Προς το περιεχόμενο

Elden Ring Launch Edition για PC από τον ΓΕΡΜΑΝΟ στα 9.90€


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην Ομάδα!
Διαθέσιμο στα παρακάτω καταστήματα γερμανος
Εαν κάποιον τον εξηπηρετη
Κερατεας
Πειραιά Ηρώων Πολυτεχνείου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, venuets είπε

Καλησπέρα στην Ομάδα!
Διαθέσιμο στα παρακάτω καταστήματα γερμανος
Εαν κάποιον τον εξηπηρετη
Κερατεας
Πειραιά Ηρώων Πολυτεχνείου

 

δεν ισχύουν οι διαθεσιμότητες.

μου τις δώσαν εχθές από το 2108006000, επικοινώνησα αλλά είτε ήταν κρατημένα είτε δεν υπήρχαν.

πριν 3 λεπτά μίλησα πάλι με 2108006000, και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ούτε στο e-shop ούτε σε κανένα κατάστημα πανελλαδικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnieXoX είπε

δεν ισχύουν οι διαθεσιμότητες.

μου τις δώσαν εχθές από το 2108006000, επικοινώνησα αλλά είτε ήταν κρατημένα είτε δεν υπήρχαν.

πριν 3 λεπτά μίλησα πάλι με 2108006000, και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ούτε στο e-shop ούτε σε κανένα κατάστημα πανελλαδικά

οτι μου ειπαν πριν λιγο σου λεω ! Πηγα σε καταστημα της περιοχης μ και περιμενω να μου το φερει απο αλλο καταστημα αυριο! αν δεν μου το φερει θα ενημερωσω! παντως αν καποιος πηρε 2-3 η δεν το θελει εδω ειμαι για αγορα :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

Ενδιαφέρεται κάποιος για παραλαβή από Γερμανό?

Εννοείται στην τιμή του τίτλου.

Edit : Βρέθηκε ενδιαφερόμενος

Επεξ/σία από andrewk4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω κανείς να αφήσει την παραγγελία του... θα το πάρει και θα το πουλήσει στη διπλή τιμή, να του ρθει το δικό του δώρο..

Εκτός από αυτούς που θα χουν κάνει κράτηση στην άλλη άκρη της ελλάδος (ή της αττικής, βλ. κερατέα) και συνειδητοποίησαν πως δεν υπάρχει δυνατότητα να τους σταλεί με κάποιο τρόπο..

οπότε, ας μην ελπίζουμε πολλά όσοι δεν προλάβαμε.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bonorov είπε

Αν κάποιος έχει πολλαπλη παραγγελια ή δεν θα παραλαβει θα με ενδιέφερε γιατί δεν κατάφερε τελικά να κάνω παραγγελια... 

Σεπόλια μενω

δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, αλλα τα τελευταια χρονια, υπαρχουνε ατομα που κυνηγανε τις προσφορες , οχι για να παρουνε το προιον επειδη το χρειαζονται, αλλα το παιρνουνε πιο γρηγορα απο εσενα για να στο πουλησουνε μετα σε σενα σε μεγαλυτερη τιμη που δεν το προλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, crsweber είπε

δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, αλλα τα τελευταια χρονια, υπαρχουνε ατομα που κυνηγανε τις προσφορες , οχι για να παρουνε το προιον επειδη το χρειαζονται, αλλα το παιρνουνε πιο γρηγορα απο εσενα για να στο πουλησουνε μετα σε σενα σε μεγαλυτερη τιμη που δεν το προλαβες

παρ'ολ'αυτα υπαρχουν και τιμια ατομα εδω μεσα, δε χανει τιποτα να ρωταει.

παρελαβα και εγω με online παραγγελια και παραλαβη απο καταστημα, ολα ΟΚ. Να λεμε και τα καλα επειδη καποι φαγωθηκανε οτι θα πεσουν πιστολιες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, crsweber είπε

δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, αλλα τα τελευταια χρονια, υπαρχουνε ατομα που κυνηγανε τις προσφορες , οχι για να παρουνε το προιον επειδη το χρειαζονται, αλλα το παιρνουνε πιο γρηγορα απο εσενα για να στο πουλησουνε μετα σε σενα σε μεγαλυτερη τιμη που δεν το προλαβες

Λέγεται νόμος προσφοράς και ζήτησης. Γενικότερα και εγώ έχω πάρει πράγματα και τα ξανά πουλήσει γιατί πολύ απλά τα βρήκα στο εξωτερικό σε καλύτερη τιμή. 
Εδώ πουλάνε μεταχειρισμένα σε τιμή Καινούργιου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

παρ'ολ'αυτα υπαρχουν και τιμια ατομα εδω μεσα, δε χανει τιποτα να ρωταει.

παρελαβα και εγω με online παραγγελια και παραλαβη απο καταστημα, ολα ΟΚ. Να λεμε και τα καλα επειδη καποι φαγωθηκανε οτι θα πεσουν πιστολιες...

Οντως υπαρχουνε ατομα εδω στο φορουμ που εχουνε δωσει καποια παιχνιδια και κονσολες στην τιμη που τα αγορασαν γιατι δεν τα χρειαζονταν τελικα, αυτο που εγραψα πριν ηθελα να φανει για ποιο λογο  εξαντλουνται και αμεσως οι  καλες προσφορες, επειδη τις παιρνουνε ατομα που δεν τα χρειαζονται με σκοπο την μεταπωληση σε πιο ακριβη τιμη

Επεξ/σία από crsweber
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος δεν θέλει κάτι απο προσφορά, το αναφέρει ο ίδιος.

Μην γράφετε τσάμπα ορισμένοι αν κάποιος δεν το θέλει.

42 λεπτά πριν, crsweber είπε

δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει, αλλα τα τελευταια χρονια, υπαρχουνε ατομα που κυνηγανε τις προσφορες , οχι για να παρουνε το προιον επειδη το χρειαζονται, αλλα το παιρνουνε πιο γρηγορα απο εσενα για να στο πουλησουνε μετα σε σενα σε μεγαλυτερη τιμη που δεν το προλαβες

 Και ένα παιχνιδι του playstation5 αν αγόραζε κάποιος απο ανάλογη προσφορα, το έπαιζε και το τερμάτιζε, μετά δεν θα το έβαζε φθηνότερα απο οσο το πήρε, δηλαδή 5ευρώ ξέρω γω. Προφανώς θα το έβαζε παραπάνω.

Εχω δει πολλές φορές κόσμο να πουλάει σε τιμή χώμα ένα παιχνίδι,και μετά αυτος που το αγοράζει να τοι πουλάει ακριβότερα....

Προφανώς και στην Ελλάδα, αλλά και στο εξωτερικό υπάρχει κόσμος ο οποιος εκμεταλλεύεται τις προσφορές με σκοπό την μεταπώληση.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, venuets είπε

Λέγεται νόμος προσφοράς και ζήτησης.

Αυτό βασικά είναι κλασικό arbitrage σε μικρή κλίμακα. Από τη στιγμή που βρίσκεις κάτι σε τιμή που δεν είναι η κανονική του τιμή και μπορείς να το πουλήσεις για υψηλότερα.

(απλά εδώ ο αρχικός πωλητής επιλέγει και το πουλάει φτηνότερα, δεν είναι πχ από άγνοια)

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι σε κάποια φάση το Multirama είχε βάλει τόσο τιμές χώμα τα παιχνίδια, που συνέφερε να τα αγοράσεις και να τα πουλήσεις σφραγισμένα στο Public για μεταχειρισμένα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ!!

Έκανα παραγγελία το μεσημέρι που άλλαξε για λίγα λεπτά απο προσωρινά μη διαθέσιμο σε διαθέσιμο.

Ευχαριστώ @Zengar Zombolt

Elden.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...