Προς το περιεχόμενο

Insomnia Forumvision #2


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, ariadnimusiclover είπε

@NovaLacertae   ΥΓ Οι επιλογες σου ειναι εξαιρετικες 

1 ώρα πριν, drh είπε

Αυτό τώρα, αν κατάλαβα καλά, το έγραψες για τον @NovaLacertae και εννοούσες τα κομμάτια που έβαζε......δε θα μιλήσω.....δε θα μιλήσω.....🤣

Ε, Ναι, να μιλήσεις; να πεις τι;;;  ... Όταν υπάρχουν τα γραπτά...   23-3-2017

876206218_BravoDRH-Nova.jpg.59ab62ea1c4356186c467eb4b4928539.jpg

83 βαθμούς μου είχες δώσει με 3 -> 12αρια, 1 -> 10αρι, 3 -> 8αρια...    (6ο παιχνίδι)   :lol:   ... Πως το είπαμε;  scripta manent ;  :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Ε, Ναι, να μιλήσεις; να πεις τι;;;  ... Όταν υπάρχουν τα γραπτά...   23-3-2017

876206218_BravoDRH-Nova.jpg.59ab62ea1c4356186c467eb4b4928539.jpg

83 βαθμούς μου είχες δώσει με 3 -> 12αρια, 1 -> 10αρι, 3 -> 8αρια...    (6ο παιχνίδι)   :lol:   ... Πως το είπαμε;  scripta manent ;  :P  

πωπω τι αρχείο είναι αυτό που έχεις πρέπει να προσέχουμε χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/10/2022 at 18:57, drh said:

Τι έγινε ρε παιδιά; Έγινε thread με το νέο παιχνίδι και μόλις το πήρα χαμπάρι!

Και όχι μόνο αυτό, άρχισε και με κοντρίτσες....που όμως, με μεγάλη μου απογοήτευση, βλέπω ότι τα πνεύματα δείχνουν να ηρεμούν

Ελπίζοντας ότι έμεινε μια φλογίτσα (και μέχρι να διαβάσω όλα τα προηγούμενα σχόλια) έφερα κακού κακού λίγο λάδι....κανονίστε εσείς

13 χρόνια κάθειρξης στο ληστή που έστελνε τα κλοπιμαία στην Αλβανία σε  τενεκέδες με λάδι - ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΘΑΡΡΟΣ

 

με είπε χοντρό; το διαβάσατε; χοντρό; εμένα; που αν με βάλεις δίπλα στο ρινόκερο θα νομίζεις ότι είναι κουταβάκι

τραγούδια τελικά θα βάζουμε; ή κομμάτια; μπερδεύτηκα....και τι θα γίνει με μένα που πάντα βάζω ύμνους;;;

Όχι κυρία μου. Έλεος πχια με αυτές τις πολιτισμένες συμπεριφορές. Αν δεν υπάρξει ένα ξεκατίνιασμα, ένα μαλλιοτράβηγμα, μια πάλη στη λάσπη, μια μονομαχία με φωτόσπαθα, τι κάνουμε;

Εμένα το στόμα μου είναι 16.2. Να μπω;

image.png.60b24b6024e771d30ea3c56905f85020.png

Σούπερ μοδερατορ! Μην κόβουμε γαλόνια 😉

Αυτό τώρα, αν κατάλαβα καλά, το έγραψες για τον @NovaLacertae και εννοούσες τα κομμάτια που έβαζε......δε θα μιλήσω.....δε θα μιλήσω.....🤣

ολοι ban. τερμα.και lock to topic

θα μπεις χαριστικα ακομα και με 16,2 στομα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, poulinos είπε

ολοι ban. τερμα.και lock to topic

Γκουχου γκουχου. Πολύ σκληρός.

Πρώτα εξαντλούμε τους υπόλοιπους τρόπους. Να, εγώ, πρόχειρα πρόχειρα, έχω ένα δραστικό τρόπο πειθούς για να κόβονται μαχαίρι κάτι τέτοια. Όποτε το πράγμα ξεφεύγει, θα σας λέω "σταματήστε, γιατί θα ανεβάσω βιντεάκι που τραγουδάω". Θα ακούτε ΣΚΕΤΗ μουσική και θα σας φαίνετε λες και τραγουδούν αηδόνια. Θα λέτε ορχηστρικό και θα κλαίτε. Θα ακούτε τη πρώτη συλλαβή από ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ και θα βουλώνετε τ' αυτιά σας ενστικτωδώς. Γι' αυτό σας λέω, ας μη φτάσουμε εκεί, είναι κρίμα.

Μάθετε μπαλίτσα, γατάκια. 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, poulinos είπε

ολοι ban. τερμα.και lock to topic

Όχι, όχι κύριε Σούπερ Μοδεράτορ!! Περιμένετε να ανέβουν τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου πρώτα!

Και μετά μπορεί και να αυτοκαταστραφεί το νήμα! Κανείς δεν ξέρει! 

Βρε, Team της 13ης Νοεμβρίου.... Ταυτόχρονα στο πληκτρολόγιο ήμασταν;; 

😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MrsPeel είπε

Όχι, όχι κύριε Σούπερ Μοδεράτορ!! Περιμένετε να ανέβουν τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου πρώτα!

Και μετά μπορεί και να αυτοκαταστραφεί το νήμα! Κανείς δεν ξέρει! 

Βρε, Team της 13ης Νοεμβρίου.... Ταυτόχρονα στο πληκτρολόγιο ήμασταν;; 

😄

Άμα έπεσε σύσσωμο το team, δεν γλιτώνει με τίποτα ο κος μοδεράτορας. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Γκουχου γκουχου. Πολύ σκληρός.

Πρώτα εξαντλούμε τους υπόλοιπους τρόπους. Να, εγώ, πρόχειρα πρόχειρα, έχω ένα δραστικό τρόπο πειθούς για να κόβονται μαχαίρι κάτι τέτοια. Όποτε το πράγμα ξεφεύγει, θα σας λέω "σταματήστε, γιατί θα ανεβάσω βιντεάκι που τραγουδάω". Θα ακούτε ΣΚΕΤΗ μουσική και θα σας φαίνετε λες και τραγουδούν αηδόνια. Θα λέτε ορχηστρικό και θα κλαίτε. Θα ακούτε τη πρώτη συλλαβή από ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ και θα βουλώνετε τ' αυτιά σας ενστικτωδώς. Γι' αυτό σας λέω, ας μη φτάσουμε εκεί, είναι κρίμα.

Μάθετε μπαλίτσα, γατάκια. 😎

οκ οι υπολοιποι τροποι ειναι αναλυτικα σε αυτην την ταινια.

για οποιον αντεξει.

αν αντεξετε αυτα οκ το τοπικ θα μεινει ανοιχτο.

ανοιγετε με δικη σας ευθυνη

 

7 minutes ago, MrsPeel said:

Όχι, όχι κύριε Σούπερ Μοδεράτορ!! Περιμένετε να ανέβουν τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου πρώτα!

Και μετά μπορεί και να αυτοκαταστραφεί το νήμα! Κανείς δεν ξέρει! 

Βρε, Team της 13ης Νοεμβρίου.... Ταυτόχρονα στο πληκτρολόγιο ήμασταν;; 

😄

ok τοτε θα αυτοκαταστραφει. το κουμπι θα πατηθει απο την @ariadnimusiclover υπο τις απειλές οπλου ωστε να μην εχω τυψεις οτι το εκανα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2022 στις 12:11 ΜΜ, mic2mic είπε

Νομίζω ότι πρέπει κι εγώ να τοποθετηθώ επί του ανακύψαντος θέματος, τόσο λόγω της θέσης όσο και λόγω της εμπειρίας μου. Δεν πρόκειται να μακρηγορήσω, άλλωστε το θέμα είναι συγκεκριμένο και δεν επιδέχεται πολλών ερμηνειών. Επιπλέον, πιστεύω ακράδαντα ότι "το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" οπότε δεν πρόκειται να σας κουράσω με βαθυστόχαστες αναλύσεις οι οποίες στο κάτω-κάτω ουδέποτε καταλήγουν σε σαφή συμπεράσματα και ενίοτε περιπλέκουν παρά διαφωτίζουν τις παραμέτρους του εκάστοτε προβλήματος. Επί του προκειμένου τώρα, πρόκειται περί μιας λεπτής και ευαίσθητης υπόθεσης της οποίας τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ενώ εκ πρώτης μοιάζουν μάλλον αδρά και ευκολονόητα, εντούτοις μια δεύτερη ανάγνωση αποκαλύπτει μια κρυμμένη πολυπλοκότητα της οποίας οι πολυποίκιλες εκφάνσεις χρήζουν περαιτέρω ενδελεχούς διερεύνησης και συστηματικής μελέτης. Με αυτήν την προσεκτική και ουδόλως βεβιασμένη προσέγγιση, θα επιχειρήσω κι εγώ να εξετάσω σφαιρικά το θέμα ώστε να μη μείνει ουδεμία σκοτεινή πτυχή και το μαχαίρι να φτάσει στο κόκκαλο. Αποκρυπτογραφώντας λοιπόν τις επιμέρους ενστάσεις καθώς και τα εκατέρωθεν επιχειρήματα, καταλήγω στο αβίαστο συμπέρασμα ότι οι πιθανότητες μιας εν πολλοίς κοινώς αποδεκτής λύσης είναι αν όχι πάρα πολλές, τουλάχιστον αρκετές και σε κάθε περίπτωση λίγες ή έστω ελάχιστες. Χωρίς να επεκταθώ στις αμφίσημες λεπτομέρειες οι οποίες ίσως να μην ενδιαφέρουν το πλατύ κοινό και τις οποίες πιθανότατα δεν διαθέτει και την κατάλληλη εκπαίδευση ώστε να αξιολογήσει και να σταθμίσει αφήνοντας στην άκρη προσωπικές προκαταλήψεις και ετεροβαρείς εμπειρίες, θα καταλήξω σε μία σύσταση η οποία όμως είναι ταυτοχρόνως παράκληση, έκκληση, επίκληση και διαταγή. Ελπίζω λοιπόν ότι με αυτήν την σύντομη μεν, περιεκτική δε παρέμβασή μου, διέλυσα οποιαδήποτε νέφη περιέβαλλαν την προαναφερθείσα υπόθεση και ξεκαθάρισα το μάλλον ομιχλώδες τοπίο το οποίο μέχρι τούδε δημιουργούσε απροσπέλαστα εμπόδια στην ανάλυση και κατανόηση των συστατικών στοιχείων του θέματος, με την προσδοκία, για να μην πω βεβαιότητα, ότι μια μελλοντική απόπειρα περαιτέρω εμβάθυνσης στις γενεσιουργές αιτίες της περί ης ο λόγος αντιπαράθεσης θα συμβάλει καθοριστικά στην οριστική διευθέτησή της επ'ωφελεία του κοινωνικού συνόλου και εν γένει της πανίδας αλλά και της χλωρίδας της πατρίδας μας αλλά και της πολυαγαπημένης μας Ευρωπαϊκής Ένωσης και εν γένει του πλανήτη μας που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του οικείου πλανητικού συστήματος και φυσικά του Γαλαξία του οποίου έχω την τιμή να προεδρεύω.

Αυτό ακριβώς,  τίποτα άλλο! 


Στα του γύρου τώρα, μένουν 30 ώρες για την λήξη του χρόνου υποβολής της βαθμολογίας και χτυπάει καμπανάκι για: 

@ErasmiaKale  @Gabriel1  @judge_manos  @MaXmaD  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, poulinos είπε

οκ οι υπολοιποι τροποι ειναι αναλυτικα σε αυτην την ταινια.

για οποιον αντεξει.

αν αντεξετε αυτα οκ το τοπικ θα μεινει ανοιχτο.

ανοιγετε με δικη σας ευθυνη

 

ok τοτε θα αυτοκαταστραφει. το κουμπι θα πατηθει απο την @ariadnimusiclover υπο τις απειλές οπλου ωστε να μην εχω τυψεις οτι το εκανα εγω.

Αει στο καλο σου με εκανες και γελασα καποτε με ελεγαν Φραου  και ειχαν βαλει το προσωπο μου πειραγμενο λιγο βεβαια σε αξιωματικο των SS👮‍♂️ το γελιο που επεσε δεν λεγεται την εχω ακομα αυτη την φωτογραφια. 🤣

Επεξ/σία από ariadnimusiclover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ariadnimusiclover said:

Αει στο καλο σου με εκανες και γελασα καποτε με ελεγαν Φραου  και ειχαν βαλει το προσωπο μου πειραγμενο λιγο βεβαια σε αξιωματικο των SS👮‍♂️ το γελιο που επεσε δεν λεγεται την εχω ακομα αυτη την φωτογραφια. 🤣

μερικα χρονια μετa η ιστορια επαναλαμβανεται.η  merkel επιστρεφει.ο πειρατης μπαρμπαροσα ηρθε να ταραξει τα ηρεμα νερα του  insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MaXmaD είπε

Για την αποβολη μελων ποσες;

οχι μηηη τι κάνετε μωρέεεε?? lol δε νομίζω να σκέφτεσαι να με αφήσεις μόνη μου γιατί διαφορετικά θα το πατήσω το κομβίον και θα γίνει 😒...ανατίναξη  :P

ΠΡΟΣΟΧΗ ...10μμ θα ηχήσουν οι σειρήνες όχι του Αιγαίου αλλά του πολέμου...σηκωθείτε από ντιβανοκασέλες κρεβάτια καναπέδες δάπεδα σκαλιά μπαούλα τραπέζια σκαμπό...σταματήστε ό.τι και αν κάνετε ακόμα και αυτό που φαντάζεστε ότι υπονοώ  και......τρέξτε να κρυφτείτε γιατί θα πέσουν κανονιές και οβίδες...εγώ ήδη έχω λάβει τα μέτρα μου και έχω πάρει μαζί μου στο καταφύγιο γάζες οινόπνευμα μπουκάλα οξυγόνου και μάσκα μαζί και όλο το φαρμακείο που θα χρειαστώ όταν διαβαστούν τα σχόλια που έχω κάνει σε κάθε τραγούδι ή μουσική σύνθεση... ένα θα σας πω ένα κομμάτι δεν θα πω αν είναι σύνθεση ή τραγούδι κάθε φορά που το άκουγα με κέρδιζε ώρα με την ώρα κάποια καθόλου....και έτσι βγήκε η ταπεινή μου βαθμολογιούλα 😇 βαράτε με αντέχωωωω 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...