Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia αναστέλλει την κυκλοφορία της RTX 4080 των 12GB μετά από αντιδράσεις


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι οταν οι μισθοι ειναι ακομα οπως ηταν πριν 15 χρονια τοτε δεν ειναι λογικο μια καρτα να κοστιζει δυο και τρια μηνιάτικα ...........Και το χειρότερο ειναι οτι καποιοι το βρισκουν και λογικο.

Επεξ/σία από filipprin
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, filipprin είπε

Και το χειρότερο ειναι οτι καποιοι το βρισκουν και λογικο.

Φίλε όταν έχεις ανδρωθεί και μεγαλώσει έτσι ή όταν ο μπαμπάς έχει χρήμα, σου φαίνεται φυσιολογικό να αλλάζεις κάθε χρόνο κινητό των 1300 ευρώ, άσχετα αν τσαταρεις μόνο στο μεσεντζερ με τους συμμαθητές σου ή το έχεις μόνο για social media. Έτσι έμαθες. Ή να κάνει η κάρτα γραφικών όσο και όλο το υπόλοιπο PC, άσχετα αν έχεις ελάχιστη επαφή με το αντικείμενο, απλά τρέχεις και ψωνίζεις τυφλά. Ή να καίει η κάρτα γραφικών όσο ένας θερμοπομπος. Λες και είναι μέτοχοι στις εταιρίες κάνουν, και έχουν συμμετοχή στα κέρδη.

Από κει και πέρα εννοείται, δικαίωμα του καθενός να αγοράζει ότι πασάρει η κάθε εταιρία. Δικαίωμα και των υπολοίπων να λένε τη γνώμη τους.

Αν αυτή η σειρά της Nvidia σας φαίνεται σοβαρή, τίμια και αξιόλογη πρόταση αγοράς go for it!

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, filipprin είπε

Ναι οταν οι μισθοι ειναι ακομα οπως ηταν πριν 15 χρονια τοτε δεν ειναι λογικο μια καρτα να κοστιζει δυο και τρια μηνιάτικα ...........Και το χειρότερο ειναι οτι καποιοι το βρισκουν και λογικο.

Το μόνο λογικό απ' όσα λες είναι να μην αγοράσεις εφόσον το βρίσκεις παράλογο. 

Εξ άλλου η 4090 δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης . 

Εν προκειμένω δεν υπάρχει λογικό και παράλογο. Ότι είναι παράλογο για σένα , είναι λογικό για κάποιον άλλο. 

4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Φίλε όταν έχεις ανδρωθεί και μεγαλώσει έτσι ή όταν ο μπαμπάς έχει χρήμα, σου φαίνεται φυσιολογικό να αλλάζεις κάθε χρόνο κινητό των 1300 ευρώ, άσχετα αν τσαταρεις μόνο στο μεσεντζερ με τους συμμαθητές σου ή το έχεις μόνο για social media. Έτσι έμαθες. Ή να κάνει η κάρτα γραφικών όσο και όλο το υπόλοιπο PC, άσχετα αν έχεις ελάχιστη επαφή με το αντικείμενο, απλά τρέχεις και ψωνίζεις τυφλά. Ή να καίει η κάρτα γραφικών όσο ένας θερμοπομπος. Λες και είναι μέτοχοι στις εταιρίες κάνουν, και έχουν συμμετοχή στα κέρδη.

Από κει και πέρα εννοείται, δικαίωμα του καθενός να αγοράζει ότι πασάρει η κάθε εταιρία. Δικαίωμα και των υπολοίπων να λένε τη γνώμη τους.

Αν αυτή η σειρά της Nvidia σας φαίνεται σοβαρή, τίμια και αξιόλογη πρόταση αγοράς go for it!

Από πότε σε βάλανε κριτή για το πως μεγαλώνει και πως ζει ο καθένας; 

Δεν λες τη γνώμη σου , οποία και αν είναι, αλλά κράζεις . Έχει διαφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Δεν λες τη γνώμη σου , οποία και αν είναι, αλλά κράζεις . Έχει διαφορά

Τί; Δεν είπα τη γνώμη μου στο πρώτο ποστ μου; Ενδεικτικά είπα γιατί θεωρώ κακή τη σειρά (όγκο, κατανάλωση, τιμή). Δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρέπει να πω, να κάνω και ένα review για να (σε) πείσω; Αφού είσαι αποφασισμένος να πάρεις, εντάξει το κατάλαβε ο κόσμος εδώ. Δικαίωμα σου, κανένα πρόβλημα, τη γνώμη μου λέω.

Από την άλλη δεν είδα και κανένα σοβαρό επιχείρημα γιατί να πάρει κανείς, εκτός του ότι είναι κάτι 'νέο'και 'exciting'.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, filipprin είπε

Ναι οταν οι μισθοι ειναι ακομα οπως ηταν πριν 15 χρονια τοτε δεν ειναι λογικο μια καρτα να κοστιζει δυο και τρια μηνιάτικα ...........Και το χειρότερο ειναι οτι καποιοι το βρισκουν και λογικο.

Aυτο ακριβως συμβαινει, οι μισθοι ειναι στα ιδια και ολα κοστιζουν το διπλασιο με τριπλασιο.
Βεβαια αυτη τη κατασταση την εχουμε καταλαβει εδω και χρονια δεν εγιναν ολα ξαφνικα σε μια μερα.
Το περιεργο ειναι να αντιδρας μονο σε ενα συγκεκριμενο προιον και να νομιζεις οτι εγινε τωρα ξαφνικα με τις RTX 4000 ή οτι αυτο γινεται ΜΟΝΟ με τις RTX 4000 και ολα τα υπολοιπα εχουν κανονικες τιμες οπως και πριν 15 χρονια.

 

22 λεπτά πριν, tryfos είπε

Φίλε όταν έχεις ανδρωθεί και μεγαλώσει έτσι ή όταν ο μπαμπάς έχει χρήμα, σου φαίνεται φυσιολογικό να αλλάζεις κάθε χρόνο κινητό των 1300 ευρώ, άσχετα αν τσαταρεις μόνο στο μεσεντζερ με τους συμμαθητές σου ή το έχεις μόνο για social media. Έτσι έμαθες. Ή να κάνει η κάρτα γραφικών όσο και όλο το υπόλοιπο PC, άσχετα αν έχεις ελάχιστη επαφή με το αντικείμενο, απλά τρέχεις και ψωνίζεις τυφλά. Ή να καίει η κάρτα γραφικών όσο ένας θερμοπομπος. Λες και είναι μέτοχοι στις εταιρίες κάνουν, και έχουν συμμετοχή στα κέρδη.

Από κει και πέρα εννοείται, δικαίωμα του καθενός να αγοράζει ότι πασάρει η κάθε εταιρία. Δικαίωμα και των υπολοίπων να λένε τη γνώμη τους.

Αν αυτή η σειρά της Nvidia σας φαίνεται σοβαρή, τίμια και αξιόλογη πρόταση αγοράς go for it!

Σας βγαζουν επεξεργαστες και καρτες γραφικων με μικρες διαφορες απο τις προηγουμενες και τα θεωρειτε μουφες γιατι δεν εκαναν και τιποτα το σοβαρο.
Σαν βγαζουν επεξεργαστες και καρτες γραφικων με διπλασιες και τριπλασιες επιδοσεις και καλυτερο efficiency, με "κοστος" τη καταναλωση και σας φενονται θερμοπομποι.
Αποφασιστε τελικα τι θελετε;

Καλο ειναι να ακουγονται ολες οι γνωμες, αρκει αυτες οι γνωμες να εχουν να προσφερουν κατι στη συζητηση.
Οταν επαναλαμβανονται τα ιδια και τα ιδια, μπαινεις και διαβαζεις 9/10 ποστ να λενε ΔΕΗ,νεφρο, πριν 15 χρονια ειχαν τοσο,με τοσα αγοραζω αυτοκινητο,εγω θα παρω amd,1000W κτλ καποια στιγμη γινεται κουραστικο.
Τα διαβασαμε ,το εμπεδωσαμε, καταλαβαμε οτι δεν ειναι για ολους η 4090 και προχωραμε.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 4090 και 2000$ msrp να είχε θα πούλαγε στο target group της γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο/καλύτερο από τον ανταγωνισμό και αυτοί που την παίρνουν δε τους νοιάζει καθόλου η ελάχιστα η τιμή της. Στα 1600 λοιπόν την λες και κοψοχρονιά.🤣 Οι άλλες 2 με τους μικρότερους πυρήνες είχαν δει όνειρο στην nvidia ότι μπορούν να κάνουν τέτοιο segmentation στους high endάδες. Άλλα 2-3 χρονάκια να συνεχίσει αυτόν τον χαβά το duopoly και στο τέλος θα έρχονται ports από switch που θα τρέχουν και σε apu's (δε κάνω καθόλου πλάκα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Τί; Δεν είπα τη γνώμη μου στο πρώτο ποστ μου; Ενδεικτικά είπα γιατί θεωρώ κακή τη σειρά (όγκο, κατανάλωση, τιμή). Δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρέπει να πω, να κάνω και ένα review για να (σε) πείσω; Αφού είσαι αποφασισμένος να πάρεις, εντάξει το κατάλαβε ο κόσμος εδώ. Δικαίωμα σου, κανένα πρόβλημα, τη γνώμη μου λέω.

Από την άλλη δεν είδα και κανένα σοβαρό επιχείρημα γιατί να πάρει κανείς, εκτός του ότι είναι κάτι 'νέο'και 'exciting'.

Προσωπικά δεν θα πάρω. Με αυτή που έχω θεωρώ ότι καλύπτομαι και γιατί το κόστος της αυτή τη στιγμή μου φαίνεται μεγάλο και μάλλον πρέπει να περιορίσω αλλά πράγματα, που δεν προτίθεμαι να το κάνω.  Επομένως αφού δεν θα πάρω , η γνώμη μου θα περιοριστεί σε αντικειμενικά κριτήρια , καθαρά στο τεχνικό κομμάτι . Αυτό λέγεται γνώμη. Κάθε άλλο σχόλιο για μισθούς,  μπαμπάδες, ακρίβεια , φτωχοί και καταφρονέμενοι , κερδοσκοπικές εταιρείες, κλπ είναι κλάψα άνευ αντικειμένου, για να μην πω μέχρι και φθόνος. 

Περισσότερο με απασχολεί αυτή τη στιγμή η ακρίβεια, η αστάθεια, η ενεργειακή κρίση που περνάω  , παρά το πόσο κάνει η 4090. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τα διαβασαμε ,το εμπεδωσαμε, καταλαβαμε οτι δεν ειναι για ολους η 4090 και προχωραμε.

Οκ, οπότε είτε να κλείσουμε το θρεντ είτε να αποθεώσουμε τη Nvidia. Οι 'πεισμενοι' δεν χρειάζεται να πειστούν.

Παρεμπιπτόντως δεν έχουμε ακούσει γιατί πρέπει τελικά να πάρουμε (αντίθετα όλα τα reviews θάβουν). Τί να πω...

ΥΓ: Δεν ξέρω ποιοι είναι οι 'εσείς'που αναφέρεις και ο πληθυντικός και όλα τα υπόλοιπα. Εγώ τη γνώμη μου είπα για τη συγκεκριμένη σειρά. Αν σου φαίνεται τόσο καλή, εννοείται αγοράζεις ή, ακόμα καλύτερα,προπαραγγελνεις.

2 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Επομένως αφού δεν θα πάρω , η γνώμη μου θα περιοριστεί σε αντικειμενικά κριτήρια , καθαρά στο τεχνικό κομμάτι

Όπως δηλαδή η δική μου στο πρώτο ποστ, που ανέφερα τις καθαρά τεχνικούς λόγους που η σειρά μου φαίνεται κακή. Τα υπόλοιπα δεν καταλάβαινω, γιατί σε προσβάλλουν εκτός αν νιώθεις ότι σε αφορούν, οπότε στην περίπτωση αυτή ζητώ συγγνώμη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tryfos είπε

Οκ, οπότε είτε να κλείσουμε το θρεντ είτε να αποθεώσουμε τη Nvidia. Οι 'πεισμενοι' δεν χρειάζεται να πειστούν.

Παρεμπιπτόντως δεν έχουμε ακούσει γιατί πρέπει τελικά να πάρουμε (αντίθετα όλα τα reviews θάβουν). Τί να πω...

ΥΓ: Δεν ξέρω ποιοι είναι οι 'εσείς'που αναφέρεις και ο πληθυντικός και όλα τα υπόλοιπα. Εγώ τη γνώμη μου είπα για τη συγκεκριμένη σειρά. Αν σου φαίνεται τόσο καλή, εννοείται αγοράζεις ή, ακόμα καλύτερα,προπαραγγελνεις.

Όπως δηλαδή η δική μου στο πρώτο ποστ, που ανέφερα τις καθαρά τεχνικούς λόγους που η σειρά μου φαίνεται κακή. Τα υπόλοιπα δεν καταλάβαινω, γιατί σε προσβάλλουν εκτός αν νιώθεις ότι σε αφορούν, οπότε στην περίπτωση αυτή ζητώ συγγνώμη.

Να με προσβάλουν προσωπικά; Ούτε καν.

Απλώς ίσως έπρεπε να περιοριστείς στο πρώτο σου ποστ και να άφηνες απέξω όλες τις άλλες σάλτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tryfos είπε

Οκ, οπότε είτε να κλείσουμε το θρεντ είτε να αποθεώσουμε τη Nvidia. Οι 'πεισμενοι' δεν χρειάζεται να πειστούν.

Παρεμπιπτόντως δεν έχουμε ακούσει γιατί πρέπει τελικά να πάρουμε (αντίθετα όλα τα reviews θάβουν). Τί να πω...

ΥΓ: Δεν ξέρω ποιοι είναι οι 'εσείς'που αναφέρεις και ο πληθυντικός και όλα τα υπόλοιπα. Εγώ τη γνώμη μου είπα για τη συγκεκριμένη σειρά. Αν σου φαίνεται τόσο καλή, εννοείται αγοράζεις ή, ακόμα καλύτερα,προπαραγγελνεις.

Δεν ειπε κανεις να κλεισει το thread, εγω αυτο που ειπα ειναι οτι με κουραζει να διαβαζω 20 ποστ με τη ΔΕΗ ,20 ποστ με το νεφρο, 20 ποστ με το θα παρω AMD, 20 ποστ με το τοσο εχει ενα αυτοκινητο, 20 ποστ με το η 4090 ειναι 1000w.
To εγραψε ενας ,το εγραψες 2ος, το εγραψε 3ος στην επομενη σελιδα.
Ε ο 5ος 10oς 20ος που θα επαναλαβει τα ιδια το θεωρω ανουσιο σχολιο γιατι σε καθε ποστ και σε καθε σελιδα του ποστ διαβαζουμε τα ιδια και τα ιδια και αν μπουν αλλοι 100 και γραψουν τα ιδια δεν προκεται να αλλαξει η τιμη της 4090 ουτε τα watt.
Ωραια θα ηταν να μην ειχαν τιμη τα προιοντα και να ειχαμε ολοι οτι θελαμε γιατι νομιζουμε οτι ετσι πρεπει να γινει ,αλλα δεν ειναι ετσι.
Αν εγω θελω το συλλεκτικο Seiko Kinetic που εχει 4000€ και δεν μπορω να το παρω δεν θα μπω στα forum να κραζω τη Seiko,θα παρω αυτο που μπορω ή δεν θα παρω τιποτα.
Αν εγω θελω να κυκλοφορω με Ferrari που εχει 300.000€ και δεν μπορω να τη παρω δεν θα μπω στα forum να κραξω γιατι καιει ενα βενζιναδικο σε καθε βολτα ουτε γιατι το 1980 αγοραζες Ferrari με το 1/10 απο οτι εχει τωρα.
Μερικοι κανουν λες και ηρθαν ουρανοκατεβατοι απο τον Αρη και κανουν οτι δεν καταλαβαινουν τι ισχυει στην αγορα και το τι μπορει να παρει ο καθε ενας αναλογα με το πορτοφολι του,λες και μας οφειλουν ολοι να πουλανε οσο θελουμε εμεις.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τμημα marketing για τα μπαζα... Λαθη κατα το release προιοντος αρα εμπειρια πελατη χειριστη...

Τμημα engineering για τον πεο καβαλα... Σε fab 7-8-9-10nm εχει εξελιχτει η τεχνολογια κι εν μεσω ενος γενικοτερου δυτικου ενεργειακου μπαχαλου μας παρουσιαζουν καρτες γραφικων high-tech σομπαρες Kumtel των 4 slots που καινε ρευμα σαν αιμοσταγη πιρανχας...

Πανε οι καλες εποχες των 1050ti δηλαδη που με 75watts της PCI Express βγαζανε γραφικαρες και κανανε παπαδες;

Σκεφτηκαν ποτε να ξαναβαλουν σε ισχυ projects για τις multigpu καρτες προς οφελος ρευματος κι επιδοσεων σε enthusiasts?

Σκεφτηκαν ποτε να απενεργοποιουν/ενεργοποιουν cores αναλογα με τις αναγκες της καρτας; Σκεφτηκαν ποτε liquid metal cooling ή και αποκλειστικη υδροψυξη; 

Ειλικρινα δε ξερω ποσο ακομα περναει η μοδα του mining, ισως 3-4 ατομα με παλια τιμολογια ενεργειας να επαιρναν κανα 200αρι € το μηνα μετα απο ενα χρονο που περασε για να ξεπληρωσουν το mining rig τους...Πλεον τι; Το mining καλα κρατει και βγαζουν ενεργοβορα θηρια ή οι καινουριοι τιτλοι εχουν βαρυνει τοσο πολυ που ειναι αναγκαιο κακο;

Nvidia κι αν ξεσηκωθηκες παλι μες στη ντροπη σου ηρθαν οι gamers να πουν...ΔΙΚΟ ΣΑΣ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, filipprin είπε

Ναι οταν οι μισθοι ειναι ακομα οπως ηταν πριν 15 χρονια τοτε δεν ειναι λογικο μια καρτα να κοστιζει δυο και τρια μηνιάτικα ...........Και το χειρότερο ειναι οτι καποιοι το βρισκουν και λογικο.


ναι μονο που οι καρτες γραφικων δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης, μπορεις να ζησεις και χωρις αυτες, επισης αν δεν εχεις 4Κ οθονη μια καρτα 250-400 ευρω ηδη σε καλυπτει, μη κλαιγεσαι λοιπον που η Ferrari ειναι ακριβη παντα θα ειναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δεν ειπε κανεις να κλεισει το thread, εγω αυτο που ειπα ειναι οτι με κουραζει να διαβαζω 20 ποστ με τη ΔΕΗ ,20 ποστ με το νεφρο, 20 ποστ με το θα παρω AMD, 20 ποστ με το τοσο εχει ενα αυτοκινητο, 20 ποστ με το η 4090 ειναι 1000w.
To εγραψε ενας ,το εγραψες 2ος, το εγραψε 3ος στην επομενη σελιδα.
Ε ο 5ος 10oς 20ος που θα επαναλαβει τα ιδια το θεωρω ανουσιο σχολιο γιατι σε καθε ποστ και σε καθε σελιδα του ποστ διαβαζουμε τα ιδια και τα ιδια και αν μπουν αλλοι 100 και γραψουν τα ιδια δεν προκεται να αλλαξει η τιμη της 4090 ουτε τα watt.
Ωραια θα ηταν να μην ειχαν τιμη τα προιοντα και να ειχαμε ολοι οτι θελαμε γιατι νομιζουμε οτι ετσι πρεπει να γινει ,αλλα δεν ειναι ετσι.
Αν εγω θελω το συλλεκτικο Seiko Kinetic που εχει 4000€ και δεν μπορω να το παρω δεν θα μπω στα forum να κραζω τη Seiko,θα παρω αυτο που μπορω ή δεν θα παρω τιποτα.
Αν εγω θελω να κυκλοφορω με Ferrari που εχει 300.000€ και δεν μπορω να τη παρω δεν θα μπω στα forum να κραξω γιατι καιει ενα βενζιναδικο σε καθε βολτα ουτε γιατι το 1980 αγοραζες Ferrari με το 1/10 απο οτι εχει τωρα.
 

Δεν τα είχα δει, αν τα ανέφεραν και άλλοι πάντως έχουν δίκιο.

Για τα υπόλοιπα το πιο σοβαρό είναι να μπορώ να τα πάρω όλα αυτά μια χαρά οικονομικά, αλλά να μην τα παίρνω για καθαρά αντικειμενικούς/τεχνικούς λόγους που ανέφερα στο πρώτο ποστ. Αν θέλει κάποιος απαντά σε αυτό με επιχειρήματα, και όχι με τη (λανθασμένη) υπόνοια ότι αυτός που γράφει την κριτική απλά δεν έχει λεφτά να πάρει την κάρτα.

Προσωπικά τα έχω και με το παραπάνω και φυσικά δεν πρόκειται να πάρω τη συγκεκριμένη κάρτα, γιατί πολύ απλά δε τη θεωρώ καλή πρόταση. Και εξήγησα γιατί. Ακόμα περιμένω να ακούσω επιχειρήματα γιατί είναι δήθεν το αντίθετο, δηλαδή καλή αγορά. Και τα μόνα που ακούω είναι για φθόνους και εμμέσως ότι όσοι κάνουμε κριτική δεν έχουμε λεφτά να πάρουμε την κάρτα (έλεος).

Εν πάση περιπτώσει, είπαμε οι πεισμενοι δεν πείθονται. Δεν θέλω να μονοπωλουμε και το θρεντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, tryfos είπε

Δεν τα είχα δει, αν τα ανέφεραν και άλλοι πάντως έχουν δίκιο.

Για τα υπόλοιπα το πιο σοβαρό είναι να μπορώ να τα πάρω όλα αυτά μια χαρά οικονομικά, αλλά να μην τα παίρνω για καθαρά αντικειμενικούς/τεχνικούς λόγους που ανέφερα στο πρώτο ποστ. Αν θέλει κάποιος απαντά σε αυτό με επιχειρήματα, και όχι με τη (λανθασμένη) υπόνοια ότι αυτός που γράφει την κριτική απλά δεν έχει λεφτά να πάρει την κάρτα.

Προσωπικά τα έχω και με το παραπάνω και φυσικά δεν πρόκειται να πάρω τη συγκεκριμένη κάρτα, γιατί πολύ απλά δε τη θεωρώ καλή πρόταση. Και εξήγησα γιατί. Ακόμα περιμένω να ακούσω επιχειρήματα γιατί είναι δήθεν το αντίθετο, δηλαδή καλή αγορά. Και τα μόνα που ακούω είναι για φθόνους και εμμέσως ότι όσοι κάνουμε κριτική δεν έχουμε λεφτά να πάρουμε την κάρτα (έλεος).

Εν πάση περιπτώσει, είπαμε οι πεισμενοι δεν πείθονται. Δεν θέλω να μονοπωλουμε και το θρεντ.

Kαι εγω τις θεωρω ακριβες και εγω δεν τις θεωρω κελεπουρι σε αυτες τις τιμες που ειναι τωρα ΑΛΛΑ καλως η κακως ετσι ειναι η ζωη τι να κανουμε τωρα.
Η Nvidia θα φτιαξει οτι θελει,θα το πουλησει οσο θελει και αν μου αρεσει το αγοραζω ,αν δεν μου αρεσει προχωραω παρακατω.
Για καποιον αλλον μπορεις να ειναι το καλυτερο προιον αυτη τη στιγμη και να μπορει να τη παρει με το βδομαδιατικο του.
Τι τη νοιαζει την Nvidia ποσο εχουν οι σακαρακες στην Ελλαδα και αν ο Μπαμπης απο το Μενιδι πρεπει να δωσει το νεφρο του για να τη παρει.

Φανταζομαι οσοι γκρινιαζουν για τις RTX ,τωρα δεν αγοραζουν σουβλακια που εχουν παει 3.5-4€ γιατι πριν μερικα χρονια ειχαν 1.60€.
Πανε με τα ποδια στη δουλεια γιατι η βενζινη κοστιζει το διπλασιο, μενουν με τους γονεις τους γιατι τα ενοικια για μια τρυπα του 1970 ξεκινανε απο τα 300€ κτλ κτλ.
Τι οχι;

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Φανταζομαι οσοι γκρινιαζουν για τις RTX ,τωρα δεν αγοραζουν σουβλακια που εχουν παει 3.5-4€ γιατι πριν μερικα χρονια ειχαν 1.60€.
Πανε με τα ποδια στη δουλεια γιατι η βενζινη κοστιζει το διπλασιο, μενουν με τους γονεις τους γιατι τα ενοικια για μια τρυπα ξεκινανε απο τα 300€ κτλ κτλ

Όχι, μπορούν μια χαρά να γκρινιάζουν και όσοι μπορούν να την πάρουν με το βδομαδιατικο τους, δεν καταλαβαίνω, απαγορεύεται; Και να μην την παίρνουν. Ή όταν κάποιος έχει λεφτά νομίζεις παίρνει ο,τι να ναι ή ο,τι σκαρφιστει η Nvidia;

Υπάρχουν και άλλα κριτήρια εκτός από το 'έχω να την πάρω-δεν έχω να την πάρω '.

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...