Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 09/10/2022 at 17:17, poulinos said:

ΚΑΝΟΝΕΣ  FORUMVISION

1. επιτρεπεται η εισοδος σε ατομα ανω των 18 με επιδειξη αστυνομικης ταυτοτητας.

2. dressing code. απαγορευονται βερμουδες σορτσακια κοντες φουστες και ανοιχτες μπλουζεε.

3.οι vip με συνδρομη 10 ευρω την εβδομαδα θα μαθαινουν τα αποτελεσματα νωριτερα.

4.οποιος εχει την μικροτερη βαθμολογια σημαινει οτι ειναι ασχετος με μουσικη και θα λιθοβολειται δημοσια απο τα αλλα μελη.

5.οποιος βαλει "τραγουδι" και οχι τραγουδι θα υποστει ακρωτηριασμο ενος ακρου.το ποιο ακρο θα ειναι λογω δημοκρατιας θα το διαλεγει ο ιδιος οπως και τον τροπο που θα γινεται ο ακρωτηριασμος.

6.ο νικητης θα κερδισει απειρα λεφτα κσι δοξα οπως στο squid game. 

7.οποιος κερδισει 3 συνεχομενους γυρους γινεται  moderator του παιχνιδιου.οπως ελεγε ο  ιζνογκουντ: θελω να γινω χαλιφης στην θεση του χαλιφη

8.σε καθε γυρο οποιος παρει μηδενικο θα τοποθετηθει σε ηλεκτρικη καρεκλα για  ενα γρηγορο shock. στα 3 μηδενικα σημαινει οτι ειναι μηδενικο ο ιδιος οποτε θα υποστει την ηλεκτρικη καρεκλα οσα δεπτερολεπτα ειναι τα ετη ηλικιας του.

9.για να παρει μερος ενας διαγωνιζομενος θα εξεταζεται προφορικα και γραπτα στην μουσικη.δεν θελουμε ασχετους εδω.να πανε αλλου.

 

Από τον mic2mic στην δηλωση συμμετοχης 

Επαναλαμβάνω τα γενικά περί του παιχνιδιού: Είναι ένας μουσικός διαγωνισμός που αποτελείται από 12 γύρους. Σε κάθε γύρο οι παίκτες επιλέγουν ένα τραγούδι και έτσι σχηματίζεται μια λίστα με τόσα τραγούδια όσοι και παίκτες. Στη συνέχεια οι παίκτες βαθμολογούν τα τραγούδια με το σύστημα της Eurovision (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 και τα υπόλοιπα μηδενικά), χωρίς να γνωρίζουν βέβαια ποιος έστειλε το κάθε τραγούδι. Επίσης γράφουν και κάποιο σύντομο σχόλιο για το κάθε τραγούδι που βαθμολογούν. Ύστερα δημοσιεύονται τα αποτελέσματα, και πάμε για τον επόμενο γύρο. Νικητής ανακυρήσσεται αυτός ο οποίος έχει συγκεντρώσει την μεγαλύτερη συνολική βαθμολογία μετά το πέρας των 12 γύρων

το οτι με ειρωνευεσαι πισω απο ενα πληκτρολογιο επειδη εισαι μοδερετορ ....αυτο με ξεπερνα...και δε νομιζω να σου δινει ποντους σεβασμου πανω απο ολα....ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πηρα μερος στο παιχνιδι οτι γραψατε αυτο και ακολουθω...επειδη δεν θελω να μπανιαριστω εγω το κλεινω εδω...τωρα...ξερω...😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 minutes ago, ariadnimusiclover said:

Από τον mic2mic στην δηλωση συμμετοχης 

Επαναλαμβάνω τα γενικά περί του παιχνιδιού: Είναι ένας μουσικός διαγωνισμός που αποτελείται από 12 γύρους. Σε κάθε γύρο οι παίκτες επιλέγουν ένα τραγούδι και έτσι σχηματίζεται μια λίστα με τόσα τραγούδια όσοι και παίκτες. Στη συνέχεια οι παίκτες βαθμολογούν τα τραγούδια με το σύστημα της Eurovision (12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 και τα υπόλοιπα μηδενικά), χωρίς να γνωρίζουν βέβαια ποιος έστειλε το κάθε τραγούδι. Επίσης γράφουν και κάποιο σύντομο σχόλιο για το κάθε τραγούδι που βαθμολογούν. Ύστερα δημοσιεύονται τα αποτελέσματα, και πάμε για τον επόμενο γύρο. Νικητής ανακυρήσσεται αυτός ο οποίος έχει συγκεντρώσει την μεγαλύτερη συνολική βαθμολογία μετά το πέρας των 12 γύρων

το οτι με ειρωνευεσαι πισω απο ενα πληκτρολογιο επειδη εισαι μοδερετορ ....αυτο με ξεπερνα...και δε νομιζω να σου δινει ποντους σεβασμου πανω απο ολα....ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ πηρα μερος στο παιχνιδι οτι γραψατε αυτο και ακολουθω...επειδη δεν θελω να μπανιαριστω εγω το κλεινω εδω...τωρα...ξερω...😏

δεν ειρωνευομαι κανεναν.ειναι απλα οι οροι του παιχνιδιου. για να εχει ενα νοημα. δεν γινονταi ban στο forumvision. oi προηγουμενοι οροι δεν ειχαν σασπενς.ας γινει λιγο πιο διαδραστικο. :)

αφου δεν ειναι πλεον παιχνιδι ας εχει ενδιαφερον. τσακωνεστε που τσακωνεστε τουλαχιστον να εχει νοημα για εμας τους θεατες.τοσα λεφτα δινουμε.

η ουσια ειναι οτι ειναι ενα ΠΑΙΧΝΙΔΙ για να διασκεδασουμε ευχαριστα και εχει γινει εξηγηση του MILKY WAY   με 100 διαμαχες και 200 off topic σχολια.

και τα ιδια θα ελεγα ως χρηστης.για το super moderator απλα πληρωσα συνδρομη και το πηρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν ειρωνευομαι κανεναν.ειναι απλα οι οροι του παιχνιδιου. για να εχει ενα νοημα. δεν γινονταi ban στο forumvision. oi προηγουμενοι οροι δεν ειχαν σασπενς.ας γινει λιγο πιο διαδραστικο. :)

αφου δεν ειναι πλεον παιχνιδι ας εχει ενδιαφερον. τσακωνεστε που τσακωνεστε τουλαχιστον να εχει νοημα για εμας τους θεατες.τοσα λεφτα δινουμε

Συγνώμη αλλά κι εγώ θα παρεξηγιόμουν εάν τα διάβαζα αυτά κάτω από ένα δικό μου ποστ και έβλεπα γέλια.

Ο αγαπητός μας @NovaLacertae έγραψε λεπτομερώς την ιστορία του παιχνιδιού.  Λοιπόν ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ το θέμα, ας βάλει ο καθένας μας ότι γουστάρει και αγαπάει και ας βαθμολογήσει όπως ο καθένας θέλει.

Είμαστε εδώ να περάσουμε ωραία, με ενδιαφέρον και γλυκιά ανυπομονησία για τα νέα τραγούδια των γύρων. 

 

Επεξ/σία από JennyP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, JennyP said:

Συγνώμη αλλά κι εγώ θα παρεξηγιόμουν εάν τα διάβαζα αυτά κάτω από ένα δικό μου ποστ και έβλεπα γέλια.

Ο αγαπητός μας @NovaLacertae έγραψε λεπτομερώς την ιστορία του παιχνιδιού.  Λοιπόν ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ το θέμα, ας βάλει ο καθένας μας ότι γουστάρει και αγαπάει και ας βαθμολογήσει όπως ο καθένας θέλει.

Είμαστε εδώ να περάσουμε ωραία, με ενδιαφέρον και γλυκιά ανυπομονησία για τα νέα τραγούδια των γύρων. 

 

δεν εκανα quote  κανενα ποστ.οποτε τα ποστ πανε το ενα κατω απο το αλλο.

διαβασε την τελευταια σου παραγραφο jenny και μετα διαβασε τα ποστ μεχρι σημερα να μου πεις αν βλεπεις καπου το ωραια. το βραδυ το θεμα θα καθαρισει απο ολα τα ασχετα ποστς.(και πιστευω ξερεις τι ειναι να σου χαλανε το θεμα με off topic)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν εκανα quote  κανενα ποστ.οποτε τα ποστ πανε το ενα κατω απο το αλλο.

διαβασε την τελευταια σου παραγραφο jenny και μετα διαβασε τα ποστ μεχρι σημερα να μου πεις αν βλεπεις καπου το ωραια. το βραδυ το θεμα θα καθαρισει απο ολα τα ασχετα ποστς.(και πιστευω ξερεις τι ειναι να σου χαλανε το θεμα με off topic)

Όντως ξέρω τι σημαίνει να μου χαλάνε το θέμα με άσχετα σχόλια. Εδώ δεν έχει υπάρξει κάποιο άσχετο σχόλιο. Προφανώς κάποια παρεξήγηση στους "κανόνες" του παιχνιδιού. Αλλά κι εσύ φίλτατε ρίχνεις λάδι στη φωτιά.😋

Επεξ/σία από JennyP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, JennyP said:

Όντως ξέρω τι σημαίνει να μου χαλάνε το θέμα με άσχετα σχόλια. Εδώ δεν έχει υπάρξει κάποιο άσχετο σχόλιο. Προφανώς κάποια παρεξήγηση στους "κανόνες" του παιχνιδιού. Αλλά κι εσύ φίλτατε ρίχνεις λάδι στη φωτιά.😋

αφου κοντευει να γινει η μουσικη οτι γινεται στο μπλα μπλα. απολαυστε το παιχνιδι. οπως ειπωθηκε χαβαλες να γινεται  και νεα songs να μαθαινει ο κοσμος. και δεν ειναι στο συγκεκριμενο θεμα μονο το θεμα.πριν λιγες μερες σβηστηκαν και αλλα ποστς λογω συμπεριφορων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

αφου κοντευει να γινει η μουσικη οτι γινεται στο μπλα μπλα. απολαυστε το παιχνιδι. οπως ειπωθηκε χαβαλες να γινεται  και νεα songs να μαθαινει ο κοσμος. και δεν ειναι στο συγκεκριμενο θεμα μονο το θεμα.πριν λιγες μερες σβηστηκαν και αλλα ποστς λογω συμπεριφορων.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Δε μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου σε αυτό.

Αντε να βαθμολογήσουμε και μετά θα έχουμε άλλα δράματα.😂😂 Αστειεύομαι. Δε θα έχουμε τίποτα..... λέμε τώρα....😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί μία διαφωνία εξελίχθηκε σε καυγά. Εμείς παίζουμε το παιχνίδι 9 χρόνια. Βάζαμε και μουσικές και τραγούδια. 'Ερχεται μία νέα παίκτρια, που διαφωνεί μ' αυτό, για δικούς της λόγους. Αποφασίζει να μηδενίζει τις μουσικές. 'Εχει δικαίωμα να το κάνει, όπως κι εμείς, έχουμε δικαίωμα να βάζουμε μουσικές. Εγώ, θα συνεχίσω να βάζω μουσικές, γιατί έτσι μου αρέσει. Η παίκτρια θα με μηδενίζει. Ε, και? Δικαίωμά μου και δικαίωμά της.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, nomainline said:

Δεν καταλαβαίνω γιατί μία διαφωνία εξελίχθηκε σε καυγά. Εμείς παίζουμε το παιχνίδι 9 χρόνια. Βάζαμε και μουσικές και τραγούδια. 'Ερχεται μία νέα παίκτρια, που διαφωνεί μ' αυτό, για δικούς της λόγους. Αποφασίζει να μηδενίζει τις μουσικές. 'Εχει δικαίωμα να το κάνει, όπως κι εμείς, έχουμε δικαίωμα να βάζουμε μουσικές. Εγώ, θα συνεχίσω να βάζω μουσικές, γιατί έτσι μου αρέσει. Η παίκτρια θα με μηδενίζει. Ε, και? Δικαίωμά μου και δικαίωμά της.

απλα αυτα καταληγουν σε τσακωμους και off topic σχολια.που να μπουν και σχολια για τα τραγουδια δηλαδη. ο καθενας ρχει την δικη του αποψη και θα κανει εννοειται αυτο που θελει.αλλα θα γεμισει off topic και β.αν ξεφυγει το θεμα παιζρι να κλειδωθει γιατι οπως εχω πει δεν ειμαστε μονο εμεις ουτε τσ διαβαζουμε μονο εμεις. αν ηταν club και οχι  topic θα ηταν αλλιως

15 minutes ago, JennyP said:

Έχεις απόλυτο δίκιο! Δε μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου σε αυτό.

Αντε να βαθμολογήσουμε και μετά θα έχουμε άλλα δράματα.😂😂 Αστειεύομαι. Δε θα έχουμε τίποτα..... λέμε τώρα....😂

αυτο φοβαμαι.μην γινει πανικος οταν πεσει βαθμολογια και σχολια. δυστυχως πολλα θεματα ξεφευγουν και ειναι κριμα.εχουμε δει τσακωμους και σε αλλα θεματα της ΜΟΥΣΙΚΗΣ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NovaLacertaeευχαριστω που μπηκες στον κοπο, απο το δευτερο γυρο θα βαλω αλλους βαθμους αφου υπαρχει τετοια προιστορια 🙂

ΥΓ Οι επιλογες σου ειναι εξαιρετικες  τωρα αν αυτο ειναι ευχη η... καταρα 🤣σε εισαγωγικα, μου εισαι πολυ συμπαθης ασχετα αν αυτο μπορει να μην  ειναι αμοιβαιο χαχα☺

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/10/2022 στις 6:49 ΜΜ, ariadnimusiclover είπε

ΥΓ προσωπικα εχω φιλιες με το χιουμορ ιδιως οταν αναφερθηκαν στον διαγωνισμο του εξωτερικου και καποιοι ηθελαν να σκασουν στα γελια με τα τραγουδια δυο συνφορουμιτων που η μια ηταν η αδελφη μου αλλα δεν ειπα τιποτα...χιουμορ ηταν... σκεφτηκα...🤔🤐

Βρε, Αριάδη, πραγματικά αυτό κατάλαβες από το ακόλουθο σχόλιό μου;;

 

  

Στις 3/10/2022 στις 11:42 ΠΜ, MrsPeel είπε

Πέρασα μια βόλτα από το άλλο φόρουμ, όπου το παιχνίδι παίζεται στα αγγλικά και κάποιος από εκεί έγραψε για τους δύο καινούριους παίκτες από την Ελλάδα, που προσκάλεσε ο @mic2mic.  Αναρωτιέται αν θα έχουν κοντινά μουσικά γούστα με εκείνον και ήρθα εδώ, @drh για να κλάψουμε παρέα..... Από τα γέλια!!

😂

 

Επειδή δεν έχω μειώσει ποτέ μου άνθρωπο εδώ μέσα και δεν θέλω να υπάρξει υπόνοια ότι έκανα κάτι τέτοιο απέναντι σε εσένα ή στην @JennyP, πάμε να το επεξηγήσουμε λιγάκι για να μην υπάρχουν σκοτεινά σημεία. 

Ο mic2mic και o drh έχουν πολύ καλές σχέσεις σε προσωπικό επίπεδο, αλλά.... ας πούμε ότι τα μουσικά τους γούστα απέχουν αρκετά μεταξύ τους. Φαντάζομαι, λοιπόν, τους παίκτες στο άλλο φόρουμ να περιμένουν έναν δεύτερο mic2mic στο παιχνίδι.... και να τους εμφανίζεται ένας drh!! Το έκανα εικόνα και γέλασα τρελά.

 

Πάμε και για τα φαλαινέζικα, να σας βάλω μέσα σε ένα αστείο, που έλαβε χώρα πριν από χρόνια, αλλά με το οποίο γελάμε ακόμη. Ιδού το σχόλιο για το κομμάτι των 2L8:

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAΧΑΧΑΧΑΧΑ: 2L8 - Don't Follow Me
Το κομμάτι που με έκανε να γράψω σχόλια χωρίς να έχω ΚΑΘΟΛΟΥ χρόνο!!!!
ΒΡΑΒΕΙΟ!!!!
Το τραγούδι (???) ξεκινάει με τον τύπο να έχει τελειώσει μια αποτυχημένη γαργάρα που ΕΜΦΑΝΩΣ δεν έφερε αποτέλεσμα.
Εντάξει, κι εγώ ξυπνάω μια μέρα το χρόνο με κλεισμένη φωνή, αλλά δεν προσπαθώ να τραγουδήσω. Μια φορά που απλά μίλησα, ο γιος μου τρόμαξε. Έκτοτε προσέχω...
Μετά ακούω το στίχο "don't follow me cause I am lost too" και σκέφτομαι "ο τύπος πρέπει να την πάτησε χοντρά όπως όλοι μας σε κάποια φάση, ακουλουθώντας αυτοκίνητο σε ερημικές επαρχίες νομίζοντας ότι <<αυτός μπροστά ξέρει πού παει>>".
Μετά διάβασα το σχόλιο στο youtube που λέει "ο τύπος ξέρει φαλαινέζικα" και ξύπνησα την πολυκατοικία απ' τα γέλια (το κρίμα στο λαιμό σας).

 

Για την ιστορία να πω ότι οι δύο αυτοί συμπαίκτες είναι φίλοι εδώ και χρόνια. Είναι και κουμπάροι. Ο Μάκης που έβαλε το κομμάτι έχει βαφτίσει τον ένα υιό του Γιώργου που έγραψε το σχόλιο. Με λίγα λόγια θέλω να πω το εξής: 

Μην Παίρνετε Τα Σχόλια ή Το Παιχνίδι Πολύ Προσωπικά !!!!

Πολλά θα διαβάσετε και αυτό ακριβώς είναι που μας αρέσει στο παιχνίδι αυτό! Άντε να παραθέσω και σχόλιο σε κομμάτι που έβαλα εγώ, για να μην νομίζετε ότι μιλάω αφ' υψηλού. Όταν λοιπόν, σκέφτηκα να βάλω στο παιχνίδι την κομματάρα "Love me to the end" των  Deine lakaien , ο mic2mic έγραψε σαν σχόλιο: "Αυτό θα πήγαινε καλύτερα αν ο τραγουδιστής δεν ακουγόταν σαν φιμωμένος ρινόκερος. "

Και φυσικά δεν θέλαμε και πολύ για να το τραβήξουμε λίγο παραπάνω για να γελάσουμε περισσότερο. 

image.png.6037922217bdb994c84c4e7a67798db8.png

 

Επεξ/σία από MrsPeel
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, MrsPeel είπε

Βρε, Αριάδη, πραγματικά αυτό κατάλαβες από το ακόλουθο σχόλιό μου;;

 

  

 

Επειδή δεν έχω μειώσει ποτέ μου άνθρωπο εδώ μέσα και δεν θέλω να υπάρξει υπόνοια ότι έκανα κάτι τέτοιο απέναντι σε εσένα ή στην @JennyP, πάμε να το επεξηγήσουμε λιγάκι για να μην υπάρχουν σκοτεινά σημεία. 

Ο mic2mic και o drh έχουν πολύ καλές σχέσεις σε προσωπικό επίπεδο, αλλά.... ας πούμε ότι τα μουσικά τους γούστα απέχουν αρκετά μεταξύ τους. Φαντάζομαι, λοιπόν, έναν παίκτη στο άλλο φόρουμ να περιμένουν έναν δεύτερο mic2mic στο παιχνίδι.... και να τους εμφανίζεται ένας drh!! Το έκανα εικόνα και γέλασα τρελά.

 

Πάμε και για τα φαλαινέζικα, να σας βάλω μέσα σε ένα αστείο, που έλαβε χώρα πριν από χρόνια, αλλά με το οποίο γελάμε ακόμη. Ιδού το σχόλιο για το κομμάτι των 2L8:

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAΧΑΧΑΧΑΧΑ: 2L8 - Don't Follow Me
Το κομμάτι που με έκανε να γράψω σχόλια χωρίς να έχω ΚΑΘΟΛΟΥ χρόνο!!!!
ΒΡΑΒΕΙΟ!!!!
Το τραγούδι (???) ξεκινάει με τον τύπο να έχει τελειώσει μια αποτυχημένη γαργάρα που ΕΜΦΑΝΩΣ δεν έφερε αποτέλεσμα.
Εντάξει, κι εγώ ξυπνάω μια μέρα το χρόνο με κλεισμένη φωνή, αλλά δεν προσπαθώ να τραγουδήσω. Μια φορά που απλά μίλησα, ο γιος μου τρόμαξε. Έκτοτε προσέχω...
Μετά ακούω το στίχο "don't follow me cause I am lost too" και σκέφτομαι "ο τύπος πρέπει να την πάτησε χοντρά όπως όλοι μας σε κάποια φάση, ακουλουθώντας αυτοκίνητο σε ερημικές επαρχίες νομίζοντας ότι <<αυτός μπροστά ξέρει πού παει>>".
Μετά διάβασα το σχόλιο στο youtube που λέει "ο τύπος ξέρει φαλαινέζικα" και ξύπνησα την πολυκατοικία απ' τα γέλια (το κρίμα στο λαιμό σας).

 

Για την ιστορία να πω ότι οι δύο αυτοί συμπαίκτες είναι φίλοι εδώ και χρόνια. Είναι και κουμπάροι. Ο Μάκης που έβαλε το κομμάτι έχει βαφτίσει τον ένα υιό του Γιώργου που έγραψε το σχόλιο. Με λίγα λόγια θέλω να πω το εξής: 

Μην Παίρνετε Τα Σχόλια ή Το Παιχνίδι Πολύ Προσωπικά !!!!

Πολλά θα διαβάσετε και αυτό ακριβώς είναι που μας αρέσει στο παιχνίδι αυτό! Άντε να παραθέσω και σχόλιο σε κομμάτι που έβαλα εγώ, για να μην νομίζετε ότι μιλάω αφ' υψηλού. Όταν λοιπόν, σκέφτηκα να βάλω στο παιχνίδι την κομματάρα "Love me to the end" των  Deine lakaien , ο mic2mic έγραψε σαν σχόλιο: "Αυτό θα πήγαινε καλύτερα αν ο τραγουδιστής δεν ακουγόταν σαν φιμωμένος ρινόκερος. "

Και φυσικά δεν θέλαμε και πολύ για να το τραβήξουμε λίγο παραπάνω για να γελάσουμε περισσότερο. 

image.png.6037922217bdb994c84c4e7a67798db8.png

 

Ασε με γιατι τον εστειλα σε ενα φιλο μου και τι μου ειπε? Οτι μοιαζει σαν τον κομη δρακουλα και σκιαζεται🤣..κανενα προβλημα αληθεια απλα  εγω καποιες φορες γινομαι τυπικη σκετος σπαζοκλαμπανιας🤪 οπως ελεγε και ο Χαρρυ Κλυνν. Ευχαριστω που μετα απο αυτη την επεξηγηση η οποια παρεξηση μενει στο παρελθον. Ειναι λογικο να εχετε μεταξυ σας αλλες σχεσεις τοσα χρονια. Ειμαι κι εγω εντονος ανθρωπος ωρες ωρες. Τελος παντων η βαθμολιες μου θα αλλαξουν μετα και απο το ιστορικο που παρεθεσε ο @NovaLacertaeκαι που δεν γνωριζα.. παμε να το διασκεδασουμεεεε😄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρέπει κι εγώ να τοποθετηθώ επί του ανακύψαντος θέματος, τόσο λόγω της θέσης όσο και λόγω της εμπειρίας μου. Δεν πρόκειται να μακρηγορήσω, άλλωστε το θέμα είναι συγκεκριμένο και δεν επιδέχεται πολλών ερμηνειών. Επιπλέον, πιστεύω ακράδαντα ότι "το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" οπότε δεν πρόκειται να σας κουράσω με βαθυστόχαστες αναλύσεις οι οποίες στο κάτω-κάτω ουδέποτε καταλήγουν σε σαφή συμπεράσματα και ενίοτε περιπλέκουν παρά διαφωτίζουν τις παραμέτρους του εκάστοτε προβλήματος. Επί του προκειμένου τώρα, πρόκειται περί μιας λεπτής και ευαίσθητης υπόθεσης της οποίας τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ενώ εκ πρώτης μοιάζουν μάλλον αδρά και ευκολονόητα, εντούτοις μια δεύτερη ανάγνωση αποκαλύπτει μια κρυμμένη πολυπλοκότητα της οποίας οι πολυποίκιλες εκφάνσεις χρήζουν περαιτέρω ενδελεχούς διερεύνησης και συστηματικής μελέτης. Με αυτήν την προσεκτική και ουδόλως βεβιασμένη προσέγγιση, θα επιχειρήσω κι εγώ να εξετάσω σφαιρικά το θέμα ώστε να μη μείνει ουδεμία σκοτεινή πτυχή και το μαχαίρι να φτάσει στο κόκκαλο. Αποκρυπτογραφώντας λοιπόν τις επιμέρους ενστάσεις καθώς και τα εκατέρωθεν επιχειρήματα, καταλήγω στο αβίαστο συμπέρασμα ότι οι πιθανότητες μιας εν πολλοίς κοινώς αποδεκτής λύσης είναι αν όχι πάρα πολλές, τουλάχιστον αρκετές και σε κάθε περίπτωση λίγες ή έστω ελάχιστες. Χωρίς να επεκταθώ στις αμφίσημες λεπτομέρειες οι οποίες ίσως να μην ενδιαφέρουν το πλατύ κοινό και τις οποίες πιθανότατα δεν διαθέτει και την κατάλληλη εκπαίδευση ώστε να αξιολογήσει και να σταθμίσει αφήνοντας στην άκρη προσωπικές προκαταλήψεις και ετεροβαρείς εμπειρίες, θα καταλήξω σε μία σύσταση η οποία όμως είναι ταυτοχρόνως παράκληση, έκκληση, επίκληση και διαταγή. Ελπίζω λοιπόν ότι με αυτήν την σύντομη μεν, περιεκτική δε παρέμβασή μου, διέλυσα οποιαδήποτε νέφη περιέβαλλαν την προαναφερθείσα υπόθεση και ξεκαθάρισα το μάλλον ομιχλώδες τοπίο το οποίο μέχρι τούδε δημιουργούσε απροσπέλαστα εμπόδια στην ανάλυση και κατανόηση των συστατικών στοιχείων του θέματος, με την προσδοκία, για να μην πω βεβαιότητα, ότι μια μελλοντική απόπειρα περαιτέρω εμβάθυνσης στις γενεσιουργές αιτίες της περί ης ο λόγος αντιπαράθεσης θα συμβάλει καθοριστικά στην οριστική διευθέτησή της επ'ωφελεία του κοινωνικού συνόλου και εν γένει της πανίδας αλλά και της χλωρίδας της πατρίδας μας αλλά και της πολυαγαπημένης μας Ευρωπαϊκής Ένωσης και εν γένει του πλανήτη μας που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του οικείου πλανητικού συστήματος και φυσικά του Γαλαξία του οποίου έχω την τιμή να προεδρεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Νομίζω ότι πρέπει κι εγώ να τοποθετηθώ επί του ανακύψαντος θέματος, τόσο λόγω της θέσης όσο και λόγω της εμπειρίας μου. Δεν πρόκειται να μακρηγορήσω, άλλωστε το θέμα είναι συγκεκριμένο και δεν επιδέχεται πολλών ερμηνειών. Επιπλέον, πιστεύω ακράδαντα ότι "το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" οπότε δεν πρόκειται να σας κουράσω με βαθυστόχαστες αναλύσεις οι οποίες στο κάτω-κάτω ουδέποτε καταλήγουν σε σαφή συμπεράσματα και ενίοτε περιπλέκουν παρά διαφωτίζουν τις παραμέτρους του εκάστοτε προβλήματος. Επί του προκειμένου τώρα, πρόκειται περί μιας λεπτής και ευαίσθητης υπόθεσης της οποίας τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ενώ εκ πρώτης μοιάζουν μάλλον αδρά και ευκολονόητα, εντούτοις μια δεύτερη ανάγνωση αποκαλύπτει μια κρυμμένη πολυπλοκότητα της οποίας οι πολυποίκιλες εκφάνσεις χρήζουν περαιτέρω ενδελεχούς διερεύνησης και συστηματικής μελέτης. Με αυτήν την προσεκτική και ουδόλως βεβιασμένη προσέγγιση, θα επιχειρήσω κι εγώ να εξετάσω σφαιρικά το θέμα ώστε να μη μείνει ουδεμία σκοτεινή πτυχή και το μαχαίρι να φτάσει στο κόκκαλο. Αποκρυπτογραφώντας λοιπόν τις επιμέρους ενστάσεις καθώς και τα εκατέρωθεν επιχειρήματα, καταλήγω στο αβίαστο συμπέρασμα ότι οι πιθανότητες μιας εν πολλοίς κοινώς αποδεκτής λύσης είναι αν όχι πάρα πολλές, τουλάχιστον αρκετές και σε κάθε περίπτωση λίγες ή έστω ελάχιστες. Χωρίς να επεκταθώ στις αμφίσημες λεπτομέρειες οι οποίες ίσως να μην ενδιαφέρουν το πλατύ κοινό και τις οποίες πιθανότατα δεν διαθέτει και την κατάλληλη εκπαίδευση ώστε να αξιολογήσει και να σταθμίσει αφήνοντας στην άκρη προσωπικές προκαταλήψεις και ετεροβαρείς εμπειρίες, θα καταλήξω σε μία σύσταση η οποία όμως είναι ταυτοχρόνως παράκληση, έκκληση, επίκληση και διαταγή. Ελπίζω λοιπόν ότι με αυτήν την σύντομη μεν, περιεκτική δε παρέμβασή μου, διέλυσα οποιαδήποτε νέφη περιέβαλλαν την προαναφερθείσα υπόθεση και ξεκαθάρισα το μάλλον ομιχλώδες τοπίο το οποίο μέχρι τούδε δημιουργούσε απροσπέλαστα εμπόδια στην ανάλυση και κατανόηση των συστατικών στοιχείων του θέματος, με την προσδοκία, για να μην πω βεβαιότητα, ότι μια μελλοντική απόπειρα περαιτέρω εμβάθυνσης στις γενεσιουργές αιτίες της περί ης ο λόγος αντιπαράθεσης θα συμβάλει καθοριστικά στην οριστική διευθέτησή της επ'ωφελεία του κοινωνικού συνόλου και εν γένει της πανίδας αλλά και της χλωρίδας της πατρίδας μας αλλά και της πολυαγαπημένης μας Ευρωπαϊκής Ένωσης και εν γένει του πλανήτη μας που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του οικείου πλανητικού συστήματος και φυσικά του Γαλαξία του οποίου έχω την τιμή να προεδρεύω.

 

Μετά από αυτό το post ο ρινόκερος πήρε μαντήλι κεντημένο με βελονάκι και φιμώθηκε από μόνος του! 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά; Έγινε thread με το νέο παιχνίδι και μόλις το πήρα χαμπάρι!

Και όχι μόνο αυτό, άρχισε και με κοντρίτσες....που όμως, με μεγάλη μου απογοήτευση, βλέπω ότι τα πνεύματα δείχνουν να ηρεμούν

Ελπίζοντας ότι έμεινε μια φλογίτσα (και μέχρι να διαβάσω όλα τα προηγούμενα σχόλια) έφερα κακού κακού λίγο λάδι....κανονίστε εσείς

13 χρόνια κάθειρξης στο ληστή που έστελνε τα κλοπιμαία στην Αλβανία σε  τενεκέδες με λάδι - ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΘΑΡΡΟΣ

 

6 ώρες πριν, mic2mic είπε

το πλατύ κοινό

με είπε χοντρό; το διαβάσατε; χοντρό; εμένα; που αν με βάλεις δίπλα στο ρινόκερο θα νομίζεις ότι είναι κουταβάκι

Στις 9/10/2022 στις 5:42 ΜΜ, JennyP είπε

με ενδιαφέρον και γλυκιά ανυπομονησία για τα νέα τραγούδια των γύρων

τραγούδια τελικά θα βάζουμε; ή κομμάτια; μπερδεύτηκα....και τι θα γίνει με μένα που πάντα βάζω ύμνους;;;

Στις 9/10/2022 στις 6:03 ΜΜ, nomainline είπε

Εγώ, θα συνεχίσω να βάζω μουσικές, γιατί έτσι μου αρέσει. Η παίκτρια θα με μηδενίζει. Ε, και? Δικαίωμά μου και δικαίωμά της.

Όχι κυρία μου. Έλεος πχια με αυτές τις πολιτισμένες συμπεριφορές. Αν δεν υπάρξει ένα ξεκατίνιασμα, ένα μαλλιοτράβηγμα, μια πάλη στη λάσπη, μια μονομαχία με φωτόσπαθα, τι κάνουμε;

Στις 9/10/2022 στις 5:17 ΜΜ, poulinos είπε

επιτρεπεται η εισοδος σε στομα ανω των 18

Εμένα το στόμα μου είναι 16.2. Να μπω;

Στις 9/10/2022 στις 5:26 ΜΜ, ariadnimusiclover είπε

οτι με ειρωνευεσαι πισω απο ενα πληκτρολογιο επειδη εισαι μοδερετορ

image.png.60b24b6024e771d30ea3c56905f85020.png

Σούπερ μοδερατορ! Μην κόβουμε γαλόνια 😉

21 ώρες πριν, ariadnimusiclover είπε

Οι επιλογες σου ειναι εξαιρετικες

Αυτό τώρα, αν κατάλαβα καλά, το έγραψες για τον @NovaLacertae και εννοούσες τα κομμάτια που έβαζε......δε θα μιλήσω.....δε θα μιλήσω.....🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...