο warehouse): 

 

( Η έκπτωση γίνεται στο καλάθι παρεπιπτόντως)

 

Amazon.co.uk

https://www.amazon.co.uk/Warehouse-Deals-Events/b?ie=UTF8&node=8873237031

 

Amazon.de

https://www.amazon.de/-/en/Warehouse-Deals-Events/b?ie=UTF8&node=8872698031

 

Amazon.fr

https://www.amazon.fr/Offres-Reconditionnees-Les-Evenements/b?ie=UTF8&node=8873227031

 

Amazon.es

https://www.amazon.es/Descuentos-Productos-Reacondicionados/b?ie=UTF8&node=8873212031

Amazon.it

https://www.amazon.it/Eventi-Warehouse-Deals/b?ie=UTF8&node=8872709031

 

Αν θέλετε ποστάρετε σε απαντήσεις αξιοσημείωτες ευκαιρίες που βρίσκετε ώστε να βοηθηθούμε όλοι!

 

Υ.Γ. Είχε ξαναγίνει πριν 1 μήνα και μετά ανέβηκε η έκπτωση σε 20% αλλά σε λιγότερα προϊόντα. Μάλλον ξεστοκάρουν τις αποθήκες ενόψει του prime event 11-12 Οκτωβρίου και του Black Friday.

Υ.Γ.2 Ένα παράδειγμα (που είναι και καλή ευκαιρία μάλλον) , η αρχική τιμή αναπροσαρμόζεται στο ελληνικό ΦΠΑ και η έκπτωση στο καλάθι.

 

Spoiler

IMG_20221002_153714.jpg

 

 

Spoiler

IMG_20221002_153730.jpg

 

 

Spoiler

IMG_20221002_153754.jpg

 

  • Like 11
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα τα jabra elite 7 pro στα 108 ευρώ (beige χρώμα) σε very good condition (ελπίζω να μην έχουν φορεθεί). Τα μαύρα στο skroutz έχουν 200 ευρώ.

Επίσης είδα ότι τα sony xm4 over ear παίζουν κοντά στο 200αρικο, ενώ στο skroutz κάνουν 270.

Επεξ/σία από billpao
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το άσχετο post και την χαζή ερώτηση, το είχα πάντα απορία, αλλά πώς ψάχνουμε πράγματα στα warehouses? Έχει φίλτρα τύπου "με μεγαλύτερη έκπτωση" ή απλά ψάχνεις προϊόντα που θες και βλέπεις τις τιμές τους σε used κλπ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, billpao είπε

Φαντάζομαι Αγγλίας, Ισπανίας και Ιταλίας θα έχουν κυρίως QWERTY

Ολα εχουν διαφορετικο πληκτρολογιο απο το US

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmein είπε

Συγγνώμη για το άσχετο post και την χαζή ερώτηση, το είχα πάντα απορία, αλλά πώς ψάχνουμε πράγματα στα warehouses? Έχει φίλτρα τύπου "με μεγαλύτερη έκπτωση" ή απλά ψάχνεις προϊόντα που θες και βλέπεις τις τιμές τους σε used κλπ; 

Στην αναζήτηση πανω γράψε warehouse   και θα σε πάει σε μια σελίδα με το banner warehouse deals ,πατάς πανω εκεί και σε πάει σε μια άλλη που από κάτω έχει το promo με το 10% και από εκεί επιλέγεις κατηγορία .Δεν κάνεις μεμονωμένα αναζήτηση του προϊόντος δυστηχως .IMG_20221002_201649.jpg.7c2fea6a1e262a5059e7936fe4b4c020.jpgIMG_20221002_201637.jpg.ac182f038698918a2db714e864594bce.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, billpao είπε

Φαντάζομαι Αγγλίας, Ισπανίας και Ιταλίας θα έχουν κυρίως QWERTY

Στην ουσία qwerty είναι, απλά ισχύει, για κάποιον που χρησιμοποιεί σπάνια το pc πχ 1-2 φορές το μήνα δεν είναι καλό να πάρει άλλης διατάξης γιατί θα μπερδευτεί με τα σύμβολα αν πρέπει να τα κοιτάει ενώ γράφει. 

(στο άμαζον νομίζω τα φτηνότερα keyboards σε warehouse παίζει να είναι τα Ιταλικά και nordic τουλάχιστον απ οτι θυμάμαι από παλιά event)

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καει απο αμαζον warehouse deals , πηρα ενα σετ ανεμιστηρες argb open box και ηρθαν ανεμιστηρες κινεζικοι αλλης εταιριας απο οτι αγορασα, εφαγα κανα 15θημερο για να παρω τα 50ε πισω , πραγματικα αρκετα απο οσα επιστρεφονται σε αυτους δεν εχουν σωστο ελεγχο. πχ μητρικες με απων ios shield οι sκληροι nvme αλλης χωρητικοτητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο χρόνο σε αγορές μου απο τα warehouses μου  τυχαίνουν πολλα ανάποδα(λαθος περιγραφή, προσόντα μη λειτουργικά κτλ) μάλλον έχει μειωθει ο έλεγχος. Λάβετε υποψιν ότι μονο στο γερμανικο δεν πληρώνεις προκαταβολικά έξοδα αποστολής και απλα επιστρέφεις το προϊόν στο τοπικό dhl με χρέωση δική τους. Σε όλα τα αλλα AMAZON (ιταλικο , Γαλλικο κτλ) πρεπει να προκαταβάλεις τα έξοδα αποστολής και όταν σου γίνει η επιστροφή χρημάτων σου επιστρέφουν και τα έξοδα αποστολής. Και τώρα  Είμαι σε μια τέτοια φάση αναμονής απο το Ιταλικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, klainmein είπε

Συγγνώμη για το άσχετο post και την χαζή ερώτηση, το είχα πάντα απορία, αλλά πώς ψάχνουμε πράγματα στα warehouses? Έχει φίλτρα τύπου "με μεγαλύτερη έκπτωση" ή απλά ψάχνεις προϊόντα που θες και βλέπεις τις τιμές τους σε used κλπ; 

Αν ανοίξεις τα link σε browser κι όχι στο app(αν είσαι σε κινητό) μπορείς να κάνεις και αναζήτηση στο store του warehouse το εκπτωτικό. Και μετά από το filters για περαιτέρω κατηγοριοποίηση . Εκτός κι αν εννοείς πως φτάνεις στο warehouse, εγώ πάντα κάνω search στο site "Amazon warehouse" και προχωράω 

Επεξ/σία από salvatore_abbie
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα που το αναφερατε αυτο.

αρα αντιλαμβανομαι οτι απο τις κανονικες επιστροφες δεν κανουν κανενα ελεγχο. Ισως ειναι μεγαλοι οι ογκοι και δεν προλαβαινουν ή δεν τους συμφερει να ασχοληθουν. Ή και να εντοπισουν κατι κουλο του τυπου ο πελατης εκανε ακυρωση και γυρισε το δισκο αλλα γυρισε αλλο μικροτερης αξιας ή γυρισε αλλους ανεμιστηρες ή αλλα ρουχα, θα πρεπει να κινηθει μια Χ διαδικασια που μπορει να την βαριουνται οι υπαλληλοι ή/και δεν υπαρχει κανενας ελεγχος ευθυνων μεσα ή σκεφτονται τι να κανουν να στραφουν κατα του Μητσου στην Ελλαδα για απατη γιατι τους επεστρεψε δισκο 120gb αντι 500 που αγορασε οταν διακινουν δις εμπορευματων τον χρονο?

Μου θυμιζει αυτο που μας ειχε πει πριν χρονια ο γνωστος μεγαλοτραπεζιτης ΣΕΟ οταν μας διδασκε στο πανεπιστημιο, ημασταν οι τελευταιοι που ανοιξαμε τραπεζα ιδιωτικη (την κοκκινομπλε) και επρεπε να αναπτυχθουμε γρηγορα, δωσαμε μαζικα δανεια σε δραχμες, δανεια στο λεπτο, χωρις ελεγχους, μονο με ταυτοτητα γνωριζοντας οτι υπηρχε η πιθανοτητα απατης και πηραμε αυτο το ρισκο για γρηγορα κερδη/γρηγορη αναπτυξη πελατολογιου. Οντως φαγαμε μερικες εκατονταδες εκατ. δραχμες σε απατη απο κυκλωμα αλλα αναπτυξαμε στον ιδιο χρονο τη δανειακη βαση σε τρις δραχμες αρα cost/benefit wise αξιζε το ρισκο και τον κοπο.

Λες τελικα να ειναι αληθεια ολο αυτο με και καλα τις επιστροφες ειδων Amazon που τα αγοραζουν 3οι σε παλετες σε αστειες τιμες για να αδειασει χωρος στις αποθηκες επιστροφων της Αμαζον και μετα αυτοι τα σκοτωνουν σε αστειες τιμες με και καλα lucky bundles του τυπου 30 δολαρια ενα κουτι με 1-5 αντικειμενα μεσα?? Γιατι το ειχα για απατη/πονζι σκιμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...