Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε ότι μελλοντικά το iPhone θα διαθέτει υποδοχή USB-C


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

51 λεπτά πριν, asmilon είπε

Πραγματικα θα σοκαριζομουν αν η θυρα ηταν πιο συχνη βλαβη απο την οθονη. Ολα αυτα τα ομορφα τα ακουμε πριν την υλοποιηση, μετα την υλοποιηση του Type-C στα iphone θα ειναι το καλυτερο πραγμα στον κοσμο και φυσικα η καλυτερη υλοποιηση που εγινε ποτε.

Καμία υλοποίηση δε θα κάνει, το πρότυπο type c είναι υποχρεωμένη να ακολουθήσει όχι τη θύρα μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, hellghan είπε

Προφανώς, θα ξέρεις κάτι παραπάνω από εμένα στα 4 χρόνια που κάνω service κινητών ποία είναι ποιο συχνή βλάβη

Έκανα service από το 2002 φίλε μου, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας…

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έκανα service από το 2002 φίλε μου, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας…

Πριν 20 χρόνια οκ. Μιλάμε για το type c στην κινητή τηλεφωνία. Κανείς δεν είπε ότι δε χαλάει είπαμε ότι θέλει προσπάθεια για να το χαλάσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

 

το ότι υπάρχουν υποστηριχτές του lightening, ενώ η ίδια η apple εχει ενσωματώσει το USB C σε συσκευές όπως τα iPad pro, MacBook etc……. με ξεπερνάει!

Σου φαίνεται περίεργο που βλέπω πως η lightning θύρα στο iphone μου είναι πιο σταθερή από την type C στο ipad pro και στο macbook μου? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hellghan είπε

Πριν 20 χρόνια οκ. Μιλάμε για το type c στην κινητή τηλεφωνία. Κανείς δεν είπε ότι δε χαλάει είπαμε ότι θέλει προσπάθεια για να το χαλάσεις

Δεν διαβάζεις τι γράφω και πας σε εύκολα συμπεράσματα, καλημέρα… 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σου φαίνεται περίεργο που βλέπω πως η lightning θύρα στο iphone μου είναι πιο σταθερή από την type C στο ipad pro και στο macbook μου? 

Σταθερή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Σου φαίνεται περίεργο που βλέπω πως η lightning θύρα στο iphone μου είναι πιο σταθερή από την type C στο ipad pro και στο macbook μου? 

Σε iPad pro 11 εδώ και χρονια δεν ειχα ποτε προβλημα....... οταν το επομενο iPhone (επιτελους) θα εχει USB C θα λες οτι αργησε να την βαλει...... έτσι ειναι οτι κραζεις σημερα, θαυμαζεις αυριο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos1973 είπε

οταν το επομενο iPhone (επιτελους) θα εχει USB C θα λες οτι αργησε να την βαλει...... έτσι ειναι οτι κραζεις σημερα, θαυμαζεις αυριο.

Αυτό ακριβώς. Κι εδώ είμαστε και θα τους θαυμάζουμε όταν τα γράφουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Σε iPad pro 11 εδώ και χρονια δεν ειχα ποτε προβλημα....... οταν το επομενο iPhone (επιτελους) θα εχει USB C θα λες οτι αργησε να την βαλει...... έτσι ειναι οτι κραζεις σημερα, θαυμαζεις αυριο.

Αν αυτό κατάλαβες από όσα έγραψα, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο από την πλευρά μου! Μη σου χαλάσω κιόλας τα συμπεράσματα. :) 

Εξηγώ πως έχω apple συσκευές και με τα 2 βύσματα και περιγράφω το πως συμπεριφέρεται το κάθε ένα σε θέματα σταθερότητας και "κουμπώματος". Όποιος πρόλαβε ή έχει ακόμη τα iphone docks της Apple με το lightning port στη βάση, θα καταλάβει ακριβώς τι θέλω να πω σε σχέση με το πόσο σταθερό είναι σαν βύσμα!

Δεν αναφέρθηκα στα άλλα τεχνικά specs τους, στις ταχύτητες κλπ. Ούτως ή άλλως ειδικά στο iphone δεν με απασχολεί ακόμη κι αν αφαιρέσει εντελώς τη θύρα από κάτω μιας και τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο, χρησιμοποιώ ασύρματους φορτιστές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν αυτό κατάλαβες από όσα έγραψα, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο από την πλευρά μου! Μη σου χαλάσω κιόλας τα συμπεράσματα. :) 

Εξηγώ πως έχω apple συσκευές και με τα 2 βύσματα και περιγράφω το πως συμπεριφέρεται το κάθε ένα σε θέματα σταθερότητας και "κουμπώματος". Όποιος πρόλαβε ή έχει ακόμη τα iphone docks της Apple με το lightning port στη βάση, θα καταλάβει ακριβώς τι θέλω να πω σε σχέση με το πόσο σταθερό είναι σαν βύσμα!

Δεν αναφέρθηκα στα άλλα τεχνικά specs τους, στις ταχύτητες κλπ. Ούτως ή άλλως ειδικά στο iphone δεν με απασχολεί ακόμη κι αν αφαιρέσει εντελώς τη θύρα από κάτω μιας και τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο, χρησιμοποιώ ασύρματους φορτιστές. 

  Ούτως ή άλλως ειδικά στο iphone δεν με απασχολεί ακόμη κι αν αφαιρέσει εντελώς τη θύρα από κάτω μιας και τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο, χρησιμοποιώ ασύρματους φορτιστές. 

 Τότε ποιο είναι το πρόβλημα σας;

Διότι η apple εχει  εφαρμόσει το USB C στα άλλα σημαντικά τις προϊόντα, που σημαίνει ότι το θεωρούσε απαραίτητο  χωρις να εχει πιεστεί να το εφαρμόσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, Dinos1973 είπε

  Ούτως ή άλλως ειδικά στο iphone δεν με απασχολεί ακόμη κι αν αφαιρέσει εντελώς τη θύρα από κάτω μιας και τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο, χρησιμοποιώ ασύρματους φορτιστές. 

 Τότε ποιο είναι το πρόβλημα σας;

Διότι η apple εχει  εφαρμόσει το USB C στα άλλα σημαντικά τις προϊόντα, που σημαίνει ότι το θεωρούσε απαραίτητο  χωρις να εχει πιεστεί να το εφαρμόσει.

 

 

ΠΟΥΘΕΝΑ δεν είναι το πρόβλημά μας. Απλά εξηγούμε πως το lightning ήταν και είναι ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ σαν βύσμα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Αυτό ακριβώς. Κι εδώ είμαστε και θα τους θαυμάζουμε όταν τα γράφουν. 

Ελπίζω η επόμενη αναβάθμιση του USB να μην πάρει τον σχεδιασμό του Lightning γιατί τότε είναι που θα δούμε πιο εντυπωσιακές κυβιστήσεις…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ελπίζω η επόμενη αναβάθμιση του USB να μην πάρει τον σχεδιασμό του Lightning γιατί τότε είναι που θα δούμε πιο εντυπωσιακές κυβιστήσεις…

Ο στρουθοκαμηλισμός είναι χαρακτηριστικό άλλων.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...